Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 kwietnia 2020 imieniny: Pankrecego, Ryszarda

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyń Podlaski. Oszuści zatrzymani

Oficer prasowy KPP w Radzyniu Podlaskim mł. asp. Piotr Mucha   
wtorek, 05 lutego 2019 13:10

Doprowadzenia oszustaDo oszustw doszło na początku grudnia b.r. na terenie Radzynia Podlaskiego, Włodawy i Parczewa.

W tych trzech przypadkach scenariusz był podobny. Starsze kobiety otrzymywały telefon, z którego wynikało, ze ich wnuczek spowodował wypadek. Z racji problemów z głosem rzekomego wnuczka  w słuchawce odzywał się głos osoby podającej się za policjanta. Ten informował, w jaki sposób uchronić wnuka przed odpowiedzialnością karną i trafieniem do aresztu. Pouczał, żeby jak najszybciej przekazać pieniądze aby polubownie załatwić sprawę. Po gotówkę miał się zgłosić przedstawiciel sądu. Tak też się stało. W jednym przypadku „urzędnik”  odebrał od mieszkanki Radzynia Podlaskiego ponad 30 tys. zł. Z kolei mieszkanka Włodawy przekazała oszustowi 25 tys. zł.

Sprawą tą zajęli się policjanci Zespołu d/w z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą radzyńskiej jednostki przy udziale mundurowych z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu parczewskiego w wieku 34 i 52 lat. Obydwaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Dziś policjanci będą doprowadzać 34 i 52-latka do prokuratury. Za popełnione oszustwo mężczyznom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

PAMIĘTAJMY!!!

Sposób postępowania oszustów jest bardzo charakterystyczny i w każdym przypadku podobny. Sprawcy nawiązują telefonicznie kontakt z wytypowanymi osobami. Zwracają się z pilną prośbą o przekazanie pieniędzy. Powody wymagające nagłej „pomocy” finansowej są przeróżne. Najczęściej dotyczą wypadku drogowego lub innej nagłej sytuacji, gdzie pieniądze mają pomóc w uniknięciu konsekwencji. Zazwyczaj, po chwili dzwoni kolejny przestępca podający się za „policjanta” w celu potwierdzenia poprzedniego telefonu. Niestety po przekazaniu umówionej kwoty, wszelki kontakt z przestępcami urywa się. Z reguły wówczas pokrzywdzony orientuje się, że padł ofiarą oszusta.

W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji N I G D Y nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Pamiętajmy także, aby pod żadnym pozorem nie podawać przez telefon haseł i loginów do swoich kont bankowych!

 

Komentarze  

 
#1 ???wschodni 2019-02-09 19:03
To D.W.?
 
 
#2 KASAiledzisiajRP 2019-02-12 08:13
ile nasza zdolna Policja odzyskała kasy tej która tych dwóch parczewskich rzezimieszków ukradło bo o tym juz nie piszecie ?

trzeba będzie teraz za babkę im sprawę założyć żeby nie czuli się wolni od długu jak wyjdą z pierdla, wzięli to niech oddają.po wyjściu z pudla zadbać należy tez o ich rehabilitacje - najlepiej przystaje policyjna 100tka
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.