Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Inauguracja roku akademickiego UTW

Karol Niewęgłowski   
piątek, 14 października 2011 15:10

inauguracja utwWczoraj (13.10) w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim odbyła się inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

To już 7 rok, kiedy UTW rozpoczyna swoje zajęcia. Przybyłych gości jak i słuchaczy UTW przywitał rektor Dariusz Gałan.

- Wasz uniwersytet ma za zadanie przedstawiać wiedzę w taki sposób, aby to sprawiało przyjemność. Dzięki niemu jesteście ciągle w tzw. obiegu, dzięki nie mu nie siedzicie w domu, nie zamykacie się w swoim środowisku tylko wychodzicie do ludzi i stajecie się pełnoprawnymi i pełnosprawnymi uczestnikami społeczeństwa. Życzę Wam wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i ciekawości do świata, bo ona musi być ciągła, jeśli nie będzie to staniecie się dla siebie samych osobą mało atrakcyjną – mówił Lucjan Kotwica – starosta radzyński.

- Chciałbym podziękować za inicjatywę i utworzenie UTW, bo jak widać po wypełnionej sali, w Radzyniu jest potrzeba na ustawiczne kształcenie dorosłych. Życzę na ten nowy rok ciekawych wykładów i wykładowców, lecz przede wszystkim życzę dobrej, przyjacielskiej i owocnej współpracy zarówno w edukacji słownej ale i muzycznej czy też kulturalnej – mówił Tadeusz Sławecki – poseł VI kadencji.

Przemówienia gości zakończyła Bożena Płatek – dyrektor Gimnazjum nr 1 w Radzyniu. – Cieszy nas to, że zależy Państwu na naszych wizytach, z okazji dnia edukacji życzymy owocnych zajęć, oby jak to mówił Stefan Żeromski nauka dla Was była jak niezmierne morze, im więcej jej pijesz tym bardziej jesteś spragniony.

Pierwszy w tym roku akademickim wykład wygłosiła dr Anna Nowicka - Struska, która opowiedziała o „Skarbach Staropolszczyzny".

IMG_0024IMG_0028IMG_0029IMG_0030IMG_0031IMG_0035IMG_0037IMG_0040

 

Komentarze  

 
#1 RE: Inauguracja roku akademickiego UTWjolaguna 2011-10-14 16:28
o ile mi wiadomo to p. dr nazywa się Nowicka-Struska:)
 
 
#2 do jolagunaDrugi Admin 2011-10-14 17:15
Dzięki :) mój błąd :oops:
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.