Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2020 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 13.-17.08.2020, 13.08.2020
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Krasew. Kierował po alkoholu, został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

Michał Maliszewski   
środa, 25 września 2019 16:25

Porzucone autoWczoraj, (24.09) kilka minut po godzinie 15:00 oficer dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie z treści, którego wynikało, iż mężczyzna jadąc samochodem osobowym przez miejscowość Krasew gm. Borki zauważył nadjeżdżając z dużą prędkością pojazd m-ki Toyota z przeciwnego kierunku jazdy.

Kierujący toyotą na łuku drogi zjechał na jego pas ruchu zmuszając zgłaszającego do zjechania na pobocze drogi w celu uniknięcia czołowego zderzenia. Zgłaszający w związku z zaistniałą sytuacją zawrócił i cały czas podążał za toyotą, na bieżąco podając dyżurnemu swoje położenie.

Kiedy na miejsce dotarli policjanci radzyńskiej jednostki za kierownicą toyoty zastali śpiącego mężczyznę. Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec gminy Wojcieszków. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 32-latek odpowie również za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Samochód mężczyzny został odholowany na parking strzeżony.

Pamiętajmy, nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni i nie odwracajmy głowy, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś życie bądź zdrowie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.