Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 lipca 2020 imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

Już niedługo

Warsztaty rękodzieła dla dzieci - Morski Słoik na Drobiazgi image
Warsztaty rękodzieła dla dzieci - Morski Słoik na Drobiazgi, 14.07.2020, 15:30, Pracownia Za Płotem
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Ławeczka, ścieżka rowerowa, a może altanki? Wiemy jakie wnioski złożyli mieszkańcy!

Michał Maliszewski   
wtorek, 06 sierpnia 2019 07:00

Urząd MiastaZ końcem lipca br. zakończono zbieranie wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2019.

Na ręce władz miasta złożono 12 pomysłów na zagospodarowanie miejskiej przestrzeni. W przeciągu kilku dni urzędnicy zweryfikują złożone wnioski i wybiorą te, które da się zrealizować za 50 tysięcy złotych i jednocześnie spełniają warunek ogólnodostępności, czyli zapewnienia możliwości czerpania nieodpłatnie korzyści z efektów realizacji projektu na równych zasadach wszystkim mieszkańcom miasta.

Jakie projekty złożyli mieszkańcy? Zobaczcie:

 1. Doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 1 – Beata Sokołowska i Aleksandra Belniak
 2. Ławeczka Karola Lipińskiego z jego muzyką – Tadeusz Pietras
 3. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez budowę chodnika na ul. Zabielskiej – Jarosław Zaprzalski
 4. Elektryfikacja ogródku działkowego „Relax” przy ul. Wyszyńskiego – Zofia Paskudzka
 5. Park Street Workout – Łukasz Wołodko
 6. Utworzenie Punktu Tymczasowego Zatrzymania Zwierząt Domowych – Bogdan Golis
 7. „Biblioteka sercem osiedla” wyposażenie w meble i sprzęt Filii 2 MBP na ul. Spółdzielczej – Elżbieta Topyła
 8. Ogólnodostępne WC na stadionie miejskim – Maciej Piekutowski
 9. Oświetlenie boiska treningowego na stadionie miejskim – Maciej Piekutowski
 10. Budowa ścieżki rowerowej przy ul. Wyszyńskiego – Mariusz Szczygieł
 11. W zdrowym ciele zdrowy duch. Gimnastyka korekcyjna dla każdego – Paweł Marcinkowski
 12. Altanki, miejsca spotkań – Radosław Grudzień

Jakie wniosek przypadł Wam najbardziej do gustu? Piszcie w komentarzach.

 

 

Komentarze  

 
#1 Park Street Workoutkacper1123 2019-08-06 14:16
najlepsze rozwiązanie
 
 
#2 W tym mieście nie rozumiecie idei budżetu obywatelskiegokendix 2019-08-06 15:37
Szkoda, że większość projektów ogranicza się do konkretnej grupy osób np. stadion, biblioteka, plac zabaw, ogrod działkowy. O poprzednich edycjach nie wspomnę. Projekty raczej powinny być z myślą o wszystkich mieszkańcach miasta, a nie ograniczanie możliwości dostępu. W myśl tej zasady powinny powstawać projekty drodzy Radzynianie... Ale kilka takich projektów jest w tym roku, ciekawe co wygra
 
 
#3 6, 10, 12Kamx 2019-08-06 20:53
Projekty 6, 10, 12 godne uwagi i warto je popierać. Aczkolwiek 10 nie wymaga wielkich nakładów. Wystarczy zrobić od Lidla do Tesco wydzielony pas na jezdni bo jest tak szeroko że w niczym to nie będzie przeszkadzać. Nie ma po prostu dobrej woli do tego.
 
 
#4 do kendixadrianboss11 2019-08-06 21:35
jak dla wszystkich to nowy cmentarz, wtedy to juz na pewno bedzie dla wszystkich obywateli... chociaż 50k nie wystarczy... wiec nie wiem co może być dla wszystkich. Oooo spłaćmy długi miasta to bedzie dla wszystkich
 
 
#5 Panie Michale!Paolo Borsellino 2019-08-06 21:37
Przeczytałem, że mieszkańcy złożyli projekty. Nic lub niewiele wynika z tytułów projektów. Prosiłbym o artykuł, w którym będzie po 2 zdania o każdym projekcie.

Zgadzam się z przedmówcą, że na wczesnym etapie oceny, wnioskując z tytułów projektów, muszą odpaść ze względu na niedostępność dla wszystkich mieszkańców inwestycje stadionowo-ogródkowe.
Wg mojej oceny nie powinny być finansowane z BO inwestycje jednostek podległych miastu, biblioteczno-przedszkolne. Jest inna pula pieniędzy i inne zasady na finansowanie przedszkola czy biblioteki.
 
 
#6 altankiedzio787 2019-08-07 14:24
w sumie najlepsze te altanki jako miejsce spotkań najlepiej na osiedlu bulwary obok ścieżki rowerowej gdzie codziennie spożywany jest alkohol w dużych ilościach na oczach bawiących się dzieci. :cry:
 
 
#7 altanki?P.K. 2019-08-07 15:19
żeby pijactwo miało gdzie przesiadywać? chyba żartujesz sobie
 
 
#8 co wyzej ...mmmppp 2019-08-07 21:52
Oczywiście.. na stadionie najlepiej sie wysikać " pod drzewkiem " a w okresie jesiennym dzieciaki bo przede wszystkim o nie chodzi niech trenują nie widząc piłki.. każdy projekt zasługuje na uwagę a wybrany będzie TEN ns który zagłosują mieszkańcy NASZEGO MIASTA. dziekuję.
Maciej Piekutowski z Marysia i Dziadkiem Jackiem
 
 
#9 RE: Ławeczka, ścieżka rowerowa, a może altanki? Wiemy jakie wnioski złożyli mieszkańcy!falconetti 2019-08-07 22:06
Mam taką propozycję , aby zrealizować budżet obywatelski z lat ubiegłych , a dopiero potem zabierać się za nowy .To jest normalnie jakiś cyrk , nie realizując wcześniejszego , zbierać wnioski na nowy .
 
 
#10 RE: Ławeczka, ścieżka rowerowa, a może altanki? Wiemy jakie wnioski złożyli mieszkańcy!rpps@op.pl 2019-08-08 19:18
Dobry pomysł zeby na na ogrodkach działkowych był prad,byloby to duże ulatwienie dla uzytkujacych i nie tylko.
 
 
#11 ogórki działkowemelasa 2019-08-08 21:17
przecież ogródki to prywatna własność, idąc tym tropem to za rok ludzie będą się zgłaszać żeby im samochód kupić :D
 
 
#12 RE: Ławeczka, ścieżka rowerowa, a może altanki? Wiemy jakie wnioski złożyli mieszkańcy!Adnim 2019-08-08 22:53
Ogródki działkowe PZD to najlepszy pomysł. Rodzinny Ogród działkowy- dziadkowie, rodzice i najlepszy kontakt z naturą dla dzieci.
 
 
#13 Melasarpps@op.pl 2019-08-09 07:12
Widze ze jestes malo zorjetowany w tym temacie!!!Ogrodki dzialkowe nigdy nie byly prywatne i nie będą.prosze zasiegnać prawdziwych informacji i nie wprowadzac wszystkich w błąd!!!kazdy tam moze przyjsc na spacer czy na odpoczynek np.z dziecmi lub pokazac przyrodę
 
 
#14 RE: Ławeczka, ścieżka rowerowa, a może altanki? Wiemy jakie wnioski złożyli mieszkańcy!L32012 2019-08-09 09:17
Głosujemy całymi rodzinami na Relax.
 
 
#15 do rpps@op.plmelasa 2019-08-09 14:15
Panie Pawle, proszę nie przeinaczać faktów, jaki spacer, jaki odpoczynek jak tam wszystko pozamykane na klucz, spacer to można sobie po parku zrobić, nie uskuteczniajmy prywaty kilku osób kosztem całego miasta, każdy ze złożonych wniosków jest lepszy od tego
 
 
#16 Melasarpps@op.pl 2019-08-09 20:13
Drogi Panie melasa altanek nikt panu napewno nie bedzie otwierał,ale bramka przy głównym wejsciu jest zawsze otwarta dla uzytkownikow i zwiedzajacych,widac ze pan tam nie uczeszcza i nie wie o tym fakcie ze kazdy moze tam wejść jezeli ma tylko taka ochotę.a co do prywaty to nie bede tego komentował bo widze ze nie ma wiedzy na ten temat i to jest zbedne.moze pan głosować na co chce, ale proszę nie wprowadzac w błąd innych ze to prywatne ogrodki działkowe!
 
 
#17 MelasaBartek.barte1@wp.pl 2019-08-09 20:24
Hehe pewnie myslal ze bedzie otwarta kazda altanka i bedzie zwiedzal co kto ma w domku hehe,a tu upssss.....moze cos sie przyda.a tu zostaje tylko spacerek alejkami i obserwacja przyrody☺ popieram ten projekt mimo tego ze nie mam tam działki .
 
 
#18 dobre sobiemelasa 2019-08-09 21:16
przyrodę to mamy w parku, a jaka to przyroda jest na tych działkach? wąsate janusze grillujące i pijące piwko czy grażyny opalające się w negliżu?

i po co mi tam elektryfikacja, w nocy mam tam chodzić przyrodę oglądać? bo nie rozumiem
 
 
#19 MelesaBartek.barte1@wp.pl 2019-08-09 21:33
A jaka masz przyrode w parku drzewa i tysiace wron srajacych na głowę!!!chyba ze to jest twoje pojecie przyrody.widac ze im zazdroscisz ze ty tak nie mozesz i nie masz gdzie.a to jest po to ze wlasnie tacy co będą chcieli chodzic po nocy i buszowac np.po domkach zeby bylo ich dobrze widac????
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.