Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 listopada 2022 imieniny: Błażej, Walter, Fryderyk

Radzyń jest gotowy do wydawania jodku potasu

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 29 września 2022 05:00

Jodek potasuBurmistrz Jerzy Rębek informuje, że w związku z potencjalnym zagrożeniem wystąpienia na terenie Polski skażenia radioaktywnego (w wyniku ewentualnego uszkodzenia aporoskiej Elektrowni Atomowej na terenie Ukrainy), władze państwowe podjęły decyzję o zabezpieczeniu jodku potasu dla wszystkich naszych obywateli.

Jest to preparat, który zapobiega wychwytowi jodu radioaktywnego przez tarczycę.

W przypadku zaistnienia takiej sytuacji również mieszkańcy Radzynia Podlaskiego otrzymają ten preparat w ciągu kilku godzin od wystąpienia ewentualnego zagrożenia. O tym potencjalnym zdarzeniu będziemy poinformowani przez media, a także system ostrzegania ludności przed zagrożeniami.

Eksperci z zakresu medycyny potwierdzają, iż profilaktyczne stosowanie jodku potasu może stwarzać zagrożenie dla organizmu ludzkiego.

W naszym mieście preparat będzie dostępny (w razie zagrożenia) w następujących miejscach:

   Miejsce wydawania  Adres
1.  Urząd Miasta Radzyń Podlaski  ul. Warszawska 32
2.  Radzyński Ośrodek Kultury  ul. Jana Pawła II 4
3.  Szkoła Podstawowa nr 1  ul. Jana Pawła II 25
4.  Szkoła Podstawowa nr 2  ul. Sitkowskiego 3
5.  Filia Szkoły Podstawowej nr 2  ul. Chmielowskiego 5
6.  Przedszkole nr 2  ul. Chmielowskiego 8
7.  Przedszkole nr 3  ul. Reja 2
8.  Dzienny Środ. Dom Samop.     ul. Bulwary 12
9.  Szpital ul. Wisznicka 111

 

Osoba odbierająca tabletki dla siebie i członków rodziny powinna posiadać dowód osobisty. Informacja na temat liczby tabletek, które należy przyjąć i ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych otrzymają Państwo w stosownej ulotce.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Radzyń jest gotowy do wydawania jodku potasukesi 2022-09-29 09:19
Po takich artykułach zaczynam się bać.Czy rząd wie coś a nie chce powiedzieć, tak jak z wojną, wiedzieli juz w listopadzie i nie przygotowli się kompletnie np nie zakontraktowali ,,wungla"
 
 
#2 RE: Radzyń jest gotowy do wydawania jodku potasuWuk 2022-09-29 12:01
Grozi nam wojna z użyciem broni nuklearnej. Polska zamiast logicznie biorąc ogłosić neutralność od początku konfliktu wspiera zbrojnie Ukrainę przez co jest przez atakującą Rosję traktowana jako państwo wrogie. Ponieważ wszystkie dostawy, dzięki którym Ukraina się broni idą przez Polskę, więc możliwy jest taktyczny jądrowy atak na podkarpackie. Ponieważ Polska jest w NATO więc na podstawie art. 5 Paktu możliwe jest wejście NATO do wojny, co oznacza w praktyce konflikt światowy.
 
 
#3 RE: Radzyń jest gotowy do wydawania jodku potasuWuk 2022-09-29 12:59
Jeżeli Donbas, Zaporoże i Chersoń zostaną przyłączone do Rosji to zgodnie z rosyjską doktryną atak na terytorium Rosji może być odparty bronią atomową.
 
 
#4 RE: Radzyń jest gotowy do wydawania jodku potasufor_sale 2022-09-29 13:22
Jeżeli doszłoby do konfliktu zbrojnego z użyciem broni jądrowej na terytorium naszego kraju to te tabletki dużo nam nie pomogą.
 
 
#5 RE: Radzyń jest gotowy do wydawania jodku potasuWuk 2022-09-29 17:33
To zależy komu. Na pewno ogranicza skutki chorób popromiennych u osób bezpośrednio nie narażonych. A to się przekłada na obłożenie szpitali, gospodarkę itd.
Ale może chodzić również o wycieki z elektrowni.
Albo o straszenie. Pandemia nie miała żadnego sensu medycznego ale była skutecznym narzędziem sterowania. Straszenie atomowe jest równie skuteczne.
 
 
#6 RE: Radzyń jest gotowy do wydawania jodku potasupioter 2022-09-29 17:49
"Jest to preparat, który zapobiega wychwytowi jodu radioaktywnego przez tarczycę." Radioaktywny jod ma 8 dniowy okres półtrwania. On z tamtej elektrowni nie ma prawa dojść do Polski. Jodek ten nie zabezpiecza przed resztą tablicy mendalejewa
 
 
#7 RE: Radzyń jest gotowy do wydawania jodku potasuWuk 2022-09-29 17:51
Za Czarnobyla łykaliśmy ten jod.
 
 
#8 @Wuk spec od frzyzdkiegoBycy 2022-09-30 23:10
Wuk, nasz lokalny foliarz juz przeprowadzil szkolonko, co, gdzie i po co. Elektrownie ma w jednym paluszku a wojne ma rozpisana na kolejne 2 lata. Wie tez duzo na temat Wirusa Celebryty, doradzal Modernie i Astra Zeneca przy stworzeniu szczepionek. Zgaduje ze niedlugo Wuk zajmie sie rozszczepem atomu nad zalewem.
 
 
#9 Jak jest z BycymWuk 2022-09-30 23:31
Bycy się nie liczy.
 
 
#10 RE: Radzyń jest gotowy do wydawania jodku potasuniepokorny 2022-10-01 22:26
Nie chcecie wojny?
Przestańcie POpierać PIS!
I całą Targowicę Okrągłostołową!
 
 
#11 niepokornyWuk 2022-10-01 22:55
Słuszne ale nierealne. Ludzie żyją w swoich bańkach informacyjnych i to co dociera do nich spoza bańki traktują jak foliarstwo. Popierają podpalenie Europy, czyli własnej d...y, bo tak im nadają ich internety. Więc bezmyślnie czczą Solidarność, Zachód, UE, Ukrainę a poglądy przeciwne mają za ruskie onuce. Wystarczy być jakkolwiek osadzonym w polskiej tradycji, żeby zostać przez te czerepy ekskomunikowanym. I nawet nie wiem, czy głód i wojna ich otrzeźwią. Bo jedno i drugie internety im wytłumaczą.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.