Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 stycznia 2020 imieniny: Tatiana, Paweł, Miłosz

Już niedługo

Koncert szantowy STARA KUŹNIA image
Koncert szantowy STARA KUŹNIA, 31.01.2020, 18:00, ROKiR
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Czemierniki. Tragiczny w skutkach pożar domu

Oficer prasowy KPP w Radzyniu Podlaskim mł. asp. Piotr Woszczak   
środa, 06 listopada 2019 12:32

PolicjaMinionej nocy po godz. 1:00 dyżurny radzyńskiej jednostki powiadomiony został o pożarze domu w Czemiernikach. W trakcie akcji gaśniczej wewnątrz częściowo spalonego pokoju ujawniono zwłoki ludzkie i ustalono, że jest to ciało 73-letniego mężczyzny.

Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Czad jest bardzo groźny, nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie "dusi w gardle", jest toksyczny a objawy jego zatruciem mogą się objawić nawet po kilku tygodniach. Jest lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem, łatwo przenika przez ściany, stropy i warstwy ziemi. Najczęstszą przyczyną zatrucia są pożary i wadliwa instalacja grzewcza. Paląc w piecu musimy pamiętać, aby komin był drożny oraz musimy zapewnić dopływ świeżego powietrza do mieszkania.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.