Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 sierpnia 2020 imieniny: Dorota, Konrad, Kajetan

ZSP zaprasza w swoje szeregi

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 07 lipca 2020 06:00

ZSPDyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Grażyna Dzida zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych do kontynuowania nauki w jednej z największych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego.

Jest to szkoła o 100 – letniej historii, której uczniowie rok rocznie odnoszą spektakularne sukcesy w olimpiadach i konkursach na szczeblu ogólnopolskim. Nowoczesna baza dydaktyczno – wychowawcza zapewnia bardzo dobre warunki kształcenia. Wiele klas prowadzonych jest pod patronatami wyższych uczelni m. in. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, Szkoły Głównej Handlowej. Współpraca z licznymi pracodawcami zapewnia bardzo dobre przygotowanie zawodowe i konkurencyjność na rynku pracy.

Szkoła prowadzi innowację pedagogiczną z zakresu kosmetologii w Technikum usług fryzjerskich i wiele zajęć pozalekcyjnych stwarzających możliwości zdobycia dodatkowych kwalifikacji i uprawnień. Uczniowie mogą uczestniczyć w wakacyjnych stażach zawodowych w kraju i za granicą za które otrzymują stypendia. W ramach projektów unijnych młodzież bierze udział w różnorodnych zajęciach ogólnokształcących i zawodowych uzyskując nowe kwalifikacje. Szkoła daje możliwości rozwoju poprzez udział w drużynie harcerskiej, zespole muzycznym, Szkolnym Kole Caritas i licznych kołach zainteresowań. Absolwenci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II są świetnie przygotowani do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych szczególnie na kierunkach politechnicznych.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o naszej szkole, które dostępne są w ramach Dni otwartych online na stronie zspradzyn.pl.

Oferowane kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim na rok szkolny 2020/2021:

Dla absolwentów szkół podstawowych:

Liceum Ogólnokształcące – 5 klas:

1. klasa prawno – administracyjna rozszerzenia: j. polski, historia, wiedza o społeczeństwie;

2. klasa humanistyczna rozszerzenia: język polski, historia, język obcy;

3. klasa biologiczno – medyczna, rozszerzenia: biologia, chemia, język obcy;

4. klasa matematyczno – politechniczna, rozszerzenia: matematyka, geografia, język obcy;

5. klasa sportowo – turystyczna, rozszerzenia: biologia, geografia, j. obcy (do wyboru: piłka nożna, piłka siatkowa)

Technikum – 9 klas:

1. technik mechanik – rozszerzenia: matematyka, fizyka

2. technik pojazdów samochodowych – rozszerzenia: matematyka, fizyka

3. technik informatyk – rozszerzenia: matematyka, informatyka

4. technik hotelarstwa – rozszerzenia: matematyka, geografia

5. technik ekonomista – rozszerzenia: matematyka, geografia

6. technik usług fryzjerskich– rozszerzenia: matematyka, chemia

7. technik budownictwa – rozszerzenia: matematyka, fizyka

8. technik żywienia i usług gastronomicznych – rozszerzenia: matematyka, chemia

9. technik logistyk – rozszerzenia: matematyka, geografia

Branżowa Szkoła I Stopnia – 7 klas:

1. mechanik pojazdów samochodowych

2. kucharz

3. sprzedawca

4. ślusarz (dla B.Braun)

5. elektryk

6. murarz - tynkarz

7. stolarz

Dla absolwentów szkół branżowych I stopnia:

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych - rozszerzenia: matematyka, geografia, język obcy

Branżowa Szkoła II Stopnia:

  1. Technik mechanik
  2. Technik pojazdów samochodowych
  3. Technik żywienia i usług gastronomicznych
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.