Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Czy doczekamy się przebudowy skrzyżowania?

Karol Niewęgłowski   
poniedziałek, 14 listopada 2011 01:26

Skrzyżowanie dróg krajowych 19 i 63W ubiegłym roku pisaliśmy o możliwości przebudowy skrzyżowania dróg krajowych numer 19 i 63 (przy Nadleśnictwie).

Przypomnijmy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na pismo z prośbą o jego przebudowę odpowiedziało następująco: „... w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Radzynia Podlaskiego oraz innych użytkowników dróg krajowych (...) tut. Oddział podjął decyzję zlecenia dokumentacji technicznej na budowę drogowej sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową skrzyżowania".

Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie jest obiecana nam przebudowa.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Wicestarostę Powiatu Radzyńskiego - Mariusza Skoczylasa, który zajmuje się tą sprawą:

- Obecnie zostało przeze mnie sporządzone i wysłane pismo do GDDKiA o uwzględnienie przebudowy naszego skrzyżowania podczas ustalania przez nich budżetu na nowy rok. Korespondencja z GDDKiA nie ukrywam, trwa już blisko 4 lata, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy już jej skutki. Przebudowę tego skrzyżowania może komplikować również fakt, że w niedalekiej przyszłości K-19 ma być przebudowywana i zapewne GDDKiA nie chce inwestować pieniędzy w nasz problem. Miejmy jednak nadzieję, że w nadchodzącym roku znajdzie się fundusz i doczekamy się przebudowy tego pechowego i niebezpiecznego skrzyżowania.

 

Komentarze  

 
#1 ..KarolinkaCRL 2011-11-14 21:35
No mam nadzieję bo czasami żeby skręcić w lewo trzeba zjeść dużo nerwów i mieć anielską cierpliwość;]
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.