Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 marca 2020 imieniny: Amelii, Leonarda | 1867 - Kupno Alaski przez Stany Zjednoczone

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Strefa zagrożona ASF w Radzyniu!

Michał Maliszewski   
piątek, 16 sierpnia 2019 06:00

Znak informujący o ASFAfrykański Pomór Świń powraca. Na drogach wjazdowych do naszego miasta rozstawiono tabliczki ostrzegające o wjeździe na teren zagrożony tą epidemią.

Obszar zapowietrzony określono w gminie Czemierniki, w miejscowości: Niewęgłosz oraz Skoki. W obszarze zagrożonym znajduje się: część miasta Radzyń Podlaski położona na południe od ulicy Generała Franciszka Kleeberga, następnie na południe od ulicy Wisznickiej, w gminie Wohyń część miejscowości Bezwola położona na południe od torów kolejowych oraz miejscowości: Bojanówka, Branica Kolonia, Wohyń, Zbulitów Mały, w gminie Radzyń Podlaski miejscowości: Branica, Branica Radzyńska, Branica Radzyńska - Kolonia, Marynin, Paszki Duże, Paszki Małe, Stasinów, Ustrzesz, Zabiele, Zbulitów Duży oraz w gminie Borki miejscowość Wrzosów.

W strefie zagrożonej wojewoda nakazuje: oczyszczanie, odkażanie, środków transportu oraz sprzętu używanego do transportu, zachowanie zasad higieny niezbędnych do ograniczenia ryzyka szerzenia się choroby, w szczególności odkażanie rąk i obuwia przez osoby wchodzące do gospodarstwa lub z niego wychodzące, niezwłoczne powiadamianie właściwego Powiatowego Lekarza Weterynarii przez posiadaczy świń o wszystkich przypadkach padłych lub chorych świń w gospodarstwie.

W tej strefie nie można również przemieszczać się z trzodą chlewną oraz zakazane jest organizowanie targów i wystaw zwierząt a także polowań zbiorowych.

Mamy nadzieję, że Afrykański Pomór Świń nie zostanie rozpoznany w żadnej trzodzie chlewnej na terenie naszego powiatu. Radzimy zachować ostrożność i przestrzegać bioasekuracji.

Znak informujący o ASF

 

Komentarze  

 
#1 RE: Strefa zagrożona ASF w Radzyniu!nabuchodonozor 2019-08-16 17:19
Witam pięknie ;)
Wy tak na serio wierzycie w jakiś afrykański pomór świń czy sobie jaja z czytelników robicie? ;p Miłego weekendu ludzie ;)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.