Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

W październiku rusza rewitalizacja centrum miasta

Piotr Sławecki   
piątek, 30 września 2011 08:00

Brama parkowa w Radzyniu Podlaskim26 września 2011 r. została podpisana umowa pomiędzy Miastem Radzyń Podlaski a wykonawcą Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym  Międzyrzec Podlaski S.A., wyłonionym w postępowaniu przetargowym  na realizację projektu pn. ”Rewitalizacja – Przebudowa ul. Jana Pawła II, ul. Międzyrzeckiej i Pl. Wolności w Radzyniu Podlaskim”.

Pierwsze prace ruszą już w miesiącu październiku.

Podpis na dokumentach umowy złożyli Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Witold Kowalczyk oraz ze strony wykonawcy Jacek Wocior – Prezes Zarządu.
Wysokość kontraktu zgodnie z umową wynosi  brutto: 3 878 403,81 zł.

Termin wykonania zamówienia ustalono do dnia 31 października 2012 r.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013, Osi Priorytetowej III Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, Działania 3.2 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich.

Projekt przewiduje kompleksową rewitalizację centrum Naszego miasta, z uwzględnieniem jego zabytkowego charakteru, zwłaszcza kiedy wymieniona zostanie nawierzchnia ulic z asfaltowej na kostkę brukową. Inwestycja stanowi kolejny etap prac modernizacyjnych, zapoczątkowany przebudową ul. Lubelskiej w 2010 r.

W zakres prac wchodzą m.in.: remont muru parkowego wraz z bramami w zespole pałacowo – parkowym – pierzeja wschodnia ul. Jana Pawła II i ul. Międzyrzeckiej, przebudowa placu publicznego – Pl. Wolności, przebudowa jezdni i chodników ul. Jana Pawła II i ul. Międzyrzeckiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Ostrowiecką, budowa kanału teletechnicznego dla sieci teletechnicznych i elektrycznych, linii energetycznych oraz oświetlenia, budowa zatoki parkingowej przy ul. Jana Pawła II, budowa kanalizacji deszczowej w ul. Jana Pawła II oraz przebudowa w Pl. Wolności, przebudowa sieci wodociągowej, mała architektura (siedziska kamienne, zegar słoneczny, murki oporowe, kraty przy zieleni), zieleń miejska  (trawniki, krzewy, drzewa), oznakowanie drogowe poziome i pionowe dostosowane do charakteru zabytkowej części miasta jako element dróg, monitoring.

Ponadto podpisano umowę na pełnienie nadzoru inwestorskiego w zakresie inwestycji.

rewitalizacja 003rewitalizacja 030rewitalizacja 037rewitalizacja 049

 

Komentarze  

 
#1 Tylko prawdziwi fachowcy!JB 2011-09-30 16:12
Radzyń wygląda jak wiocha! Centrum bez ładu i składu z "największym" rondem w Europie:) Z dworcem z kamyczków, z zarośniętymi stawami ciągle. Co to za "ojce" miasta?
 
 
#2 JBradzyniak95 2011-10-01 13:13
robia to co moga ale fakt faktem glovne robia a poboczne to juz bez revelkinp ta vojskla polkiego (obok sądu)którą mają dovozic to juz bez robienia a miało byc robione do tego roku
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.