Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2022 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Kierował pod wpływem alkoholu i uciekł z miejsca kolizji

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 17 sierpnia 2021 09:00

Samochód zatrzymanegoW ubiegłą niedzielę tuż po godzinie 20:00 w miejscowości Branica Radzyńska kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat, doprowadził do kolizji drogowej z innym uczestnikiem ruchu drogowego, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

O całym zajściu poinformowany został oficer dyżurny radzyńskiej jednostki, który na miejsce skierował mundurowych. Kierowca volkswagena został zatrzymany w miejscowości Wohyń.

Badanie stanu trzeźwości 56-latka wykazało, że ma w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Na jaw wyszły również inne jego przewinienia. Po sprawdzeniu mężczyzny przez mundurowych w policyjnych bazach danych okazało się, że ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd. 56-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. 56-latek musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Kierował pod wpływem alkoholu i uciekł z miejsca kolizjiSpider PL 2021-08-17 10:55
Bardzo dobrze dla takich powinno być jeszcze przymusowe leczenie na OTU i to po odbyciu kary więzienia bezwzględnego. Dożywotni zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów. Jak nie umie jeździć to niech chodzi
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.