Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 kwietnia 2020 imieniny: Pankrecego, Ryszarda

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Więcej miejsc płatnego parkowania w Radzyniu oraz nowy parking!

Michał Maliszewski   
czwartek, 02 stycznia 2020 07:00

Radny Mariusz SzczygiełW wykazie inwestycji budżetu miejskiego na 2020 rok pojawiła się pozycja zakupu parkometrów.

Burmistrz twierdzi, że jest to pożyteczne urządzenie, które ułatwia znalezienie miejsca parkingowego, by załatwić sprawy na mieście. Dodatkowo przynosi zysk do budżetu Radzynia Podlaskiego. Radny Mariusz Szczygieł podczas ubiegłej sesji Rady Miasta poprosił burmistrza o wskazanie lokalizacji, w których będą znajdowały się parkometry.

Burmistrz odpowiedział: - Jeśli chodzi o lokalizację tych parkometrów to oczywiście nad tym pracuje jeszcze wydział zarządzania mieniem tak, aby tutaj nie popełnić żadnego błędu, natomiast z całą pewnością możemy brać pod uwagę centrum miasta, czyli okolice ryneczku, to również kwestia rozważenia możliwości wprowadzenia parkometru tutaj, przy „Manhatanie”. To są najbardziej newralgiczne miejsca, które chcemy, aby były udrożnione. Ulica Ostrowiecka jest pozytywnym przykładem, bo ten parking sprawdza się, ponieważ za przysłowiową złotówkę każdy kto załatwić swoje sprawy, tam znajduje miejsce. Dodam jeszcze, żeby nie wyglądało to tak, że chcemy to wyłącznie opodatkować i nic w zamian. Chcemy już w przyszłym roku oddać do użytku parking przy skrzyżowaniu Grobli Kasztanowej i ulicy Parkowej. W tej chwili jest tam zaniżenie terenu, ale będzie ono wypełniane ziemią i pozostałościami budowlanymi. Tam zostanie urządzony parking na około 50 samochodów i to już nie będzie miejsce płatne. Będzie to parking swobodnie dostępny tak, aby wszyscy ci, którzy zechcą pozostawić na jakiś czas swój pojazd będą mieli tam taką możliwość. Jest teraz duże natężenie ruchu, jest wiele samochodów w Radzyniu. Parkometry są praktykowane we wszystkich miastach, tak też i my chcemy postąpić – zakończył Jerzy Rębek.

Nowe parkometry mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Burmistrz Jerzy Rębek

 

Komentarze  

 
#1 tutaj zgodaP.K. 2020-01-02 09:50
parkomaty w centrum nie zaszkodzą, proponuję też postawić ze 2 sztuki na starym PKS
 
 
#2 To jest wizytówka Radzyniaemeryt 2020-01-02 11:06
Dlatego przed postawieniem parkometrów na byłym dworcu należałoby i to jak najszybciej załatać istniejące tam dziury, które uniemożliwiają przejazd.To na prawdę nie jest wysoki koszt.
 
 
#3 Pisowskie k.....rumun 2020-01-02 15:30
Wszystko aby zdzierac z ciężko pracujacych ludzi. NIBY JAK PARKOMAT UŁATWIA ZNALZENIE WOLNEGO MIEJSCA? pytanie za milion. Już wolne miejsca na sitkowskiego zrobiliście.
 
 
#4 ODPADY KOMUNALNEWRZOS 2020-01-02 19:18
KIEDY możemy liczyć na HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW ?!Czy każdy ma je wywozić we własnym zakresie na PSZOK ?!
 
 
#5 666eSPe 2020-01-02 20:19
Burmistrz twierdzi źe jeszcze nie wie ile i gdzie, ale do planu budźetowego wprowadził.Czyli, albo budźet jest na oko, albo burmistrz boi się reakcji po ujawnieniu lokalizacji parkometrów. Skłaniam się do pierwszej wersji.
 
 
#6 HARMONOGRAMPRACTOR 2020-01-03 09:53
#4 ODPADY KOMUNALNE — WRZOS 2020-01-02 19:18
KIEDY możemy liczyć na HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW ?!Czy każdy ma je wywozić we własnym zakresie na PSZOK ?!


www.pukradzyn.pl/.../ - następnie kliknąć ikonkę "Radzyń Miasto jednorodzinne"
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.