Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Rozpoczęcie roku szkolnego w I LO w Radzyniu Podlaskim

Anna Małoszewska   
czwartek, 02 września 2010 00:00

1 września 2010r. - rozpoczęcie nowego roku szkolnego w LO w Radzyniu Podlaskim1 września 2010 r. w I LO w Radzyniu, jak w wielu innych placówkach edukacyjnych, rozpoczął się nowy rok szkolny 2010/2011. Wkorczyło w niego 21 klas - 7 klas pierwszych, drugich i trzecich.

Wraz z dźwiękiem pierwszego dzwonka, pracę w szkole  rozpoczęło pięciu nowych nauczycieli - Aleksandra Sidor (język angielski), katecheci: pan Artur Musiejuk oraz księża: Leszek Przybyłowicz, Mariusz Baran i Jakub Charczuk. Jest to duża zmiana w historii I Liceum Ogólnokształcącego - wszyscy kapłani pełnią posługę duszpasterską w parafii Trójcy Świętej, natomiast przez ostatnich 17 lat w szkole pracowali księża z Sanktuarium MBNP, którzy od dnia dzisiejszego religii uczyć będą w ZSP.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011 umiliła pierwszoklasistom część artystyczna przygotowana przez uczniów profesor Anny Warwas.

Natomiast wszystkim zmartwionym uczniom żal minionych wakacji umilić może kalendarz dni wolnych podczas właśnie rozpoczętego roku nauki, który znajdziecie poniżej.

Pierwszy dzień wolny przypada 14 października 2010 - w Święto Edukacji Narodowej. W listopadzie uczniowie nie przychodzą do szkoły 01, 11 i 12 (piątek). Grudniowa przerwa świąteczna rozpocznie się w czwartek, 23- go, i potrwa aż do 3 stycznia 2011 roku. Już po dwóch tygodniach, 17 stycznia, rozpoczną się ferie zimowe w województwie lubelskiem, które zakończą się wraz z nadejściem lutego. Wielkanocna przerwa świąteczna będzie miała miejsce w dniach 21-25.04, następnie wolne od szkoły będą drugi i trzeci dzień maja. 22 czerwca przypada Święto Bożego Ciała, dzień po nim jest również wolny od zajęć lekcyjnych. Uczniowie mają zagwarantowany odpoczynek podczas egzaminów szóstoklasisty, gimnazjalisty i maturzysty. Wedle owego rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, szkoły mają do dyspozycji dodatkowe dni, które mogą uczynić wolnymi od nauki. Podstawówki dostały do rozdysponowania sześć dni, gimnazja osiem, licea dziesięć.

Poniżej kilka zdjęć z uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu.

{morfeo 454}

 

Komentarze  

 
#1 liceumaga 2010-09-02 08:50
Minęło sporo lat od zakończenia mojej nauki w LO a tam ciągle tak samo,no może farby na ścianie przybyło,ach biedna ta nasza Polska...
 
 
#2 świecka szkołaanonim 2010-09-02 10:02
Nie jestem zwolennikiem nauki jakiejkolwiek religii w szkole. Szkoła to zjawisko świeckie i mam nadzieję, że już niedługo do tej roli powróci. kaznodzieje wszelkiej maści mają okazję się wykazać w swoich kościołach. Tam w odpowiednim nastroju, klimacie, można poddawać się medytacji nad własną wiarą.
 
 
#3 ŚWIECKA SZKOŁATosiek 2010-09-02 21:15
ZGADZAM SIĘ Z WPISEM,KTÓREGO DOKONAŁ ANONIM.
 
 
#4 hmmpiterek 2010-09-02 23:52
jesli chodzi o kaplanów to zdarza sie ze w związku z parafią maja duzo obowiazków i nieraz katecheza zostaje zaniedbana. Ale Panowie cała nadzieje w katchetach, ludziach świeckich, którzy powinni znac życie od innej strony. Nie zabierajmy szkołom religii, byli tacy co zabierali krzyże ze szkół, a w Radzyniu im to niexle wychodziło i tępili przejawy wszelkiej religijnosci w szkole i mówiąc szczerze kiepsko skończyli, a na pewno okryli się niesławą. Szkoła w Polsce szła w parze z religią od setek lat, choc z przerwami. Chociaż z 2 strony Anonim racja, że w Kościele klimat sprzyja refleksji bardziej. Zaprzyjazniony piterek
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.