Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 9 grudnia 2021 imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

XXI Dzień Papieski w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkach

Angelika Kublicka   
piątek, 15 października 2021 05:00

XXI Dzień Papieski w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w BorkachSłowa „Nie lękajcie się!” były hasłem XXI Dnia Papieskiego, który 10 października 2021 r. obchodzono w całej Polsce. Dla społeczności szkolnej w Borkach to szczególne święto – Dzień Patrona Szkoły.

Niedzielną uroczystość rozpoczęto od mszy świętej w kościele parafialnym w Borkach, której przewodniczył ks. Kazimierz Dudek. Po mszy i złożeniu przez przedstawicieli uczniów i nauczycieli kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II, wszyscy udali się do szkoły, gdzie w hali odbyła się dalsza część uroczystości.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Urszula Oprawska-Abdułłajew, która serdecznie przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich Wójt Gminy Borki, pan Radosław Sałata, który również skierował kilka słów do zebranych, nawiązując w swoim wystąpieniu do nauki głoszonej przez Jana Pawła II.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna, przygotowana przez uczniów. W montażu słowno-muzycznym uczniowie nawiązali do hasła Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się”. To słynne zdanie było jednym z pierwszych, z jakimi zwrócił się do wiernych Papież Polak. Hasło to od zawsze niosło nadzieję i było motywem całego pontyfikatu Jana Pawła II. „Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie drzwi Chrystusowi” - słowa te są aktualne także dziś. Można je odczytywać jako apel o zaufanie Chrystusowi w tych trudnych, współczesnych czasach.

W całą uroczystość szkolną włączyły się również zuchy „Sówki Mądre Główki”, które rozdały wszystkim zgromadzonym pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II oraz modlitwą wstawienniczą. Jednak największą niespodzianką okazała się loteria - losy z cytatami Jana Pawła II. Każdy, kto wylosował cytat z herbem papieskim otrzymał nagrodę – album z wizerunkiem Karola Wojtyły.

Następna część uroczystości należała do uczniów klasy Ia i Ib. Zgodnie z tradycją naszej szkoły pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Lekko zawstydzeni, choć bardzo dumni, powtórzyli słowa przysięgi, a potem zostali uroczyście pasowani przez panią dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkach. Razem z pierwszoklasistami, chwile wzruszenia przeżywały również wychowawczynie: pani Jolanta Skowron i pani Ewa Frączek.

Spotkanie zakończyła pani dyrektor, dziękując wszystkim za przybycie. Zaś przewodnicząca Rady Rodziców – pani Katarzyna Czyżak zaprosiła gości, nauczycieli i pracowników szkoły na „kremówki” – ulubione ciastka Karola Wojtyły.

W tym miejscu serdeczne podziękowania należą się nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości: paniom Ewelinie Gajda-Fijałek, Dorocie Bajdak, Karolinie Sałata, Magdzie Mitura, Dorocie Rapacewicz oraz panu Markowi Sikora

211015-pap-borki-01211015-pap-borki-02211015-pap-borki-03211015-pap-borki-04211015-pap-borki-05211015-pap-borki-06211015-pap-borki-07211015-pap-borki-08211015-pap-borki-09211015-pap-borki-10211015-pap-borki-11211015-pap-borki-12

 

Komentarze  

 
#1 Oj.Kraków 2021-10-16 22:37
Oj nie wódżcie na pokuszenie księży małe diabełki.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.