Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 lipca 2020 imieniny: Małgorzata, Ernest, Henryk

Już niedługo

Warsztaty rękodzieła dla dzieci - Morski Słoik na Drobiazgi image
Warsztaty rękodzieła dla dzieci - Morski Słoik na Drobiazgi, 14.07.2020, 15:30, Pracownia Za Płotem
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

"Z przeszłości bliskiej i dalekiej" - konkursy dla uczniów szkół powiatu radzyńskiego

Karol Niewęgłowski   
środa, 07 września 2011 11:42

plakat zspRadzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim zaprasza do udziału w konkursie „Z przeszłości bliskiej i dalekiej".

W ramach tego zadania zostaną przeprowadzone konkursy:

„Z przeszłości bliskiej i dalekiej" - historia mówiona. (Relacje świadków i uczestników ważnych wydarzeń historycznych w skali regionalnej lub rodzinnej utrwalone w formie opowieści lub gawędy (wersja papierowa – przesłana pocztą i elektroniczna przesłana na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) wzbogacone o prezentację multimedialną, nagrania video, audio lub zdjęcia. Termin realizacji 01.09.2011 - 05.10.2011).

„Co ciekawego wydarzyło się tu w przeszłości?" - konkurs plastyczny. (Prace plastyczne (technika dowolna) nawiązujące do historii regionu wraz z krótką informacją o wydarzeniu historycznym, które stało się tematem pracy. Termin realizacji 01.09.2011 - 05.10.2011).

„Zatrzymać czas"- konkurs fotograficzny. (Zdjęcia ciekawych obiektów architektonicznych, miejsc lub osób wraz z krótkim opisem (autor, data wykonania zdjęcia i krótki opis obiektu. Termin realizacji 01.08.2011 - 05.10.2011).

Celem konkursów jest utrwalenie wydarzeń z przeszłości powiatu radzyńskiego, poszerzenie wiedzy o jego kulturze materialnej i duchowej, promowanie uczniów uzdolnionych artystycznie, integracja pokoleniowa i promowanie regionu. Prace, oryginalne w zakresie formy i treści, nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane. Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych zaprasza do udziału w konkursach uczniów wszystkich typów szkół z terenu powiatu radzyńskiego.

Prace należy przesłać pocztą lub złożyć w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim ul. Sikorskiego 15 w terminie do 05 października 2011 z dopiskiem Radzyńskie Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych, konkurs „Z przeszłości bliskiej i dalekiej" lub konkurs „Co ciekawego wydarzyło się tu w przeszłości?"

Zdjęcia na konkurs fotograficzny w formacie .jpg o rozmiarach co najmniej 2592x1944 należy przesłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Do zdjęcia należy dołączyć imię i nazwisko autora, datę wykonania zdjęcia i krótki opis obiektu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji prac w formie broszurowej, na stronach internetowych projektu i w prasie oraz do wystawienia prac plastycznych i fotograficznych. Szczegółowe informacje na temat konkursu będą umieszczane sukcesywnie na stronie internetowej: www.promenadazsp.pl

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.