Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 września 2020 imieniny: Justyny, Cypriana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Nowe oświetlenie drogowe dopiero na wakacje

Michał Maliszewski   
środa, 04 grudnia 2019 07:00

Oświetlenie uliczneTrwa okres, w którym już o godzinie 16-stej, gdy wychodzimy ze szkoły lub pracy, jest ciemno.

W naszym mieście kierowcy muszą zachowywać szczególną ostrożność, głównie w miejscach przejść dla pieszych, ze względu na niewystarczające oświetlenia uliczne w tych miejscach. Jest to temat poruszany od dawna przez naszą redakcję, głównie na prośbę mieszkańców Radzynia. Niestety zmiana oświetlenia drogowego na technologię LED, jaką władze miasta obiecały mieszkańcom, wydarzy się dopiero w połowie przyszłego roku. - W ostatnim okresie unieważniłem przetarg na zmianę oświetlenia ulicznego w Radzyniu – rozpoczął Jerzy Rębek. – W trakcie przetargu wpłynęły do nas trzy oferty. Pierwsza z nich była bardzo zbliżona do naszego kosztorysu inwestorskiego, ale już następna była o milion złotych wyższa, a trzecia o półtora miliona. Niemalże byliśmy zdecydowani, żeby wybrać tego pierwszego oferenta, ale okazało się, że nie spełnił warunków formalnych. Musieliśmy odrzucić tę ofertę i dlatego na tej podstawie musiałem unieważnić przetarg.

- Jeśli o tym mówię to przypominam powiedzenie, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło – kontynuował burmistrz. – Po pierwsze, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z naszych rozeznań wynika, że przedłuży nam termin wykonania tego zadania do końca czerwca przyszłego roku, ale w międzyczasie przygotowujemy się do złożenia wniosku do Urzędu Marszałkowskiego w ramach działania 5.5 o dotację na zmianę na zmianę oświetlenia ulicznego. Od razu informuję, jest ogromna konkurencja. Bardzo wiele gmin z województwa lubelskiego jest zainteresowanych tą dotacją. Jesteśmy jedną ze stu pięćdziesięciu gmin miejskich i wiejskich, które o to występują, tak więc trudno jest przesądzać to, czy my otrzymamy tę dotację czy nie. Staramy się najbardziej precyzyjnie, dokładnie opracować ten wniosek, który już jest w zasadzie na ukończeniu i do szóstego grudnia mamy obowiązek go złożyć. To jest kwestia, która może się zakończyć dobrze, w ten sposób, że otrzymamy dotację, jedno drugiemu nie przeczy, możemy korzystać z pożyczki NFOSiGW, ale również sięgać po dotacje. Nawet jeśli tak się stanie, że nie uzyskamy dotacji, to na pewno to zadanie zrealizujemy, to będzie się nam opłacało. Jest przeprowadzona analiza, która potwierdza to, że zmiana oświetlenia ulicznego na LED jest z punktu widzenia nie tylko natężenia oświetlenia, ale również ze względów finansowych bardzo atrakcyjna - zakończył Jerzy Rębek.

Panie Burmistrzu, czekamy!

 

Komentarze  

 
#1 Może niech firmaradzyniak95 2019-12-04 08:40
Master to powymienia. Nie dość że po kosztach to i rzetelną firmą bo rodzina Rębka. XdStrzelam że do prxetargu w wakacje zgłosi się ta firma A ówczesną odwołali bo Master miał nawał pracy z innymi przetargami
 
 
#2 lolP.K. 2019-12-04 08:45
jeszcze wniosku o dofinansowanie nie napisał a już zakłada, że nie dostanie kasy, ludzie kogo wy wybraliście na burmistrza...
 
 
#3 A stadion?stadionowy 2019-12-04 12:24
A stadionem kiedy się zajmiecie?!
 
 
#4 RE: Nowe oświetlenie drogowe dopiero na wakacjeKamx 2019-12-04 13:35
Już widzę te dobrze napisane wnioski i te miliony płynące do miasta. Kto jeszcze wierzy w te bajki? Miasto marnieje wręcz cofa się patrząc na sąsiednie miasta.
 
 
#5 Jakie oświetlenie...?Jurek2005 2019-12-04 21:34
Finanse miasta, za sprawą naszego burmistrza, są głęboko w d...ie. Dlaczego nie starał się o dotację w tym roku, gdy tych pieniędzy było znacznie wiecęj? Wiele gmin skorzystało, ale burmistrz miał bardziej wniosły cel - budowa drogi w polach. Chodzi o ul Przemysłową, aby właściciele prywatnych działek skorzystali. Wiadomo chyba wszystkim, o czyje działki chodzi? Rodzinka skorzysta, a mieszkańcy będą mieli kolejne zadłużenie.
Brawo wyborcy pis'iorów
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.