Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Radzyński pałac wśród najpiękniejszych pałaców w Polsce

Karol Niewęgłowski   
czwartek, 27 października 2011 14:42

Pałac Potockich w Radzyniu PodlaskimPortal onet.pl w dziale zatytuowanym "Poznaj Polskę" zakwalifikował pałac Potockich w Radzyniu do największych atrakcji turystycznych Polski.

Jak sami piszą "... oprócz "sztandarowych" obiektów w Polsce takich jak Wilanów czy Łazienki Królewskie w Warszawie, można znaleźć prawdziwe perełki architektury pałacowej, które warto odwiedzić...".

Czyżby Radzyń miałby doczekać się turystów? Czy jest gotowy na ich przyjęcie?

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Bogdana Sozoniuka - kierownika Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego, koordynatora projektu pn. „Program rozwoju i promocji turystyki Powiatu Radzyńskiego i Miasta Radzyń Podlaski – opracowanie i promocja markowych produktów turystycznych i kulturowych obszaru".

- Jak najbardziej, Radzyń jest już gotowy na przyjęcie turystów, posiadamy broszury i informatory promujące nasze miasto i powiat radzyński. W punkcie informacji turystyczno - kulturalnej są również dostępne audio - guidy, elektorniczne przewodniki po naszym mieście, dzięki którym turysta idąc wyznaczonym szlakiem, może wysłuchać opowieści o historii pałacu Potockich, kościoła Świętej Trójcy i naszego miasta. Mamy przepiękną Dolinę Tyśmienicy, która zasługuje na uwagę i którą z biegiem czasu wykorzystamy jako jedną z atrakcji turystycznych. Czy to jednak wszystko czego potrzebujemy? Wyobraźmy sobie taką sytuację: do naszego miasta przyjeżdża autokar turystów, gdzie możemy im zaproponować nocleg? Brakuje nam bazy noclegowej. Druga sprawa to pamiątki, wszedzie gdzie nie zajedziemy, do Kozłówki, czy do Kazimierza Dolnego, wszędzie możemy coś kupić związanego z danym regionem. Radzyń niestety nie posiada pamiątek.

Przed nami jeszcze długa droga do tego, aby doprowadzić nasz region do stanu, w którym turyści będą do nas przyjeżdżać, ale wszystko wskazuje na to, że ta droga, którą idziemy teraz - jest właściwa.

Strona z najpiękniejszymi pałacami w Polsce.

 

Komentarze  

 
#1 Miasto jest gotowe ?Mariusz 2011-10-27 12:42
Jeszcze trzeba długo na to poczekać. Proszę zwrócić uwagę na bardzo podstawowe ludzkie potrzeby nim zaczniemy zwiedzać Radzyń. Np. "siku" po długiej podróży. Miejski szalet to katastrofa! Nawet mieszkańcy załatwią swoje potrzeby pod drzewkami w parku. Zabytkowymi. No chyba, że chodzi o specyficzny rodzaj mineralizacji drzew. To podstawy. Ale tej podstawy jak nie było tak nie ma:(
 
 
#2 Za kilka lat....radzyniak26 2011-10-27 13:24
Napewno Palac by byl gotowy na przyjecie turystow jak by nie byl odnowiony w srodu i na zewnatrz.....powinni odnowic park i zrobic jakas ladna fontanne.Napewno Radzyn ma perspektywy zeby przyjmowac turystow tylko ze trzeba by sporo popracowac
 
 
#3 RE: Radzyński pałac wśród najpiękniejszych pałaców w Polscespid 2011-10-27 14:27
a pro po siku to możemy być drugim wersalem
 
 
#4 A pro po sikuMariusz 2011-10-27 15:09
Spid!Zupełnie się z Tobą zgadzam. Mieć pod ręką zabytek takiej klasy i rangi! Architektonicznie niewiele się różni od tych tak bardzo rozpoznawalnych znanych w Polsce i na świecie. Wnętrza? Wprawdzie te w radzyńskim pałacu dawno już nie istnieją ale kiedy zerkniemy na zdjęcia np. zamku Chambord we Francji okazuje się, że mieliśmy jakże podobne wnętrza. Tylko póki co co z tego:)

pl.wikipedia.org/.../...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.