Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 października 2021 imieniny: Marty, Marcina, Rafała | 1993 - ks. Bp. Jan Mazur dokonał konsekracji Kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Czy atramentowa drukarka w biurze to dobry pomysł?

Artykuł partnera   
poniedziałek, 26 lipca 2021 06:00

Źródło zdjęcia: junpiiiiiiiiiii / Shutterstock.comDrukarki przemysłowe oraz drukarki laserowe są częściej widywane w biurach niż drukarki atramentowe. Czy to oznacza, że znane wszystkim i cenione drukarki atramentowe nie są najlepszym wyborem do zastosowań biurowych? Oczywiście nie ma to pytanie prostej i jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od tego jakie określone biuro ma potrzeby.

Integracja z wewnętrznymi systemami oraz możliwość łączenia się zdalnie z drukarką to kluczowe aspekty dla drukarek do biura

W wielu biurach korzysta się z drukarek, które są zgodne z wykorzystywanym systemem obiegu dokumentów. Poza tym, ważnym aspektem jest to, żeby drukarka w sposób zdalny łączyła się z wieloma stanowiskami komputerowymi. Integracja z systemem do zarządzania dokumentów lub z systemem EDI lub ERP to rzeczywiście funkcjonalności jakich możemy się spodziewać wyłącznie po kosztownych drukarkach dedykowanych do biur. Natomiast zwykłe połączenie wykorzystujące sieć LAN lub sieć internetową (przy pomocy Wi-Fi) to coś co oferuje wiele nowoczesnych drukarek niezależnie od tego czy mówimy o drukarce do użytku domowego czy o drukarce typowo biurowej. 

Pozostałe funkcjonalności jakie są ważne w biurze to praktycznie te same aspekty jakie interesują każdego użytkownika domowego: jakość druku, szybkość drukowania, możliwość druku z aplikacji mobilnej, wydajność (rozumiana jako ilość potrzebnego tuszu (np. tusz HP 652 czarny) lub tonera potrzebna do wydrukowania jednej strony). 

Laserowa czy atramentowa 

Wracając do pojedynku pomiędzy drukarką laserową a atramentową trzeba sobie powiedzieć, że drukarki laserowe rzeczywiście mają trochę zalet. Jest to przede wszystkim szybki i wydajny druk monochromatycznych dokumentów. W wielu przypadkach toner (np. HP Laser MFP 135w toner) oferuje lepszą wydajność niż pojemnik z tuszem. Tak czy inaczej drukarki atramentowe naszym zdaniem bardzo dobrze sprawdzają się w biurach. Stereotypowy podział dzieli drukarki laserowe jako urządzenia dla biur oraz drukarki atramentowe jako urządzenia dla użytkowników domowych. Jednak jest to bardzo stereotypowe podejście i praktyka pokazuje, że drukarki atramentowe bez problemu sprawdzają się w biurach.