Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 listopada 2020 imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

W trakcie kwarantanny pojechali kupić samochód...

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 30 marca 2020 11:39

Policjant

28-latek i jego 23-letnia narzeczona z gminy Ulan-Majorat, po powrocie z zagranicy zostali skierowani na przymusową kwarantannę. 

Wczoraj kilka minut po godzinie 12:00 radzyńscy policjanci pojechali sprawdzić, czy mężczyzna i kobieta objęci kwarantanną, stosują się do zaleceń inspektora sanitarnego. Po dotarciu na miejsce okazało się, że kontrolowanych nie ma w mieszkaniu.

Mundurowi skontaktowali się z nimi telefonicznie. W trakcie rozmowy uzyskali informację, że narzeczeni są na spacerze w lesie około 3 km od miejsca odbywania kwarantanny i pod wskazany adres dotrą za około godzinę.

Funkcjonariusze po upływie tego czasu ponownie pojechali pod wskazany adres, lecz tym razem również nikogo tam nie zastali. Jak ustalili policjanci, mężczyzna i kobieta nie przebywali na spacerze. Powodem opuszczenia miejsca obowiązkowej kwarantanny był wyjazd razem z bratem mężczyzny do Siedlec po zakup auta.

Sprawą zajęły się służby sanitarne, które muszą teraz ustalić z kim, oprócz brata 28-latka, kontaktowała się para. – Czy w Siedlcach umówili się prywatną osobą, czy jeździli po komisach i czy w trakcie podróży zatrzymywali się np. na stacjach benzynowych – informuje rzecznik prasowy radzyńskiej komendy Piotr Mucha.

Policjanci wdrożyli procedurę w kierunku art. 116 kodeksu wykroczeń, który określa odpowiedzialność karną za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów przez chorego lub nosiciela choroby zakaźnej, lub osoby sprawującej nad nimi pieczę. Za opuszczenie miejsca kwarantanny grozi kara grzywny do 30 tys. zł

 

 

Komentarze  

 
#1 RE: W trakcie kwarantanny pojechali kupić samochód...Kamx 2020-03-30 12:07
To jest kpina co ten PiS wyprawia takie bydlaki powinni mieć kwarantanne w areszcie razem z głupim braciszkiem. A ilu takim się udało wyjść i wrócić? Powinni odbywać kwarantanny w jakiś koszarach itp miejscach pod stałym nadzorem policji bo to co jest to farsa. A jeszcze PiS zwozi lotem do domu jeszcze więcej zarażonych wysiadają na lotnisku i dalej autobusem taxi albo z rodziną rozjeżdżają się po całej Polsce. A nam mówią że mamy siedzieć w domach i nie wychodzić. No głupota w czystej postaci. Izolować potencjalnie chorych a nie zdrowych.
 
 
#2 RE: W trakcie kwarantanny pojechali kupić samochód...Adnim 2020-03-30 13:01
Powinna wrócić najkuteczniejsza metoda milicji Pałowanie. Nikt by się nie wychylil z chałupy. A do sklepu raz na miesiąc. Na czas pandemi Pałowanie na ulicy.
 
 
#3 CepibulaCepibula 2020-03-30 13:05
U nas w gminie i parafii niektórzy bagatelizują obostrzenia. W sklepie trzeba na siłę wypraszać ludzi bo nie rozumieją co jest napisane przed wejściem. Tyle się o tym trąbi w tv itp. a dalej ludzie myślą, że się nic nie dzieję. Problem w tym, że nie mieliśmy z czymś takim doczynienia i jest to pierwsza epidemia w naszym życiu i nie zdajemy sobię sprawy z zagrożenia. Nikt chyba nie chce patrzeć na śmierć rodziny a tym bardziej mieć świadomość ,że np jego nie podłączą do respiratora bo będą ratować młodsze osoby. Tak właśnie może być jak nie będziemy zachowywać zasad.
 
 
#4 RE: W trakcie kwarantanny pojechali kupić samochód...for_sale 2020-03-30 16:06
Wg mnie przepisy dotyczące kwarantanny są dziurawe. Kwarantanna nałożona na osobę, która mieszka pod jednym dachem z innymi domownikami powinna być rozszerzona na tych domowników. Co z tego jak np. mąż wrócił z Niemiec i jest na 14 dniowej kwarantannie jak jego żona codziennie chodzi do pracy i ma kontakt z innymi ludźmi. Skoro człowiek zaraża jak nie ma objawów to kwarantanną powinni być objęci wszyscy domownicy.
 
 
#5 koronawirussuzin1967 2020-03-30 16:57
ci dwoje powinni zapłacić za badanie wszystkich z którymi mieli kontakt w czasie gdy nie przestrzegali zasad kwarantanny, zapłacić za ewentualne leczenie osób które świadomie zarazili pokryć koszty przyjazdu policjantów oraz dostać grzywnę w najwyższej wysokości ( oczywiście każde z nich z osobna). jeżeli by im zostało kasy to może rower by sobie kupili .
 
 
#6 kwarantanna-to żartzjp 2020-03-30 17:22
Cytat:
przepisy dotyczące kwarantanny są dziurawe.
Kwarantanna tak realizowana jak obecnie w Polsce to farsa i kpina do n-tej potęgi!!!
Osoby przebywające na kwarantannie powinny przebywać w odosobnionych obiektach pod nadzorem! Tylko to są oczywiście koszty! No więc szanowna włądzunia udaje, że coś robi czyli tak naprawdę pseudo kwarantannę
 
 
#7 BEZCENNY SPOKÓJrumun 2020-03-30 18:33
JADE,PĘDZĘ, GANM PRZED SIEBIE, WIDZĘ ZNAK KONIEC TERENU ZABUDOWANEGO I LEKKO PRZYSPIESZAM ,JUZ RĘKA NA KULCE I WRZUCAM 3 BIEG, MAM JAKIES 56 I MOZE TYLE SAMO METROW DO ZNAKU , CÓŻ ZA ULGA, NIE STOJA JAK ZAWSZE ZA ROGIEM CZY KRZAKIEM, UFF JADE DALEJ
 
 
#8 do rumunaradzyniak13 2020-03-30 22:08
Zdradziłbym Ci super sposób jak nie płacić mandatów i zachować spokój ducha ale myślę, że jesteś na tyle inteligentny i się sam domyślisz.
 
 
#9 RE: W trakcie kwarantanny pojechali kupić samochód...malina1986 2020-03-31 09:59
Mam pytanie, a co robili policjanci przez tą godzinę? Czy nie powinni od razu zareagować? Z tekstu wynika, że po prostu sobie odjechali. Ciekawe, nieprawdaż?
 
 
#10 RE: W trakcie kwarantanny pojechali kupić samochód...pioter 2020-03-31 12:39
no, for sale, premier czytał twojego posta i wszyscy domownicy w gospodarstwie w którym przebywa osoba na kwarantannie też automatycznie są w kwarantannie. Zostaje tylko kilka opcji. Pisać pisma do burmistrza aby w Maryninie pokoik wynajął na 2 tygodnie kwarantanny, szukać hotelu który taką usługę wykonuje, szukać mieszkania do wynajęcia na 2 tygodnie.
 
 
#11 do malinaradzyniak13 2020-03-31 19:50
Policjanci powinni powiedzieć im przez telefon że jak nie wrócą w ciągu pół godziny biegiem to im wieś spalą. I jeszcze powinni po drodze nazbierać bukiet przebiśniegów na przeprosiny. Spójrz na mapę koronawirusa ilu tam mamy na kwarantannie w powiecie? ok 200 osób, które trzeba w różnych porach dnia sprawdzić czy mają coś w głowach i siedzą w domach.
 
 
#12 radzynianka do malinybzien 2020-04-01 16:15
Mam pytanie ? Kim ty jesteś czym się zajmujesz
i co masz w głowie bo z tego wpisu wynika, że pustkę i to ogromną. Mam nadzieję że nic nigdzie nie masz do powiedzenia i nie będziesz miała poza tym wpisem. Opadają ręce jak się czyta takie " mądrości ".
 
 
#13 RE: W trakcie kwarantanny pojechali kupić samochód...patriota mimo wszystko 2020-04-01 19:41
I zapłacą po 5 tys. grzywny za lekkomyślność: kurierlubelski.pl/.../...
 
 
#14 do bzienradzyniak13 2020-04-01 22:23
Słowem kluczowym jest tu: ironia.
 
 
#15 Daewoo Lanosiamthakidyouknowwhatimean 2020-04-02 07:53
W obiegowym przekazie ustnym, mówi się, iż był to Lanos.
Info nie potwierdzone.
Ktoś coś wie?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.