Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 kwietnia 2024 imieniny: Agnieszki, Czesława
Rozkład jazdy autobusówOgłoszeniaImprezy i wydarzeniaCeny paliw

JUŻ PO WYBORACH - ZRZUĆMY TROCHĘ Z SIEBIE 11 grudnia

Janusz Wlizło   
środa, 08 grudnia 2010 11:23

Wykład nt. odchudzaniaMinął już okres wyborów, gdy media koncentrowały się na „egzaminach demokracji".

Wracamy więc do codziennych spraw, ważnych i mniej ważnych. Spraw dotyczących nas wszystkich razem i każdego z osobna. A tej sprawy, którą dzisiaj przedstawiamy nie załatwi nam ani Radny, ani Starosta, Burmistrz, czy Wójt, a tym bardziej Marszałek Województwa. W tej sprawie pomóc możemy sobie wyłącznie sami, wspomagani wiedzą i wolą. Od kilku lat naukowcy, ale już nie tylko, bo także i rządy wielu krajów zachodnich biją na alarm w sprawie lawinowo rosnącego problemu otyłości. W związku z takim, a nie innym poziomem życia, problem ten dotyka tam już nie tylko dorosłych, ale ostatnimi laty także olbrzymią grupę dzieci. I jak byśmy nie narzekali na nasz ekonomiczny poziom życia w Polsce, porównując jeszcze 20 lat temu, nasze konsumpcyjne podejście do pytania „mieć czy być" staje się coraz bardzie retoryczne. Niestety przestajemy przy tym kontrolować wydatki na jedzenie i w pośpiechu mamy coraz mniej czasu na to by mądrze zdecydować o tym, co jemy, kiedy jemy i co zrobić z nadmiarem kilogramów. Prawie każdego to dotyczy. I choć do ekonomicznego poziomu zachodnich państw jeszcze nam daleko, zaczyna nam się powodzić na tyle dobrze, że dla wygody i w „nagrodę" za pracę nie odmawiamy sobie wielu produktów, które jeszcze niedawno, bo 20-30 lat temu mieliśmy wyłącznie od święta – np.: słodycze. Wystarczy porównać ilość sklepów spożywczych w Radzyniu z czasów młodości dzisiejszych „40-latków", która wzrosła kilkanaście razy lub ilość aptek z jednej w Pałacu Potockich do kilkunastu w mieście, by stwierdzić, że im lepiej nam się powodzi tym więcej wydajemy pieniędzy na konsumpcję i na leki ... niestety nadwaga coraz dotkliwiej dotyczy i nas i szybko rosnącej grupy otyłych dzieci!!! ZAPRASZAMY - 11 grudnia 2010 o godz. 12.30 do sali kina Oranżeria na WYKŁAD DR PIOTRA KACZKI o zdrowym i bezpiecznym odchudzaniu.

Wykład – prelekcja którą przeprowadzi Piotr Kaczka - doktor nauk biologicznych w zakresie biofizyki. Pracownik naukowy - specjalista ds. badawczo-rozwojowych Olimp Laboratories Sp. z o.o. z Dębicy pod Rzeszowem - jest doskonałą szansą poznania prawd i mitów na ten temat dla każdego, kto chce się tym tematem zainteresować, chce zrzucić zbędne kilogramy, ma dziecko z nadwagą, od lat walczy z otyłością lub po prostu domyśla się, jakie będą efekty siedzenia przy świątecznym stole, a nie chce odchudzać się z uszczerbkiem na zdrowiu. W kolorowych czasopismach i w Internecie jest mnóstwo „cudownych" sposobów na odchudzanie, „zrzucenie 10 kilogramów w tydzień" i diet. Niestety zdecydowana większość z nich to lanie przysłowiowej wody lub naciąganie na kasę internautów – super dieta za kilka smsów – każdy po 5,50 zł 

Wykład doświadczonego specjalisty, zajmującego się od lat zdrową dietą redukcyjną, jest świetnym sposobem na zweryfikowanie naszej wiedzy o cudownych sposobach na większą czy mniejszą nadwagę. Prawie każdy z nas przecież próbował zrzucić kilka kilogramów i co się okazywało? – albo nie starczało nam wiedzy, albo po jakimś czasie nadwaga i tak wracała, a przy tym często nabawialiśmy się innych dolegliwości.

Koncepcja wykładu rozrosła się nam z dnia na dzień. Pierwotnie bowiem poprosiliśmy Dr Piotra Kaczkę, który jest absolwentem Radzyńskiej Akademii Taekwon-Do o przeprowadzenie wykładu tylko do uczestniczek II edycji akcji Bezpieczna Kobieta w Radzyniu Podlaskim 2010, ale po zastanowieniu zmieniliśmy koncepcję. Piotr Kaczka – po wyjeździe na studia do warszawy zrobił doktorat w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie - specjalność: Biofizyka, aktualnie podjął studia podyplomowe na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym: Specjalność: Dietetyka w chorobach wewnętrznych i Metabolicznych. Tak się złożyło, że po rozmowach o wykładzie dla Bezpiecznych Kobiet, w swojej firmie w której pracuje, Olimp Laboratories został głównym sponsorem akcji, a wartość wykładu o aspektach, która dotyczą nas wszystkich zainspirował nas do zmiany koncepcji na formułę otwartą dla wszystkich mieszkańców Radzynia i okolic. Dzięki temu możecie państwo skorzystać bezpłatnie z wiedzy specjalisty i dowiedzieć się jak w zgodzie z organizmem zrzucić kilka zbędnych kilogramów bez uszczerbku na zdrowiu.

Na świecie liczba osób otyłych rośnie w galopującym tempie. Z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wynika, że w 2005 r. nadwagę miało 1,6 mld osób, a otyłość 400 mln. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów WHO, w 2015 r. liczby te wzrosną odpowiednio do 2,3 mld i 700 mln – czyli prawie dwukrotnie.

Otyłość jest obecnie jednym z najpoważniejszych problemów zdrowia publicznego, gdyż znacznie zwiększa ryzyko wielu schorzeń, np. chorób układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy, zaburzeń lipidowych (np. wysokiego poziomu cholesterolu), astmy, bezdechu sennego czy zwyrodnienia stawów.

Postęp cywilizacyjny przynoszący wzrost ilości samochodów, komputerów w naszym domu, powoduje, że coraz mniej czasu spędzamy w naturalnym ruch idąc do pracy, szkoły, po zakupy ... powoduje też zatrważający wzrost dzieci z nadwagą wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Na przestrzeni 10 lat ilość dzieci z nadwagą i otyłych wzrosła 3-4 kronie. Są klasy gdzie problem ten dotyka już w tym wieku prawie połowę klasy!!! Tylko i wyłącznie wiedza na temat zdrowej diety i zdrowych sposobów na redukcję wagi ciała może pomóc tym dzieciom przeżyć dorosłość z mniejszą ilością schorzeń i chorób.

Wykład, na który zapraszamy to miejsce, gdzie bezpłatnie dowiemy się najważniejszych rzeczy o zdrowym odchudzaniu. Jest to też świetna propozycja dla osób uprawiających sport – dla zawodników radzyńskich klubów sportowcy, trenerów, rodziców trenujących dzieci. Dla Pań chodzący na aerobik i fitness, a także dla wszystkich amatorsko uprawiających sport – dla których jest on ważną częścią zdrowego trybu życia. Tak, więc wiedza na temat zdrowej redukcji wagi ciała dla zawodników, którzy trenują dyscypliny, w których muszą mieścić się w kategoriach wagowych lub „lekkość" ma duże znaczenie dla wyniku sportowego znajdą tu mnóstwo porad praktycznych, by trzymać wagę bez uszczerbku dla zdrowia. Ma to szczególnie duże znaczenie dla dzieci i młodzieży trenującej, która jest przecież w wieku rozwojowym, wiec utrzymywanie wagi bez odpowiedniej wiedzy może się skończyć uszczerbkiem na zdrowiu lub otyłością w dorosłym życiu.

Dr Piotr Kaczka potrafi doskonale wykorzystać zdobytą wiedzę biotechnologiczną i proteomiczną w szukaniu odpowiedzi na najbardziej skomplikowane pytania z zakresu fizjologii wysiłku sportowego oraz szeroko pojętego wspomagania żywieniowego i suplementacjnego dla osób uprawiających sporty wyczynowe, a także tych, trenujących dla ogólnej poprawy sylwetki i stanu zdrowia. Prawdziwy entuzjasta sport - instruktor kulturystyki z wieloletnią praktyką. Zamiłowanie do swej pasji pozwala mu zachować kreatywność w poradnictwie dietetycznym, suplementacyjnym i treningowym, wdrażać najlepsze rozwiązania opieki trenerskiej i wychodzić tym samym naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

TEMATYKA SPOTKANIA:

- Dlaczego tyjemy i jak schudnąć? (bilans energetyczny organizmu),

- Typowe błędy dietetyczne.

- Zalecenia dietetyczne w okresie redukcji wagi.

- Wady i zalety diety ketogenicznej.

- Toksyczność i "oczyszczenie" organizmu w trakcie odchudzania.

- Suplementy wspomagające proces odchudzania.

Spora część społeczeństwa próbuje dbać o siebie i o swoje zdrowie, myśli o zdrowiu w przyszłości swoich dzieci, aktywnie spędza czas i uczy tego kolejne pokolenia – do nich właśnie kierujemy naszą propozycję. Jeśli wśród osób, które zainteresowały się tym artykułem i naszą propozycją znajdą się i takie, które „otwierają dopiero oczy" na problem zdrowia, zdrowego odżywiania, mądrej regulacji wagi – tzw. odchudzania bez uszczerbku dla naszego organizmu, to tym większy nasz sukces. Zapraszamy wszystkich na ten wykład.

Często zapominamy o tym, że oprócz zdrowej diety i mądrych sposobów dietetycznych na utrzymanie optymalnej wagi ciała jest zbawienny ruch i to wcale nie mówimy o sportowym wycięczającym treningu. Już 30 minut spaceru dziennie może zmniejszać ryzyko wystąpienia aż kilkudziesięciu dolegliwości i chorób. Zapominamy też ile kosztuje nas otyłość - szkodzi ona, bowiem, nie tylko zdrowiu, ale i zawartości portfela, szczególnie damskiego. Lekarze od dawna wiedzą, że większe rachunki za leczenie płacą osoby otyłe. Stanowi to jednak tylko część rzeczywistych kosztów otyłości. Do listy wydatków dochodzą: urlopy chorobowe, utrata produktywności, a nawet dodatkowe zapotrzebowanie na benzynę. Amerykańscy naukowcy obliczyli, że bycie otyłym kosztuje kobietę rocznie 4 879, a mężczyznę 2 646 dolarów. Niestety otyłość wiąże się też z wcześniejszą śmiercią. Rosnący procent otyłych dzieci i nastolatków staje w obliczu zagrożenia cukrzycą, chorobami serca i innymi dolegliwościami.

Cze wiemy, że już od dziecka pracujemy na zawał serca? Należy o nie dbać już od drugiego roku życia, ponieważ na miażdżycę, czy udaru mózgu w późniejszym wieku, pracuje się od najmłodszych lat. Lekarze alarmują, by nie podnosić ciśnienia dziecku. Za wysokie ciśnienie to jedna z najważniejszych przyczyn zawału czy udaru. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że podnosimy ciśnienie naszych dzieci poprzez solenie posiłków. U 87% ludzi w wieku poniżej 45 lat nadmierne spożycie soli jest przyczyna nadciśnienia. Dlatego zwracajmy uwagę na zawartość soli w spożywanych przez nasze dzieci produktach. np. cheeseburger, frytki i ketchup zawierają 3,5 g soli. Tymczasem taka ilość w jednym posiłku to więcej niż 6-letnie dziecko powinno zjeść przez cały dzień. Wśród nas pokutuje jeszcze cały czas określenie „Słodki grubasek". Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że każda kolejna paczka ciastek, słodki napój czy batonik kupiony dziecku zwiększa u niego ryzyka zawału czy udaru w późniejszym wieku. Otyłe dzieci mają tak nieelastyczne naczynia krwionośne, jak dorośli z chorobami sercowo-naczyniowymi. Otyłość jest jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na rozwój tych chorób. Zwłaszcza, że około 80% dzieci, które są otyłe w wieku 10-15 lat, mają również nadwagę w wieku 25 lat, a pierwsze 3,5 roku życia dziecka decyduje w znacznym stopniu o tym, czy będzie ono miało problemy z utrzymaniem optymalnej wagi ciała „walcząc" przez całe swoje późniejsze życie z nadwagą lub otyłością, ponieważ to właśnie przez pierwsze 3 i pół roku życia decydujemy o rozroście i wielkości komórki tłuszczowej. Otyłość brzuszna, czyli nadmiar trzewnej tkanki tłuszczowej, zwiększa także predyspozycje do osteoporozy, choroby osłabiającej kości i prowadzącej do częstszych złamań.

 
Kurs "Operator wózków widÅowych"
Kurs "Operator wózków widłowych"
poniedziałek, 08 kwietnia 2024
ubranka dla dziewczynki 9-10 lat
ubranka dla dziewczynki 9-10 lat
wtorek, 16 kwietnia 2024