Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Działki, Lendzinek i Kościuszki pod wodą!

Mariusz Szczygieł   
sobota, 04 września 2010 09:45

"Spacer" przez radzyńskie ogródki działkoweWystarczyły dwa dni obfitych opadów, by pod wodą znalazły się ogródki działkowe i posesje w Radzyniu Podlaskim.

"W czwartek o 5 rano woda była przy naszym domu, a o 7 była już w piwnicy. Woda płynęła potokiem i przelewała się przez podwórko. Zbiera się na działkach, a z działek wlewa się do naszych domów... Już drugi dzień pracuje pompa, która ją cały czas stąd wypompowuje"- powiedzieli nam właściciele zalanych posesji przy ul. Kościuszki.

Byliśmy w zalanych domostwach, z daleka przyglądaliśmy się też działkom, które dzisiaj bardziej przypominają zarośnięty trawą staw niż powód dumy ogrodników. Próbowaliśmy tam wejść, ale uniemożliwiła to woda, rozlewająca się od ul. Pomiarowej aż do Lendzinka (tutaj jest jej najwięcej). Przelewając się przez ul. Lendzinek wdarła się na posesje, docierając do ul. Kościuszki.

"- To i tak nic nie da..."- rzucił w stronę pracującej pompy przejeżdżający rowerzysta. "Dopóki nie będą drożne rowy na Lendzinku, to woda cały czas będzie spływać do ich domów... Prędzej te pompy się zatrą niż usuną stąd wodę..." Wygląda na to, że rowerzysta ma rację- woda wypełnia rowy melioracyjne aż do ul. Bohaterów. Jej stan nie zmniejsza się jednak- wprost przeciwnie, spływająca z działek woda stale podnosi swój poziom w rowie. Dzisiaj deszcz nie pada, ale co stanie się jeżeli nad Radzyniem zbiorą się chmury? 

{morfeo 457}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.