Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 września 2020 imieniny: Zofii, Honoriusza | DZIEŃ CHŁOPAKA

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

List otwarty do burmistrza Jerzego Rębka oraz radnych miejskich Radzynia Podlaskiego od Sławomira Sałaty

Sławomir Sałata, były prezes PUK   
czwartek, 12 września 2019 14:00

Sławomir SałataSzanowni Państwo,

Zwracam się do was jako mieszkaniec miasta Radzyń Podlaski, który wraz z wieloma innymi nie rozumie kierunków rozwoju wytyczanych przez burmistrza przy cichej aprobacie radnych wybranych przez mieszkańców naszego miasta. Chodzi o planowaną budowę skrzyżowania na DK19 wraz z ul. Przemysłową i drogą gminną. Sprawa wspomnianej inwestycji była bardzo głośna w 2014 i 2015 roku, później nastała długa cisza. Dlaczego sprawa budowy odżyła rok czy półtora roku później? Dlaczego tak się stało? Mam wielką nadzieję, że pan burmistrz to w krótkim terminie mieszkańcom wyjaśni.

Przez cztery lata poprzedniej kadencji samorządu tak niewiele stało się w kwestii budowy dróg i chodników, a wiemy, że potrzeby miasta i mieszkańców są ogromne. Wspomnę, że budżet miasta to ponad 70 mln zł – tak wynika z mojej wiedzy. Dzisiaj proponuje się nam budowę zjazdu z drogi dk-19 wraz z budową dwóch ulic za ok. 5 mln złotych. W miejscu lokalizacji ul. Przemysłowej są pola, tam nic nie ma. Logicznie ujmując: jest nic! Jak ta ulica ma „ożywić tereny inwestycyjne” (cyt. Z wypowiedzi Jerzego Rębka z sesji RM)? 

Uważam, że pańskie wizje rozwoju infrastruktury, panie burmistrzu, mają wiele wad. Przypomnę jak bardzo nalegał pan na budowę wodociągu w kierunku terenów inwestycyjnych za radzyńskim PKS-em. Puk wykonał ten wodociąg, chociaż mieliśmy świadomość, że będzie on używany sporadycznie. Teraz pracownicy puk-u wypuszczają (od dwóch lat) wodę z nieużywanej sieci, aby zagniwająca woda nie powodowała skażenia sieci wodociągowej w tamtej okolicy. Na koszt miasta wykonano kanalizację sanitarną i po co? Tam się nic nie dzieje. Pamiętam pański entuzjazm dotyczący stworzenia ogromnej ilości nowych miejsc pracy przy produkcji krzeseł. Co po tym entuzjazmie zostało? 

Na ostatniej sesji rady miasta, skoncentrował się pan na potrzebach firmy B. Braun w kwestii budowy ul. Przemysłowej (firma ma działki po stronie północnej). Niewiele mówił pan o właścicielach działek po stronie południowej od projektowanej ulicy. Moje wątpliwości, co do celowości budowy w/w ulicy nasiliły się po tym, jak w dniu 29 sierpnia 2019 roku otrzymałem anonimowy list z załącznikami, które potwierdziły te wątpliwości. Na bazie przekazanych mi informacji zadaję panu poniższe pytanie. Pan dysponuje większymi możliwości weryfikacji danych dotyczących właścicieli działek znajdujących się na terenie miasta Radzyń Podlaski, a więc nie będzie problemu z odpowiedzią na poniższe pytanie.

W odległości kilkudziesięciu metrów od projektowanej ulicy, równolegle do niej, leży działka o powierzchni ok. 2-ch hektarów, której właścicielem jest, a może do niedawna była, spółka prawa handlowego o nazwie, której nie chcę ujawniać. Aby panu ułatwić odpowiedź na poniższe pytanie, załączam kopię anonimu, o którym wspomniałem wcześniej.  Pytanie: czy właścicielami przedmiotowej spółki jest członek pańskiej rodziny lub rodziny któregokolwiek z radnych miejskich Radzynia Podlaskiego?

Zwracając się do radnych naszego miasta, chciałbym również zapytać, czy nie widzicie innych potrzeb w naszym mieście niż inwestycje w ulicę przemysłową, gdzie na dzień dzisiejszy nie widać inwestycji? Czy nie widzicie innych potrzeb naszego miasta i waszych wyborców? Dlaczego nie chcecie zobaczyć, że od wielu lat mieszkańcy naszego miasta poruszają się po ulicach wysypanych kruszywem łamanym lub piaskiem? Przecież znacie te ulice: klonowa, dębowa, Stagrowskiego i inne za Tesco, powstania styczniowego, zielona, polna, malinowa, porzeczkowa, poziomkowa, truskawkowa, czereśniowa… mógłbym dalej wymieniać, ale po co? Przecież dobrze o tym wiecie, a przyglądacie się przygotowaniom do budowy ulicy w „polach” …? 

Również wam zadam pytanie (może nich zostanie ono pytaniem retorycznym): czy przypadkiem nie przestaliście być radnymi swoich wyborców, a staliście się radnymi naszego włodarza?

Moje wystąpienie nie dotyka personaliów zainteresowanych osób i mam ogromną nadzieję, że odebrane będzie, jako głos w dyskusji nad potrzebami inwestycyjnymi w naszym mieście.

Z wyrazami szacunku Sławomir Sałata

 

Komentarze  

 
#1 #TEMATDLAUWAGIP.K. 2019-09-12 18:54
#TEMATDLAUWAGI czym prędzej
 
 
#2 2019robi807 2019-09-12 19:32
Brawo Panie Sałata!Trzeba powyciągac te brudy na ławę niech ludzie w końcu otworzą oczy i zobaczą jak kombinuje BURMISTRZ
 
 
#3 RE: List otwarty do burmistrza Jerzego Rębka oraz radnych miejskich Radzynia Podlaskiego od Sławomira Sałatyadaro4 2019-09-12 20:23
Tak trzymać Panie Sławku, jesteśmy z Panem
 
 
#4 Wszystko jasnejerry rembeka 2019-09-12 22:19
rok 2015

1. luty - Jerzy na sesji snuje wizje i plany budowy ulicy Przemysłowej, dostał juz nawet na to działki od Brauna.

2. czerwiec - ogłoszona zostaje lista projektów, które otrzymują dofinanowanie na rozwój działalności z Urzędu Marszałkowskiego, niestety firma MASTER jest pod kreską i nie dostała 1,5 mln zł na budowę zakładu produkcji dachówek. zakład miał powstać na w/w działce na ul. Przemysłowej

3. lipiec - Jerzy na sesji ogłasza, że drogi nie będzie, bo to kosztuje 2 mln zł i w budżecie środków brak. równocześnie bierze kredyt i buduje 2 hale za 9,5 mln ze wsparciem zewnętrznym 1,5 mln zł. 8 milionów znalazł.

4. firma, która pisała wniosek dla MASTERa, pisze również wnioski dla UM Radzyń. (konflikt interesów? czy zapłata za wnioski syna?) efekt? składa wniosek, za który bierze 17 tysięcy zł, który odpada na ocenie formalnej - czytaj: składa zły, błędny wniosek, ale kasę wzięła...

Takiego xxxxxxxx jeszcze to miasto nie widziało.
 
 
#5 BrawoEnti 2019-09-13 07:25
Mam nadzieję że to będzie ostatnia kadencja Pana burmistrza bo miasto może więcej nie wytrzymać.
 
 
#6 STOPmelasa 2019-09-13 08:51
Proszę przestać szkalować Burmistrza. Jerzy Rębek dostał mandat zaufania od mieszkańców i może robić co mu się podoba. Wiadomo że każdy ciągnie do siebie to chyba logiczne, komu niby miał ten wodociąg podciągnąć? Wszyscy postąpiliby tak samo!
 
 
#7 Andrzej Kotyłaakotyla 2019-09-13 08:57
Obawiam się, że Pańską subtelnie zawoalowaną ironię większość światłego elektoratu tzw. dobrej zmiany może odczytać dosłownie.
 
 
#8 RE: List otwarty do burmistrza Jerzego Rębka oraz radnych miejskich Radzynia Podlaskiego od Sławomira Sałatypioter 2019-09-13 10:24
a konkurencja pisze że burmiś jest pod lupą służb specjalnych. Radzyń będzie sławny?
 
 
#9 RE: List otwarty do burmistrza Jerzego Rębka oraz radnych miejskich Radzynia Podlaskiego od Sławomira SałatyKamil Rock 2019-09-13 11:08
„W miejscu lokalizacji ul. Przemysłowej są pola, tam nic nie ma. Logicznie ujmując: jest nic! Jak ta ulica ma „ożywić tereny inwestycyjne” cytat słów pana Sałaty świadczy że chyba to on ma złą i nielogiczną wizję rozwoju miasta i terenów przemysłowych. Jaka firma zainwestowałaby w tereny do których nie ma dojazdu i całej infrastruktury? Logiczne zatem jest zainwestowanie w utworzenie nowej drogi dojazdowej i mediów (wodociągi i inne). Działkę pod drogę przekazała miastu firma Braun slowopodlasia.pl/.../... , także insynuowanie o jakiś machlojkach burmistrza na podstawie anonimów jest mało wiarygodne. Jeżeli ma Pan jakieś dowody na złamanie prawa przez burmistrza to proszę udać się do sądu. Żałosne są próby przypomnienia o swojej osobie Panie Sałata, wydęte ego doprowadza do Pana do szaleństwa.
 
 
#10 do 9zenek44 2019-09-13 12:22
Szanowny Panie/Pani podejrzewam, że jest coś na rzeczy. Poprzednie zbyt kosztowne dla miasta kontakty z pewną firmą - działka na Armii Krajowej-budynek po biurowcu PKS,obecnie niejasne i niespójne decyzje dotyczące ul. Przemysłowej, ludzi trzeźwo myślących skłaniają do podejrzeń. Jeżeli jest prawdą wpis #8 to nie jestem zdziwiony zainteresowaniem odpowiednich służb. Miasto nie jest prywatnym folwarkiem.
 
 
#11 nnklin 2019-09-13 12:59
Nihil novi 8)
 
 
#12 do 10Kamil Rock 2019-09-13 14:12
Drogi Panie/Pani przypuszczenia jakie Pan/Pani wysnuwa na podstawie własnych podejrzeń, czy gdzieś pod słyszanych półprawd lub kłamstw jest niczym innym jak zwykłym szerzeniem tzw. „hejtu”, liczą się twarde dowody, jeżeli ktoś je posiada to proszę iść do sądu. Społeczeństwo dziwi się że panuje taka nienawiść, wasze wpisy dowodzą o istnieniu tak zwanych i modnych ostatnio „farm trolli” którzy rozsiewają „fake newsy”. Np. taka osoba ukrywająca się pod nickiem Jerry Rembeka cóż ona może pozytywnego napisać o burmistrzu, już sam nick świadczy że jest jego zagorzałym przeciwnikiem i będzie siała tylko i wyłącznie „fake newsy”. W jej/jego wpisie już na samym początku nie zgadzają się fakty: miasto otrzymało działki od Brauna w 2017r. a nie w 2015r., pozostałych informacji nie komentuję bo nie mam wiedzy na ten temat. Jeżeli Jerry Rembeka ma jakieś informacje to dlaczego nie poszedł z nimi do sądu, tylko czekał od 2015r do 2019r. ? Takie sprawy powinny być rozstrzygane na Sali sądowej a nie na forum.
 
 
#13 do KAMILA1410 2019-09-13 15:27
IDZIE SIĘ DO PROKURATURY /która jest wasza/ a nie do sądu
 
 
#14 Do Kamil rockradzyniak95 2019-09-13 15:52
Jak to określiłes z farma trolli to nie powiem że taka farma aktywuje się w okresie przedwyborczym i odrazu umiera. Na naszym podwórku można dostrzec taka farma w UM i u dyrektora ROK.

A co do tematu- nie zdziwię się jak taka sytuacja pójdzie do prokuratury i sluzb jeżeli to prawda. Ustawianie sobie przetargów i działek leży na korzyść tych co wiedza kiedy ma byc inwestycja

Rok się nie zgadza bo to do 2017 powinno być podpiete To fakt. Co nie zmienia faktu że praktycznie 3 lata jest udawanie że środki są -nie ma-sa.

I na koniec to że Radzyń jest zawierzony Jezuskowi nie znaczy że z automatu możemy mieć w (...) decyzja GDDKiA tak jak nas uświadomił z fotoradami :)
 
 
#15 do 10zenek44 2019-09-13 16:15
Człowieku siedzisz w d... u burmistrza więc nic dziwnego , że nie czujesz smrodu. Czasami wysadzisz głowę aby napisać pean o swoim żywicielu. Jeżeli chodzi o hejt to poczytaj radzyńskiego brukowca, szczególnie zwróć uwagę na propagandę sukcesu a także na zarzuty stawiane swego czasu prezesowi PUK-U(urzędującemu przed Sałatą) -, dyrektorce przedszkola, komendantowi Straży Miejskiej.
 
 
#16 DO MALESAWRZOS 2019-09-19 00:52
Panie Malesa,to że pan Rebek dostał mandat zaufania nie znaczy że może uprawiać wolną amerykankę.RADZYŃ nie jest jego prywatnym folwarkiem.On ma NAM WSZYSTKIM służyć,rozwijać NASZE MIASTO, a nie o ile to prawda dorabiać siebie ,rodzinę czy swoich kolesiów.Już za samo takie stwierdzenie powinieneś iść za kratki.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.