Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 maja 2022 imieniny: Aleksandry, Eryka

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 20.-22.05.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 20.-22.05.2022, 20.05.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Pijany, holowany i z zakazem kierowania

Piotr Woszczak / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 10 sierpnia 2021 06:00

PolicjaPolicjanci z radzyńskiej drogówki na drodze krajowej nr 19 skontrolowali forda, który zerwał się z linki holowniczej. Okazało się że 49-letni kierujący jest nietrzeźwy oraz ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do tej niecodziennej kontroli doszło w niedzielę w porze wieczorowej w miejscowości Tchórzew, w gminie Borki na drodze krajowej numer 19.  Policjanci z Wydział u Ruchu Drogowego podczas patrolu trasy zauważyli, że bezpośrednio przed nimi jadący w tym samym kierunku samochód marki Ford Focus traci prędkość i zjeżdża na pobocze. W trakcie kiedy dojechali do pojazdu zauważyli, jak w pojeździe kierujący przesiada się na fotel pasażera, ponadto z przodu pojazdu była zamocowana urwana linka holownicza.

Podczas rozmowy z kierującym, który próbował się początkowo "wybielić" z faktu kierowania samochodem policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u 49 – latka mieszkańca Siedlec blisko promil alkoholu w organizmie. Na tym kłopoty mężczyzn się nie skończyły. Policjanci ustalili,że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, za złamanie zakazu sądowego grozi do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień sankcjonowane jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo kierowcy „na podwójnym gazie” grożą konsekwencje finansowe oraz nowy zakaz prowadzenia pojazdami.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.