Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Jesteś w ciąży? Koniecznie przeczytaj!

Agnieszka Multan   
środa, 28 września 2011 07:00

ciaza

Kobiety w ciąży w szczególności narażone są na niedobór jodu, ponieważ w tym okresie życia zapotrzebowanie na ten pierwiastek znacznie wzrasta.

Naturalnie wchłaniany jod musi pokryć zapotrzebowanie nie tylko przyszłej mamy, ale również rozwijającego się w jej łonie płodu. Niedobór jodu wpływa niekorzystnie między innymi na system nerwowy, w tym na inteligencję mającego przyjść na świat dziecka, natomiast ciężkie niedobory prowadzą do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu u płodu. 

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzeniu Podlaskim informuje, że w dniach 3-6.10.2011 roku, w godzinach 9.00 – 14.00 na terenie SPZOZ będą przeprowadzane badania do programu „Eliminacja niedoboru jodu na lata 2009-2011”, którego celem jest ocena częstości występowania chorób tarczycy u kobiet ciężarnych. 

Kobiety, które chcą wziąć udziału w programie proszone są o rejestrowanie się pod numerem telefonu 83 4132315. Program realizowany jest przez pracowników Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.