Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 19 kwietnia 2024 imieniny: Leona, Tymona

Remis w zaległym spotkaniu

Adam Kułak
piątek, 18 października 2019 07:00

Zawodnicy na murawieZ dużej chmury mały deszcz, walczyli, walczyli i wywalczyli po jednym punkcie. Tak można lakonicznie streścić środowy mecz pomiędzy Orlętami Radzyń a Podlasiem Biała Podlaska.

Początek meczu powinien być wymarzony dla gospodarzy. Po kilku minutach gry Michał Pyrka w polu karnym sfaulował Bartosza Ciborowskiego. Do karnego podszedł Patryk Szymala i huknął, ale w poprzeczkę. Kolejny raz szczęście miało Podlasie. Tym razem piłkę na poprzeczkę sparował bramkarz gości po strzale Karola Kality. Pod koniec pierwszej części gry na trybunach zapanowała konsternacja, gdy w doliczonym czasie Paweł Zabielski pokonał Bartosza Klebaniuka.

Drugą część spotkania dobrze rozpoczęli gospodarze. Minęło siedem minut gry i na tablicy wyników widniał remis. Niecodzienny gol strzelony plecami przez Mateusza Chyłę przywrócił nadzieję drużynie Orląt. Minęło cztery minuty od bramki wyrównującej i Chyła ponownie stanął przed szansą na kolejnego gola tym razem na przeszkodzie stanął bramkarz Maciej Wrzosek. Do końcowego gwizdka sędziego trwała wymiana ciosów. Ze strony gości niezłe okazje na bramki zaprzepaścili Tomasz Andrzejuk, Michajło Kaznokha, Karol Buzun i Kamil Dmowski. Orlęta nie pozostawały dłużne, dwa zablokowane uderzenia Szymali, strzał Kality obroniony przez Wrzoska i niecelna główka Mariusza Chmielewskiego pod koniec meczu nie przyniosły zmiany wyniku.

Orlęta Radzyń – Podlasie Biała Podlaska 1 : 1 (0 : 1), bramki Paweł Zabielski 45 minuta dla Podlasia; Mateusz Chyła 52 minuta dla Orląt.

191017-orleta-01191017-orleta-02191017-orleta-03191017-orleta-04191017-orleta-05191017-orleta-06191017-orleta-07191017-orleta-08191017-orleta-09191017-orleta-10191017-orleta-11191017-orleta-12