Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Lech, Julian

Wizyta arcybiskupa Andrzeja Dzięgi w Radzyniu

Karol Niewęgłowski   
czwartek, 17 listopada 2011 20:00

arcybiskup Andrzej DzięgaWczoraj (16.11) o godzinie 18.00 w kościele pw. Świętej Trójcy została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych kapłanów pracujących jak i pochodzących z parafii, której przewodniczył nasz rodak arcybiskup Andrzej Dzięga - metropolita szczecińsko – kamieński.

- W dzisiejszym świecie potrzeba nam kapłanów. Stajemy w tym kościele, z którego wyszło tak wielu wspaniałych i wartościowych duchownych. Części z nich już z nami nie ma. Tak było ze zmarłym śp. księdzem Janem, który mnożył plany i miał jeszcze wiele do zrobienia w sferze materialnej jak i duchowej. Tyle jeszcze przez niego Bóg dobra mógł uczynić, lecz jednak Najwyższy miał inny plan.

Przechodząc obok grobu księdza zatrzymajmy się na chwilę, choć go może osobiście nie znaliśmy, pomyślmy o jego życiu, o tym, jak Bóg go kiedyś szukał i znalazł pomiędzy nami – zwykłymi ludźmi.

Spoglądajmy na kapłanów życzliwie i dziękujmy Bogu za nich. To są ludzie, którzy chcą dobrze żyć i tego dobra uczyć. Nie postrzegajmy kapłanów, jako herosów, to są zwykli ludzie, wywodzący się ze zwykłych rodzin, znający ludzkie problemy i starający się nam w tych problemach pomagać. Kapłan to tylko człowiek, on również boryka się ze swoimi problemami, ale właśnie dlatego duchowny jest tak bliski drugiemu człowiekowi i jest w stanie wziąć za rękę i poprowadzić właściwą ścieżką życia – mówił podczas homilii arcybiskup.

Przede Mszą poświecono również pomnik śp. księdza kanonika Jana Czapskiego, ksiądz arcybiskup odwiedził również groby innych zmarłych księży spoczywających na cmentarzu parafialnym.

IMG_0296IMG_0298IMG_0300IMG_0303IMG_0305IMG_0306IMG_0307IMG_0308

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.