Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 stycznia 2020 imieniny: Walery, Radomir, Karol

Polacy – Rodakom w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy

Michał Maliszewski   
wtorek, 10 grudnia 2019 06:00

Wspólne zdjęcieWobec trudnej sytuacji Polaków mieszkających za wschodnią granicą, a szczególnie na Ukrainie, społeczność naszej szkoły włączyła się w bezinteresowną pomoc w ramach akcji Polacy – Rodakom.

Celem akcji było przygotowanie paczek dla rodaków mieszkających za wschodnią granicą,dla polskich rodzin i polskich dzieci. Zbieraliśmy żywność, artykuły szkolne, zabawki. Z tych produktów przygotowane zostaną świąteczno – noworoczne paczki, które trafią do osób najbardziej potrzebujących: do ludzi zmęczonych życiem i codziennym niedostatkiem - starszych, chorych oraz tych, których los doświadczył czy też z różnych przyczyn znaleźli się w trudnej sytuacji.

Jest to nasz wyraz pamięci o osobach polskiego pochodzenia mieszkających na Kresach, którzy prawdopodobnie nigdy nie wrócą do Ojczyzny, a przekazane w paczkach listy, życzenia bożonarodzeniowe i opłatek to namiastka ciepła od naszych rodzin.  

Koordynatorami zbiórki na terenie szkoły byli opiekunowie - Lucyna Warpas i Artur Piotrowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu.

191209-polacy-01191209-polacy-02191209-polacy-03

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.