Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Msza święta w intencji radzyńskich harcerzy

Anna Małoszewska   
sobota, 18 września 2010 00:00

Radzyńscy harcerze 

 

W czwartek, 16 września 2010, o godzinie 17:00, w parafii Św. Anny w Radzyniu Podlaskim odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Harcerzy z grup "Niedźwiedzie" (Ośrodek Szkolno - Wychowawczy) i VII Drużyny Harcerskiej "Taka Paka" (Gimnazjum nr 2).

Upamiętniła ona setną rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego oraz siedemdziesiątą rocznicę rozstrzelania przez hitlerowców harcmistrza Michała Lisowskiego i grupy jego podopiecznych w Sitnie koło Radzynia.

We mszy, którą poprzedziła zbiórka na terenie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego i uroczysty przemarsz do kościoła, prócz wspomnianych drużyn harcerskich, udział wzięła Dyrekcja Gimnazjum nr 2 i Ośrodka Szkolno - Wychowawczego: Bożena Marchwiak, Bożena Marcinkowska, Małgorzata Popek, a także Małżonka świętej pamięci harcmistrza Kazimierza Odrzygoździa - pani Teresa Odrzygóźdż - i przedstawiciele Komendy Hufca z Białej Podlaskiej.

Po ceremonii kościelnej odbył się uroczysty przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie przy pomniku harcerzy odbył się apel poległych. Przedmowę wygłosiła Druhna Agata Tarnowska, odczytane zostały rozkaz L-12 oraz ostatni rozkaz Komendy Hufca. Następnie harcerze udali się na teren Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Tam rozpalili ognisko, a Komendant Hufca w Białej Podlaskiej, Marcin Walczuk, wraz z Druhną Anną Zabielską ("Taka Paka") wygłosił gawędę.

VII Drużyna Harcerska "Taka Paka" zaprasza wszystkich chętnych na nową rekrutację, która odbędzie się 24 września bieżącego roku w sali 20 w Gimnazjum nr 2 o godzinie 15:00.

Poniżej kilka zdjęć z podniosłych uroczystości autorstwa Barbary Szczepaniuk.

{morfeo 472}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.