Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 lipca 2020 imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

Już niedługo

Warsztaty rękodzieła dla dzieci - Morski Słoik na Drobiazgi image
Warsztaty rękodzieła dla dzieci - Morski Słoik na Drobiazgi, 14.07.2020, 15:30, Pracownia Za Płotem
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Odcinek ul. Podlaskiej nadal bez chodnika i nawierzchni

Michał Maliszewski   
sobota, 09 listopada 2019 07:00

Ul. Podlaska 10 października 2017 roku wyniki głosowania w budżecie obywatelskim wskazywały, że utworzenie nawierzchni na odcinku ul. Podlaskiej od strony cmentarza będzie wykonane w niedługim czasie.

Do teraz ta inwestycja nie została w pełni ukończona. W puli budżetu partycypacyjnego było 100 tysięcy złotych. Ta kwota była niewystarczająca, aby w pełni zrealizować taką inwestycję, więc burmistrz Jerzy Rębek postanowił podzielić ją na dwa etapy. - W pierwszym etapie zostaną wykonane: chodnik, rowy i zjazdy – to wszystko, co można wykonać za przewidziane w Budżecie Obywatelskim 100 tys. zł. W II etapie nastąpi zdjęcie starej warstwy z jezdni, położenie nowych warstw konstrukcyjnych, bez których nowa nawierzchnia szybko by się "rozjechała", wreszcie położona zostanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej. Jak było wspomniane – ze względu na przebiegający tam gazociąg nie może to być asfalt – mówił burmistrz w odpowiedzi na otwarte pismo radnej Bożeny Lecyk w 2018 roku (całość tutaj!).

Zapytaliśmy burmistrza Radzynia Podlaskiego, kiedy odbędą się kolejne działania na tej drodze: - Na ulicy Podlaskiej były wykonane prace za 100 tys. zł, na ile opiewał Budżet Obywatelski – mówił włodarz Radzynia Podlaskiego. - Będziemy kontynuowali budowę ulicy, jeśli się pojawią nowe możliwości finansowe. W tym roku jest to mało prawdopodobne ze względu na obowiązek zrealizowania decyzji odnośnie podwyżki płac dla nauczycieli oraz podwyżki pensji minimalnej. Taki obowiązek będziemy mieli od 1 stycznie 2020 r. Wiąże się z tym konieczność wygospodarowania w obecnym budżecie kwoty ponad 3 mln zł. I to jest naszym zadaniem pierwszoplanowym. Jeśli jakieś środki pozostaną, zostaną przekazane na realizację inwestycji w całym mieście – zakończył burmistrz Jerzy Rębek.

Mimo, że mieszkańcy ul. Podlaskiej zmobilizowali się do zagłosowania w budżecie obywatelskim to jednak wszystko wskazuje na to, że nieprędko będą mogli poruszać się po nowej nawierzchni.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Odcinek ul. Podlaskiej nadal bez chodnika i nawierzchniKamx 2019-11-09 09:54
Jak wyglądają finanse miasta? Może Radzyń już jest bankrutem? Wiecznie nie ma pieniędzy na podstawowe rzeczy jak polepszenie infrastruktury, nie wiem na co poszło te 100 tys zł bo tam żadnych efektów nie widać poza kilkoma metrami chodnika. W lato chyba zdała ścieżka rowerowa i żaden chodnik nie został zbudowany na głównych arteriach miasta.
 
 
#2 RE: Odcinek ul. Podlaskiej nadal bez chodnika i nawierzchnifalconetti 2019-11-10 09:58
Nie rozumiem , jak można realizować obecne projekty obywatelskie , nie realizując czegoś co było w roku 2017 .Tak jak pisze mój przedmówca .Gdzie poszło te 100 tys.Co tam jest zrobione oprócz kawałka chodnika .I jakby ktoś nie wiedział , jest to odcinek drogi służący nie tylko mieszkańcom tej ulicy .Głównie chodzi mi o zasady , projekt wygrał i powinien być zrealizowany . Wiadomo było jaka jest to inwestycja i ile będzie kosztowała .
 
 
#3 PytanieObserwator1 2019-11-11 18:19
Droga redakcjo. Proszę o sprostowanie tego artykułu ponieważ na widniejącym zdjęciu jest ul. Sitkowskiego która chyba została zapomniana a warunki drogowe panujące na tym odcinku od bramy głównej cmentarza do ulicy Leśnej (jak i cała Leśna) są niczym z małej wsi. Latem powstaje tam wielki tuman kurzu gorszy od zimowego smogu a zimą błoto i dziury. Więc pytanie moje brzmi : który odcinek zostanie zmodernizowany? bo jeżeli tylko odcinek ul. Podlaskiej do skrzyżowania z Leśną i Sitkowskiego to proszę nie wprowadzać ludzi w błąd i nie dawać nadzieji że miasto się tymi mieszkańcami interesuje. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tego komentarza proszę dokładnie zapoznać się z mapami google. Pozdrawiam.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.