Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2020 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Bilety wejścia na radzyńską pływalnię podrożeją?

Michał Maliszewski   
sobota, 05 października 2019 07:00

Dyrektor MOSiR Łukasz WłoszekPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Włoszek złożył sprawozdanie z działalności jednostki, którą kieruje.

Dyrektor MOSiR zauważył, że koszt utrzymania pływalni miejskiej stale wzrasta. Radny Jarosław Zaprzalski pytał czy kierujący radzyńskim basenem ma pomysł w jaki sposób zaoszczędzić środki wydawane na działanie Aqua-Misia. – Z roku na rok te koszty wzrastają, związane jest to ze wzrostem najniższej krajowej, wzrostem cen pozostałych pochodnych w związku z funkcjonowaniem basenu. Jest pomysł na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, które odciążyłyby nas finansowo w związku z wysokimi cenami za energię. W tej chwili nie ma żadnego projektu dla tego typu jednostek, aczkolwiek monitorujemy cały czas sytuację – tłumaczył Łukasz Włoszek, który wspomniał również o możliwości zmiany technologii basenowej, która również przyczyniłaby się do obniżenia kosztów, lecz czas, kiedy ta inwestycja w kwocie 200 tysięcy złotych by się zwróciła jest nieznany.

Radna Bożena Lecyk zapytała czy w związku z coraz większymi nakładami na utrzymanie basenu rozważane jest podniesienie cen biletów wstępu. Dyrektor odpowiedział: - Rozważamy taką możliwość z racji tego, że musimy jakoś zbilansować te nasze wydatki. W ubiegłym roku podnieśliśmy ceny o 2 złote i widzimy, że nie przyniosło to utraty klientów w związku z tym, także podejrzewam, że w przyszłym roku podniesiemy tę kwotę – zakończył.

Teraz bilet normalny kosztuje 12 złotych za 60 minut. Jaka będzie jego cena za rok? Zapewne przekonamy się o tym za kilka miesięcy.

 

Komentarze  

 
#1 GeotermaeSPe 2019-10-05 10:24
Tylko geoterma tu pomoże. Przy okazji to nawet szkołę dogrzeje. Temperatura wody pod Radzyniem na 2000m, to 65 stopni. Nie znam się na kosztach, ale gdyby tak z Toruniem porozmawiać, doradzą.
 
 
#2 do eSPePaolo Borsellino 2019-10-05 20:56
te 65 z Torunia to podgrzewać trzeba, bo technologicznie to za mało jest.
 
 
#3 Andrzej Kotyłaakotyla 2019-10-06 12:20
Pisałem już onegdaj na ten temat, ale sytuacja wymaga repetycji. Basen jest pusty na co dzień. Niewiele się tam dzieje. Sporadyczne imprezy z rachityczną ilością uczestników. Nie zanoszę zarzutów pod adresem pracowników, którzy dwoją się i troją, aby sytuację poprawić. Jednak dyrektor (nie znam Pana) nie jest menadżerem. Bywam na basenach w Polsce. One tętnią życiem. Zawody, turnieje, konkursy treningi, aquaaerobik dla rożnych grup wiekowych, karnety rodzinne.Poza tym brak notoryczny mydła, rzadko kto bierze prysznic prze kąpielą i po. Nie są przestrzegane zasady elementarnych higieny.

W Kołobrzegu, w Nałęczowie brak miejsc, a tu puchy.Ceny można podnieść i doprowadzić do zamknięcia obiektu. A możne by tak zorganizować zbiorowe dojazdy? Szkolna zachęta, przede wszystkim jednak wywalić dyrektora. Jestem w stanie wskazać znane w mieście i powiecie osoby, które wchodzą do basenu suche.Za dużo ratowników, pracownicy OBSŁUGI SZWENDAJĄ SIĘ BEZ ZAJĘCIA.Taka duża szkoła obok, a obowiązkowych zajęć pływackich brak. A może rekolekcje na basenie zamiast gonić ich na silę kilka razy w roku do kościoła? Pani Dyrektor, opanuj się, abo te szkolę wkrótce w kruchtę zamienisz! Dobrze wiesz, ze do kościoła nikt z młodzieży bez przymusu nie pójdzie. Odpuść, puść młodzież na basen i sama skorzystaj!!!A i plebana zaproś. Niech głosi słowo boże w e wodzie!
 
 
#4 Ma pan racjęeSPe 2019-10-06 13:38
I dlatego, religie są w szkołach. PiS dobitnie zdaje sobie sprawę, że na lekcje religii, na plebanię, nikt by nie dotarł, a to oznaczałoby początek wojny kościoła z pisem. Oczywiście, ma pan rację. Na basenie, w MOSIR ogólnie mówiąc, potrzebny jest menadżer, nie sportowiec, nie polityk.
 
 
#5 do Andrzejabeata 2019-10-06 17:55
Andrzeju, z tym obowiązkowym chodzeniem na basen dla panienek w szkołach średnich, jest problem natury kosmetycznej :-* Przed wejściem trzeba tę tapetę z twarzy zdjąć a po basenie spowrotem ją nałożyć. Te "biedne" uczennice, oprócz ciężkiego plecaka z podręcznikami, musiałyby nosić że sobą jeszcze cięższą torbę z kosmetykami... :cry:
 
 
#6 quozenek44 2019-10-06 20:15
Dokąd zmierza Radzyń? Podniesienie opłat za pływalnię będzie skutkować zmniejszeniem liczby korzystających z możliwości aktywnego wypoczynku.Proponuję aby Rębek ze swoich pieniędzy utrzymywał kulę u nogi miasta a kasę przeznaczyć na pływalnię.Drugą sprawą jest marginalizacja miasta. Radzyń nie potrafi znaleźć kandydata do sejmu z PIS-u, mamy głosować na kandydata z W-wy , lub z nie wiadomo skąd. To porażka radzyńskich struktur PIS-u, co ma wspólnego obecny burmistrz z PIS-m należy spytać Pana Dzięgi.
 
 
#7 Andrzej Kotyłaakotyla 2019-10-06 20:17
Panienki w wieku szkolnym są wystarczająco piękne i bez makijażu. I mówię to jako facet, który kryzys wieku średniego ma dawno za już sobą. Trzeba się myć, a nie tapetować.
 
 
#8 O rzetelności ...walen81 2019-10-06 21:32
Panie Andrzeju :) proszę poczytać a potem pisać ... mosir-radzyn.pl/.../-.html
 
 
#9 do tematu :)swingo 2019-10-06 23:08
To i jeszcze ja dodam, że ilość ratowników jest taka jak powinna. To nie zależy od dyrektora. Skoro wyniki audytu WOPR mówią o trzech to ma być trzech. Jak byłoby mniej i coś by się stało, to odpowiada za wypadek dyrektor niestety. A jeśli chodzi o higienę wchodzących na basen, to i pięć Oksfordów dyrektora nie pomoże , to się ma albo nie ma. A mydła nie ma bo nasza kochana młodzież też nie wie do czego to służy. Mydło było wszędzie, od podłogi po ściany.No i po wypadku, w którym ktoś rozbił sobie głowę bo się poślizgnął przy mydelniczce trzeba było z bólem serca wybrać mniejsze zło :) o wielu rzeczach można jeszcze dyskutować, jakby mosir miał konkretne pieniądze na imprezy, byłoby ich więcej a tak mamy co mamy.... chociaż robim co możem :) Nie można tez pisać że basen świeci pustkami, bo tak nie jest (patrz wyżej), nie można oceniać tego z punktu widzenia soboty czy niedzieli z rana :) bo wtedy faktycznie jest lipa :)
 
 
#10 ANDRZEJ kOTYŁAakotyla 2019-10-07 04:17
Czytanie oczywiście ma przyszłość, ale – podobnie jak myślenie – nieprzyzwyczajonym szkodzi. Rzuciłem okiem na sugerowany wykaz. Dużo rezerwacji, fakt, ale frekwencji brak. Czy przekłada się to na zyski firmy? A może pobierać na tacę? Proszę wybaczyć złośliwość, przeprosin nie będzie. Co do mydła, to tłumaczenie jest absurdalne. To może i papieru toaletowego nie używajmy. To zagraża ścieraniem naskórka w okolicach odbytu. Byłem na Ukrainie.

Każdy dostaje czyściutki wyparzony, jeszcze ciepły ręcznik, a ilość ratowników dostosowana do potrzeb i nikt nie robi łachy z włączeniem jakuzzi bądź innych urządzeń. Dyrektora na pysk albo zamknąć ten przybytek i zamienić na świątynie. Ten basen funkcjonuje fatalnie i nie tylko w niedziele i soboty.
 
 
#11 menedżerowiezimny 2019-10-07 10:01
Panie Andrzeju, jak Pan pisze jest, czy był Pan bywalcem na różnych w basenach w Polsce. Z Pańskimi uwagami dotyczącymi higieny w pełni się zgadzam. Sam zrezygnowałem i nie mam ochoty na basen gdy stojąc pod prysznicem przed wejściem, mijają mnie osoby śmierdzące nie tylko potem i w suchych gatkach, wątpię czy zmienianych, idą wprost do basenu. Nie zgadzam się, że nie myją się z braku mydła, bo też parę basenów odwiedziłem i nauczyłem się zawsze zabierać ze sobą własny płyn do kąpieli. Co do większych, czy mniejszych zdolności menadżerskich proponuje stosować właściwe proporcje. Czy na to zasługują czy nie, to Nałęczów i a i chyba Kołobrzeg aspirują do miana sanatorium a stąd i liczba odwiedzających baseny jest nieproporcjonalna do ilości aktywnych w Radzyniu. Większość uczestników zająć na basenie to zwykle dzieci i młodzież. Młodzież z Radzynia w większości wyemigrowała dlatego np. Karczma czy Manhatan no i basen świecą pustkami. Jesteśmy zaściankiem, trzeba się z tym godzić, dlatego też wszystkie plany, nawet dotyczące organizacji wyremontowanego pałacu (kawiarnia) powinny brać pod uwagę dla kogo mają stanowić ofertę.
 
 
#12 jak zwykle zero konkretówP.K. 2019-10-07 13:09
czy można prosić o informację jakiego rzędu pieniędzy brakuje w MOSiR, ile KONKRETNIE trzeba dokładać do funkcjonowania basenu?
 
 
#13 do P.K.Paolo Borsellino 2019-10-07 15:18
tu masz wzór:

Prosze o udostępnienie informacji w trybie dostępu do informacji:
1. jakie były łączne wpływy z biletów wstępu/karnetów itp. pływalni AQUA MIŚ w roku 2018
2. w jakiej wysokości koszty w 2018 wygenerowała pływalnia na swoje funkcjonowanie łąznie (płace, ogrzewanie, remonty itp.) w 2018

odpowiedź prosze wysłać na adres

wyślij ten wniosek na :

jak ostaniesz odpowiedź, powinna być w 14 dni, to podziel się z nami tą informacją.
 
 
#14 RE: Bilety wejścia na radzyńską pływalnię podrożeją?opaopa 2019-10-07 20:21
Radzyń krztusi się i charcze pod obecną władzą, którą z upodobaniem sobie wybrał, brawo. Wybraliście polityka na włodarza, a nie właśnie menadżera, który to już zaczyna swoją władzą niszczyć to co udało się poprzednikowi zbudować. Wygońcie katechetów ze szkół, pieniążki się znajdą. Przestańcie rujnować budżet miasta odmalowywaniem trupa, to też się znajdą. Są w ogóle jakieś pieniądze w tym roku na jakiekolwiek inne projekty? Zdziwiłbym się, gdyby tak było.
 
 
#15 ??Andrzeju 2019-10-09 18:09
W normalnym zakładzie jak dyrektor sobie nie radzi to się go wymienia na specjalistę a nie podnosi koszty bo to może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację. Wiadome jest że dyrektorka i obecny dyrektor został powołany przez Rębka i nie są specjalistami w prowadzeniu takich obiektów. Jestem przekonany że wzrost cen biletów spowoduje odpływ klientów, znam wiele osób które tak jak ja chodziło regularnie na basen i przestało chodzić. Spowodowane to było tym że organizowane są szkółki wieczorem, aerobic i często z pięciu torów 4 były zarezerwowane a na jednym musieli pływać osoby którzy kupiły karnety lub bilety i nie dało się pływać. Podnieśli ceny biletów i wiele osób zrezygnowało bo za tą cenę nie będą pływali w 10 osób na jednym torze. Byłem na wielu basenach i potrafią zachęcić ludzi żeby przychodzili do 14:00 po przez promocyjne ceny, ale na żadnym basenie nie widziałem żeby z 5 torów 4 były zarezerwowane i został tylko jeden do użytku. Zmienić obecnego dyrektora jak się nie nadaje i nic nie robi tylko ceny chce podnosić i zatrudnić specjalistę
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.