Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 10 kwietnia 2020 imieniny: Michała, Makarego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Światowy Dzień Rodziny - po raz drugi w Radzyniu Podlaskim

Mariusz Szczygieł   
niedziela, 05 czerwca 2011 00:51

Światowy Dzień Rodziny 2011Po raz drugi w Radzyniu Podlaskim i... po raz drugi w Polsce mieliśmy okazję uczestniczyć w Światowym Dniu Rodziny. Tak, tak - to dopiero drugi raz, a co więcej - po raz pierwszy w naszym kraju, rok temu obchody Święta Rodziny odbywały się właśnie w naszym mieście!

Ci, którzy 4 czerwca br. spotkali się pod radzyńską "Oranżerią" na pewno nie żałują. Wszyscy ci, którzy nie mogli być razem z nami mogą obejrzeć galerię zdjęć i już zapisać sobie przyszłoroczne obchody w swoich kalendarzach. Naprawdę warto. Wszystkich zachęcam też do przeczytania przesłania Sekretarza Generalnego ONZ:

"Zbyt wiele rodzin cierpi z powodu chronicznej biedy i ciężkich warunków życia. Brakuje pracy i środków, aby ‘związać koniec z końcem’. Rodzice nie są w stanie zapewnić odpowiedniego wyżywienia dzieciom, co pozostawia trwałe ślady na psychice tych dzieci i hamuje ich rozwój. Członkowie rodzin cierpią niedostatek i żyją w poczuciu bezsilności. Co roku ubóstwo pochłania życie setek tysięcy kobiet, które umierają podczas porodu.

Często głównym źródłem tych problemów jest wykluczenie społeczne. Dyskryminacja i nierówny dostęp do usług socjalnych uniemożliwia rodzinom planowanie lepszej przyszłości dla swoich dzieci.

Niektóre rodziny są szczególnie narażone na życie w ubóstwie. Są to rodziny wielodzietne, te w których rodzice samotnie wychowują dzieci lub w których głównym żywicielem jest osoba bezrobotna, chora czy niepełnosprawna. A także rodziny, których członkowie cierpią z powodu dyskryminacji ze względu na orientację seksualną oraz rodziny mieszkające w miejskich slumsach lub na obszarach wiejskich. Na pierwszej linii frontu marginalizacji i ubóstwa znajdują się również rodziny tubylcze i migrantów, jak również rodziny zamieszkujące tereny objęte konfliktami czy zamieszkami.

Wiele państw przyjęło strategie zorientowane na rodzinę, opracowało programy pomocy finansowej, wprowadziło zasiłki na dzieci i ulgi podatkowe. Prowadzone są także programy ochrony socjalnej dla rodzin wrażliwych społecznie. Ekspansja polityk, dążących do poprawy stanu edukacji i wyżywienia dzieci, pomaga skończyć z ‘błędnym kołem’ ubóstwa, które przekazywane jest z pokolenia na pokolenie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin okażmy swoje wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci i młodzież oraz opiekujących się osobami starszymi. Rodziny tworzą silne wspólnoty, oparte na tolerancji i godności dla wszystkich ludzi." - Ban Ki-moon 13.05.2011

Zapraszam już dziś - bawcie się z nami za rok! O radzyńskim Dniu Rodziny jest naprawdę głośno! Sprawdźcie sami tutaj: www.swietorodziny.pl i www.peres.pl

 

{morfeo 753} {morfeo 754} {morfeo 755} {morfeo 756} {morfeo 757}

 

Komentarze  

 
#1 dzieńbeata 2011-06-07 14:46
Po raz drugi w naszym mieście wspaniała bezalkoholowa impreza. GRATULACJE :-)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.