Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Jak nauczyć się oszczędzania?

ARTYKUŁ PROMOCYJNY   
sobota, 12 listopada 2011 17:56

stowkiDobra motywacja i codzienne nawyki ułatwią ci odkładanie pieniędzy

Trzymanie finansów w ryzach kojarzy nam się z... odmawianiem sobie wielu przyjemności. Może być wprost przeciwnie! Wystarczy zmienić nastawienie, by oszczędzanie stało się źródłem satysfakcji i skuteczną metodą na realizację marzeń.

1. Ustal cele atrakcyjne dla wszystkich domowników

Wyrzeczenia przyjdą wam z większą łatwością, jeśli będziecie pamiętali, na co oszczędzacie. Taka motywacja ma jednak sens tylko wtedy, gdy cel jest atrakcyjny. Idealnie byłoby, gdyby cała rodzina miała np. wspólny wakacyjny wypad. Warto wówczas go sprecyzować i zawiesić np. na lodówce zdjęcia miejsc, które macie zamiar odwiedzić podczas waszego upragnionego wyjazdu. Wspólne snucie marzeń zachęci was do ich realizacji dzięki codziennemu, systematycznemu oszczędzaniu!

2. Zapisz wszystkie wasze wydatki

Każda droga składa się z wielu kroków. Każdy ubytek na waszym koncie - z wielu małych wydatków. By sprawdzić, gdzie i na co uciekają wam pieniądze, przez miesiąc notujcie każdy, nawet najdrobniejszy wydatek. To sposób na odzyskanie kontroli nad waszymi finansami oraz na powstrzymanie drobnych zachcianek.

3. Zrób ambitny plan, który można zrealizować

Pierwszym krokiem do realizacji celu jest opracowanie strategii działania. Najpierw zróbcie bilans dochodów i wydatków, rozbijając te ostatnie na kategorie, np. opłaty, żywność, rozrywki (wykorzystajcie do tego dane z miesięcznych zapisków "kontrolnych"). Zastanówcie się, na co możecie wydawać mniej i jak tego dokonać. Pamiętaj, że nie należy rezygnować całkowicie z rozrywek, bo to zniechęca do oszczędzania.

 

{xtypo_info}Mam plan... Systematycznego oszczędzania na przyszłość!{/xtypo_info}

Masz problem, żeby zacząć regularnie oszczędzać na przyszłość? Getin Bank radzi, jak zmobilizować się do oszczędzania: 9 kroków do sukcesu.

* Zrób stres test - np. czy znasz wysokość przyszłej emerytury i czy wystarczy Ci ona na życie? Jeśli nie - czy zadbałeś już o to, żeby mieć odłożoną bezpieczną rezerwę?
* Pomyśl, jakie poczucie bezpieczeństwa dałaby Ci świadomość, że panujesz nad sytuacją - masz plan i za 10-15 lat będziesz miał odłożoną sumę na emeryturę czy dla dzieci.
* Przekonaj się, jak dużą kwotę możesz łatwo uzbierać w dłuższym okresie - odkładając regularnie już ok. 100 czy 200 zł miesięcznie, możesz uzbierać nawet kilkadziesiąt tys. złotych!
* Określ cel, na który będziesz odkładać - tak, by Cię zawsze motywował.
* Pamiętaj, że lepiej dziś odkładać coś z własnej woli, niż w przyszłości być zmuszonym do obniżenia standardu życia.
* Zacznij już dziś! Nie szukaj wymówek, nie czekaj na początek kolejnego miesiąca czy roku!
* Nie mart się, że masz za małą kwotę na start. Zacząć można nawet od wpłaty 100 zł! Ważne, żeby oszczędzać regularnie.
* Jeśli obawiasz się, że sam stracisz zapał, wybierz produkt bankowy, który pomoże Ci zmobilizować się do regularnego odkładania pieniędzy co miesiąc - tzw. plan systematycznego oszczędzania.
* Chcesz dowiedzieć się więcej lub założyć swój plan systematycznego oszczędzania? Zadzwoń pod nr 83 413 15 15 lub przyjdź do placówki Getin Banku przy ul. Dąbrowskiego 25 w Radzyniu Podlaskim

 

{xtypo_info}Plan systematycznego oszczędzania - co to jest?{/xtypo_info}

Norbert Duczkowski , ekspert Getin Banku

Plany systematycznego oszczędzania przeznaczone są dla osób, które planują w dłuższej perspektywie odłożyć pieniądze na przyszłość, np. na emeryturę czy dla dzieci lub wnuków. Jak działają? Na początku deklarujemy, jaką kwotę chcielibyśmy uzbierać po określonym czasie (10, 15 lat). Następnie doradca bankowy określa, jakiej wysokości wpłat powinniśmy miesięcznie dokonywać, aby uzbierać daną sumę. My systematycznie wpłacamy pieniądze, a bank zarządza naszymi oszczędnościami, nie tylko gromadząc, ale też je pomnażając.

Chcesz wybrać najlepszy plan dla siebie?

Jeśli nie dysponujesz wkładem na start, tylko chcesz zacząć odkładanie pieniędzy od zera, wybierz plan 10-letni i zacznij oszczędzać niewielkie kwoty już dziś. Minimalna miesięczna wpłata może wynosić 100 zł. Istnieje również możliwość obniżenia składki miesięcznej nawet o 50% aż do odwołania. Odkładaj co miesiąc 200 zł i sprawdź, ile możesz zyskać!

Jeśli dysponujesz pieniędzmi na start skorzystaj z planu 15-letniego opartego na Pareto. Wpłać 20% zadeklarowanej kwoty, a przez kojejne 15 lat wpłacaj systematycznie pozostałe 80%. Uwaga bonus! Na Twój zysk od początku będzie pracowało 100% kwoty. Już dziś sprawdź ile możesz zarobić!

Plany systematycznego oszczędzania zostały tak skonstruowane, aby zmobilizować nas do regularnego oszczędzania, dlatego zyski pojawiają się po określonym czasie. Nie warto zatem rezygnować z udziału w planach przed upływem 6 lat.

 

 

Komentarze  

 
#1 Ad vocemferdek kiepski 2011-11-12 19:55
Plany systematycznego oszczędzania są bardzo korzystne tyle, że dla banku lub innej instytucji je proponującej. te same efekty można uzyskać na własną rękę inwestując za pośrednictwem dowolnie wybranego funduszu inwestycyjnego o zrównoważonym lub średnioagresywnym portfelu inwestycyjnym. Przewagą samodzielnego inwestowania jest przede wszystkim brak opłat z tytułu wyjścia z inwestycji - w przypadku planów proponowanych przez banki, w tym zapewne i Getin podejrzewam,że przed upływem 6-ciu lat nie ma to sensu bo opłaty są prawdopodobnie rzędu kilku- lub więcej procent zainwestowanej sumy - to jest oczywiście do sprawdzenia. A fundusze można bez prowizji nabyć już za pośrednictwem co najmniej kilku banków "internetowych".
A jeśli ktoś z Getinu (lub nie tylko) chce ze mną rzeczowo polemizować to zapraszam. Na pyskówki - sorry nie odpisuję.
Każdy kto chce inwestować regularnie niech dokładnie czyta to, co w karcie produktu napisano drobnym maczkiem.
I jeszcze jedno - skoro taki mądry jest ten tekst reklamowy - dlaczego nie podano w nim innej złotej zasady: INWESTUJ TYLKO W TAKI PRODUKT O KTÓRYM MASZ POJĘCIE.
Pozdrawiam.
 
 
#2 Ad vocem 2ferdek kiepski 2011-11-12 20:05
I jeszcze jedno - nikogo oczywiście nie zniechęcam do proponowanej powyżej formy oszczędzania - tylko niestety mam doskonałe rozeznanie w tym, jak wygląda namawianie klienta, który przyjdzie po taki produkt do oddziału banku czy ubezpieczyciela. Zazwyczaj oferujący ma tylko ogólne pojęcie o proponowanym produkcie, jest pełen sprzedażowych sloganów o nieograniczonych zyskach, których nauczono go na szkoleniu a przy pytaniu o szczegóły produktu zapada krępująca cisza. I dotyczy to także radzyńskich "bankierów". A potem klient ma pretensje, że miało rosnąć jak na drożdżach a zamiast tego spada.
Dlatego niech każdy dokładnie czyta w co się pakuje. Będzie mniej stresu dla obu stron - klienta i "bankiera".
 
 
#3 Z czego mam niby odłożyć!!!gustaw75 2011-11-13 13:02
jak zarabiam 7500 złotych , jestem sam i ledwo wiążę koniec z końcem!!!
 
 
#4 Do gustawa75ShpaQ 2011-11-13 18:28
7500 zł przez ile czasu? Przez pół roku i to brutto?
 
 
#5 do ShpaQgustaw75 2011-11-13 21:28
przez miesiąc, ale twój tekst jest super, napewno internauci już go kopiują
 
 
#6 sprawdźcie sami:)kthp 2011-11-14 01:06
zapraszam do strony która automatycznie obliczy wam sumę jaką uda wam się uzyskać na większości proponowanych u nas w Polsce lokat i kont oszczędnościowych :)

www.bankier.pl/lokaty/

bankier.pl/.../porownanie-kont
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.