Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 lipca 2020 imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

Już niedługo

Warsztaty rękodzieła dla dzieci - Morski Słoik na Drobiazgi image
Warsztaty rękodzieła dla dzieci - Morski Słoik na Drobiazgi, 14.07.2020, 15:30, Pracownia Za Płotem
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Znamy kandydatów do Sejmu RP z listy PiS. Z powiatu radzyńskiego Gmitruczuk

Michał Maliszewski   
sobota, 17 sierpnia 2019 07:00

Lista PiSMimo różnych spekulacji na liście kandydatów z komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej nie wystartował nikt z miasta oraz gminy Radzyń Podlaski.

Z listy numer 7, na którą radzynianie będą mogli zagłosować kandyduje Robert Gmitruczuk z gminy Komarówka Podlaska. Aktualnie jest on wicewojewodą lubelskim, a wcześniej sprawował mandat radnego w Radzie Powiatu Radzyńskiego. Kolejną znaną postacią, z ziemi międzyrzeckiej, która startuje z listy chełmsko-zamojskiej jest Marcin Duszek, poseł VII i VIII kadencji. Jest to osoba mocno zżyta z gminą Radzyń Podlaski. Poseł Marcin Duszek często gości podczas różnych uroczystości wydarzeń w tej gminie, więc dał się poznać jej mieszkańcom.

Pierwszą osobą na lubelskiej liście jest sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Sylwester Tułajew. Na drugim miejscu znalazł się aktualny wojewoda lubelski, a wcześniej radca prawny w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski Przemysław Czarnek.

 

 

Komentarze  

 
#1 dezinformacjawaluś 2019-08-17 07:35
Od kiedy to Walinna jest w gminie Kąkolewnica
 
 
#2 Andrzej Kotyłaakotyla 2019-08-17 09:18
Moją wielką i niemożliwą do wypowiedzenia zwykłymi słowami, a nawet euforię graniczącą z ekstazą budzi radosna wieść o kandydowaniu zwłaszcza dwóch mych faworytów, których przez długi czas wychwalałem jakże zasłużenie pod same niebiosa (tam zapewne także zapanowała orgiastyczna wesołość). Chodzi o mówców przednich i zawołanych (przez PiS), oratorów wybitnych, retorów znamienitych, myślicieli oraz wiernych i nawet nie miernych mężów (swoich żon) nieskończenie skończonych. Jestem wdzięczny partii rządzącej za te wiekopomne nominacje, które z całą pewnością przysporzą naszemu regionowi zarówno splendoru, jak i wstydu ze sromotą graniczącego. Chciałoby się zacytować za Janem Kochanowskim: „Wieczna sromota i nienagrodzona szkoda, Polaku”. Kto nie wie, o kogo mi chodzi, to mu chętnie powiem, ale jestem pewien, że dotychczasowe „osiągnięcia” tych tuzów lokalnej polityki identyfikują ich dostatecznie, a właściwie niedostatecznie.
 
 
#3 NIE MAM NA KOGO GŁOSOWAĆ;FOX58 2019-08-17 09:21
Z checią pójdę na wybory ale do komisji by policzyć głosy to przynajmniej zarobię 200 za nic nie robienie.
 
 
#4 pytanieP.K. 2019-08-17 09:25
czy ten cały Duszek poza goszczeniem się, to cokolwiek zrobił dla naszego miasta? bo nie słyszałem, podobnie jak Bierecki, do goszczenia to pierwszy a jeszcze NIC z tego nie wynikło
 
 
#5 RE: Znamy kandydatów do Sejmu RP z listy PiS. Z powiatu radzyńskiego Gmitruczukbob 2019-08-17 11:41
Do wyborców PIS. Wierszyk jeszcze z czasów Gierka, aktualny nadal.
Nie cieszcie się osły, że wam pensje wzrosły
Jak ceny podwoje i tak wyjdę na swoje.²
 
 
#6 Zasłużenijak to 2019-08-17 16:09
Przecież to wszyscy PIS-owscy działacze wespół są ojcami 25 mln.
 
 
#7 równowaga sceny politycznej wymagaalafortis 2019-08-19 08:38
aby niezaangażowany portal podawał kandydatów z pozostałych ugrupowań, startujących z naszego okręgu. Nieprawdaż?
 
 
#8 JOWwschodni 2019-08-19 11:02
Szkoda, że nie ma Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Jeden powiat - jeden okręg. W takiej ordynacji jaką mamy teraz, nie mamy możliwości wyboru kogoś, kto naprawdę czuje więź z powiatem radzyńskim. Ziemia Radzyńska nie będzie miała swojego przedstawiciela w przyszłym parlamencie.
 
 
#9 to prawdamelasa 2019-08-19 12:04
ostatnim posłem, który cokolwiek zrobił dla Radzynia to był Szczepan Skomra
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.