Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2020 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Festyn Rodzinny w Zabielu

Katarzyna Wodowska   
poniedziałek, 06 czerwca 2011 01:10

Festyn Rodzinny w Zabielu

 

W niedzielne popołudnie (5 czerwca br.) w Zabielu zorganizowano Święto Rodziny połączone z I Spotkaniem z Folklorem „Wiosna w Opłotkach".

Impreza była inicjatywą Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespołu Czerwone Korale. – Inspiracją do organizacji tej wydarzenia była chęć integracji społeczności naszej miejscowości, przekazanie zwyczajów dawnej wsi oraz uwrażliwienie szczególnie młodego pokolenia ale również nas dorosłych na piękno folkloru i muzykę ludowo- biesiadną – mówił prowadzący imprezę Daniel Grochowski. Oprócz licznie przybyłych mieszkańców Zabiela na imprezie pojawili się: ks. kanonik Roman Wiszniewski , ks. Stanisław Barczak, poseł Jerzy Rębek, starosta Lucjan Kotwica, wójt Wiesław Mazurek, radni gminy oraz Andrzej Sar przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Na tę okazję występy artystyczne przygotowały przedszkolaki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zabielu. Potem scena należała do zespołów śpiewaczych, które przybyły z całego powiatu radzyńskiego a także bialskiego.

{morfeo 760}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.