Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Jan Gil nowym prezesem radzyńskiego PKS-u

Karol Niewęgłowski   
środa, 26 października 2011 13:46

Baza radzyńskiego PKSW piątek (21.10) burmistrz miasta - Witold Kowalczyk odwołał Jacka Niedźwiedzia z funkcji prezesa radzyńskiego PKS. W tym samym dniu została również odwołana Rada Nadzorcza Spółki Komunalnej.

- Sytuacja spółki PKS jest na dzień dzisiejszy delikatnie mówiąc nieciekawa. W związku z tym uznałem, że muszę szukać nowej ekipy, która podejmie się naprawy sytuacji finansowo – gospodarczej. Od kiedy miasto przejęło spółkę, nie można było zaobserwować zdecydowanego jej działania, dlatego uznałem, że należy wymienić grupę ludzi odpowiedzialnych za stan spółki. Mam nadzieję, że ta decyzja da jakiś efekt i spółka zostanie wyprowadzona na w miarę prosty tor. Konsekwencją mojej decyzji jest powołanie nowej rady nadzorczej i nowego prezesa PKS – mówi burmistrz miasta Witold Kowalczyk.

- Nowy prezes ma jedno najważniejsze zadanie, dokonać restrukturyzacji spółki, bo bez niej firma nie wytrzyma konkurencji na rynku transportowym – dodaje Kowalczyk.

Nowym prezesem, wybranym we wtorek (25.10) przez nowo powołaną radę w nadzorczą został Jan Gil.

- Jest to człowiek doświadczony, ma wielkie pojęcie o działaniach gospodarczych, był wieloletnim dyrektorem w budownictwie, dyrektor ZGL, zarządca nieruchomości funkcjonujących w mieście. Jego doświadczenie i wiedza daje pewnego rodzaju gwarancję, że spółka chociaż w pewnej części postara się zbilansować przychody i wydatki – kończy burmistrz.

Nowy prezes o swojej nominacji mówi krótko: - Czeka mnie mnóstwo pracy, ponieważ jak wiadomo firma nie jest w najlepszym stanie. Wraz z nową radą nadzorczą i wszystkimi pracownikami będziemy starać się, aby spółka powróciła na swój właściwy tor, bo kondycja radzyńskiego PKS nie zależy wyłącznie od prezesa.

Czy ma Pan już jakieś pierwsze plany co do swojej pracy?

- Na pewno będzie trzeba zająć się sprzętem, który jest już mocno wyeksploatowany. Będę chciał sprzedać stare awaryjne pojazdy, ich miejsce chciałbym aby zajęły busy – nowe, mniejsze i ekonomiczniejsze. Chciałbym też zająć się nieruchomościami gruntowymi, na pewno zajmiemy się też przeglądem tras i stwierdzeniem ich opłacalności, ale na to potrzeba trochę czasu – dodaje prezes PKS Jan Gil.


Skład Rady Nadzorczej:

Stanisław Jaśkiewicz – przewodniczący

Katarzyna Wilczyńska

Radosław Milczarek

Zbigniew Mańko

 

Komentarze  

 
#1 słaby tekścikferbie 2011-10-26 14:31
Panie Redaktorze, jak można tak nudno o tak ciekawej sprawie. Facet od nieruchomości zarządza samochodami:). O nic ciekawszego pan burmistrza zapytać nie mógł? Przecież żaden burmistrz świata nie dokonuje chyba tak fajowych nominacji i mało kto z mianowanych tak cieszy...Żadne pytania się panu nie nasunęły?
Bezjajecznie tak...
 
 
#2 bo?Drugi Admin 2011-10-26 15:55
Czego ferbie Twoim zdaniem zabrakło w tym tekście? Uważam, że podałem wszystkie potrzebne informacje dotyczące tego tematu.
Po drugie napisałem, że nowy prezes został wybrany przez radę nadzorczą, a nie przez burmistrza, więc pytanie dlaczego taki wybór byłoby bez sensu.
 
 
#3 Arystoteles...cogito 2011-10-26 16:21
zwany ojcem zoologii, lepiej by nie wymyślił :lol:

niedźwiedzia (gr. ssaki) --> na gila (gr. ptaki)...

zobaczymy jaka systematyka będzie dalej :sigh:
 
 
#4 RE: Jan Gil nowym prezesem radzyńskiego PKS-uanonim 2011-10-26 16:34
Kto powołał i mianował ludzi do rady nadzorczej - czyżby był jakis konkurs, czy burmistrz wwiózł ich pksu
 
 
#5 Drugiferbie 2011-10-26 16:45
Drogi Drugi!
A kto wybiera Radę Nadzorczą? Nie burmistrz aby? Chyba, że Pan twierdzi, że Rada jest niezależna od burmistrza, ale wtedy zasługuje Pan na zwolnienie (oczywiście nie z pracy, a lekarskie.. :))Mógł Pan pytać... Po drugie sądzę że Pan Jan jest postacią tak barwną, że parę słów komentarza by się należało... Jaki wpływ na nominację miała działalność Pana Jana w wyborczą niedzielę? Jakie ma kompetencje do zarządzania firmą komunikacyjną? Ile odpraw trzeba dać starym prezesom i skoro okazali się niekumaci, kto ich mianował A może by odświeżyć wypowiedź Pana Burmistrza, kiedy zatrudnienie Pana Jana komentował, że on długo pracuje z niepełnosprawnymi... Tu link: www.youtube.com/.../, czas ok. 7,30, polecam serdecznie... Toż taka nominacja to dla dziennikarzy marzenie powinno być, temat na tydzień...
 
 
#6 Odpowiednie kompetencje dotychczasowego prezesa.znajomy 2011-10-26 18:50
Tematem na miesiąc dla dziennikarzy była nominacja Pana Jacka Niedźwiedźia na prezesa PKS Radzyń Podlaski, a niestety przeszło to bez echa. Cytat - „Rada Nadzorcza 26 lutego wybrała nowego prezesa PKS Radzyń Podlaski. Spośród 6 kandydatów najlepszy okazał się Jacek Niedźwiedź.”
Źródło: e-wspolnota.com/.../.... NAJWAŻNIEJSZE DOŚWIADCZENIA ZAWODOWE
12/1999 – 05/2010 Telekomunikacja Polska S.A. / Orange
Regionalny Kierownik Sprzedaży – TP S.A. (04/2005 – 05/2010)
Dyrektor Sprzedaży – TP S.A. (01/2003 – 04/2005)
Kierownik Zespołu Sprzedaży – TP S.A. (04/2002 – 01/2003)
Opiekun Klienta Kluczowego – (09/2001 – 04/2002)
Opiekun Klienta Biznesowego – (12/1999 – 09/2001) Źródło: www.goldenline.pl/.../. Może na telefonach się znał, ale transportowe kompetencje - tragedia. Dobrze, że Pan Burmistrz przeciął tę lubelską nić, chociaż cztery miesiące za późno, ale lepiej późno niż wcale. Tak na dobrą sprawę to On nie zarządzał firmą, średnio był dwa lub trzy dni w tygodniu po parę godzin (może dla dobra firmy pracował w terenie). To Pani Główna Księgowa i kilka innych osób wpatrzonych w Pana Niedźwiedźia czynili z tej firmy swój folwark. Panie Gil trzeba to zmienić dla dobra pracowników i pasażerów.
 
 
#7 zasłużeni działacze...ferdek kiepski 2011-10-26 22:20
zawsze dostaną jakąś działkę. Do ciężkiej pracy, oczywiście, ku chwale, Ojczyzny, Prezydenta,Ministra, Burmistrza i Wszystkich Świętych. Amen.
To teraz tylko czekamy aby w każdym autobusie pojawiła się toaleta aby przypadkiem jakiś pasażer nie musiał sikać w mało ustronnym miejscu.... :D
 
 
#8 w górębeata 2011-10-27 15:46
Pamiętam, że wujek opowiadał jak uczył w/w prezesa czyścić betoniarkę na budowie a teraz...hmmmmmmm tak wysoko....BRAWO powinniśmy tylko brać przykład z pana Jana :)
 
 
#9 przysługa ???cogito 2011-10-28 23:44
czyżby to była przysłowiowa „niedźwiedzia przysługa” ???
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.