Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Lech, Julian

Potrzebują pomocy, żeby uratować syna

Teresa Ptak   
środa, 19 października 2011 09:08

Patryk JendruchniewiczJustyna i Sławomir Jendruchniewiczowie z Bedlna k. Żabikowa mają ośmioletniego synka Patryka, u którego kilka lat temu zdiagnozowano złośliwy nowotwór oka. Obecnie lekarze chcą mu usunąć drugie oczko. Jest jednak nadzieja – leczenia chłopca chcą się podjąć specjaliści z Anglii, na pierwszą chemioterapię trzeba uzbierać 60 000 zł. Takich wyjazdów będzie kilka.

Patryk cierpi na rzadką chorobę - wewnątrzgałkowy nowotwór złośliwy oka, tzw. siatkówczak. Leczenie chłopca trwa od października 2005 roku. Przeszedł radioterapię, krioterapię i chemioterapię. Jest po usunięciu jednego oczka. W czerwcu tego roku wykryto wznowienie się choroby w drugim oku – znaleziono dwa guzy. Kilka tygodni później było ich już siedem. Patryk dostał wówczas próbną chemię, ale nie było żadnych rezultatów, więc polscy lekarze zdecydowali, że trzeba usunąć także to oczko. Chłopiec traci wzrok, widzi już na niecały metr. Ma także problemy z mową i z poruszaniem się.

Rodzice Patryka chcą zawieźć chłopca na leczenie do Centrum Zdrowia Dziecka w Anglii, ponieważ tam podaje się chemię inną metodą niż w Polsce – przez tętnicę udową. Chłopiec już się tam leczył, rezultaty były zadowalające. Za granicą dają 80% gwarancji, że uratują oczko Patryka.

Potrzeba 60 000 zł na pierwszy wyjazd do Anglii, chemioterapię będzie trzeba zastosować kilka razy.

Tym, którzy mogą pomóc Patrykowi, podajemy dane i numer konta, na który można wpłacać pieniądze:

 

Sławomir Jendruchniewicz

SKOK IM. ZYGMUNTA CHMIELEWSKIEGO

67 7999 9995 0610 1956 7804 0001

koniecznie z dopiskiem: „Na leczenie Patryka

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.