Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Schronisko w Radzyniu gotowe do przyjęcia bezdomnych

Karol Niewęgłowski   
poniedziałek, 07 listopada 2011 00:59

Schronisko w Radzyniu PodlaskimOd 1 listopada w całej Polsce rozpoczęły swoją działalność schroniska i noclegownie dla bezdomnych.

W radzyńskim schronisku miejsce na przeczekanie zimy może znaleźć 11 osób, jedyny warunek - trzeba być trzeźwym.

- Jesteśmy przygotowani już do okresu zimowego. Mamy przygotowanych 11 miejsc noclegowych ale jeśli zajdzie potrzeba jest możliwość zwiększenia tej liczby - mówi Robert Targoński - kierownik MOPS.

Schronisko dla bezdomnych w Radzyniu Podlaskim funkcjonuje przez cały rok, a mieszkańcy mogą w nim przebywać całą dobę. Obecnie trwają przygotowania do okresu zimowego, już niebawem rozpoczną się prace związane z remontem łazienki, zostaną również pomalowane ściany i sufity w schronisku.

- Na dzień dzisiejszy w obiekcie przebywa 5 osób, ale na okres zimowy spodziewamy się, że ta liczba się zwiększy. Aby zostać przyjętym do schroniska, należy złożyć wniosek do MOPS (ulica Jana Pawła II 2). Jeżeli dana osoba jest z terenu miasta i osiąga dochód poniżej 477 zł netto na osobę, wtedy pobyt w schronisku ma darmowy. Gdy jednak dochód jest wyższy od podanej kwoty, wtedy płaci za taki pobyt zgodnie z uchwałą Rady Miasta. Inna sytuacja jest z osobą, która jest spoza naszego miasta. Płatność za taką osobę ponosi gmina – właściwa dla ostatniego miejsca zameldowania tej osoby na pobyt stały.

Nasze schronisko jest w pełni przygotowane do funkcjonowania, jest możliwość umycia się, jest ciepła woda, ogrzewanie, możliwość zrobienia posiłku. Dla chętnych jest również organizowany posiłek na terenie miasta sfinansowany z programu rządowego „Pomoc Państwa z zakresie dożywiania" - dodaje kierownik MOPS.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.