Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Miasto zwróci rodzicom opłaty za przedszkole

Karol Niewęgłowski   
piątek, 18 listopada 2011 14:34

Przedszkole miejskie- Burmistrz Miasta uprzejme informuje, że przystępuje się do wypłaty na rzecz rodziców (opiekunów prawnych) dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego w Radzyniu kwot z tytułu zwrotu wniesionych opłat za świadczenia obowiązujące ponad obowiązującą podstawę programową oraz za przygotowanie posiłków – takie ogłoszenie 10 listopada br. ukazało się na stronie urzędu miasta.

Jak wyjaśnia sekretarz miasta Mirosław Kałuski, do dnia 30 listopada br. każdy z rodziców czy też prawnych opiekunów, którzy chcą otrzymać zwrot, musi złożyć wniosek w Urzędzie Miasta i zaświadczenie o dokonanych wpłatach wydawane w przedszkolu. Zwroty będą dokonywane sukcesywnie na podane konta bankowe bez naliczanych ustawowo odsetek.

- Decyzja o zwrocie opłat dla wszystkich prawnych opiekunów dzieci jest następstwem wyroku sądowego, który przyznał jednemu z rodziców rację o niezgodnym z prawem ich pobieraniem. Sytuacja prawna tych rodziców jest taka sama, więc wychodząc z tym pismem chcieliśmy uniknąć ewentualnie kolejnych spraw sądowych – dodaje Kałuski.

Do chwili obecnej takie wnioski złozyło niespełna 100 osób.

Ogłoszenie

 

Komentarze  

 
#1 RE: Miasto zwróci rodzicom opłaty za przedszkolerpps@op.pl 2011-11-18 16:43
burmistrz zapomniał o odsetkach które też musi wszystkim zwrócić,zapewne myśli ze to mu się upiecze!hehe to się zdziwi!!!!!!!1
 
 
#2 odp.beata 2011-11-19 11:59
pawelkalka5, nie wiem kim jesteś i czy Twoje dziecko uczęszczało w tym okresie do przedszkola, ale Ono z tego wszystkiego korzystało i pieniąc się teraz okradasz sam siebie. Moje dziecko chodziło wtedy do przedszkola i nie wiem czy ktoś jeszcze ale ja nie mam zamiaru wyciągać ręki po te pieniądze. Może ktoś jeszcze???
 
 
#3 RE: Miasto zwróci rodzicom opłaty za przedszkolerpps@op.pl 2011-11-19 14:13
beata moje chodziło do przedszkola w tym czasie,i upominam sie o to co mi się należy i innym rodzicom!!!!a Burmistrz odda wszystkim pieniądze które wcześniej od nas zabrał,czyli odda nam nasze pieniądze!!!!!!!a Pani uważa inaczej i ma do tego prawo,pozdrawiam
 
 
#4 do BeatkiKonradoo77 2011-11-19 22:02
nie wygrasz z nimi nie ma sensu ,kasa i koniec
 
 
#5 pomyłkaxyz11 2011-11-19 22:02
Panu sekretarzowi miasta proponuję lepiej zapoznać się ze sprawą i nie ogłaszać głupot w postaci, że to przedszkole wydaje zaświadczenia o wpłatach. Jak wszyscy wiemy to burmistrz wydaje zaświadczenia o wpłatach za przedszkole ponieważ niekompetentna pani dyrektor wydawała zaświadczenie przez pół roku i wydać nie mogła. :D
 
 
#6 RE: Miasto zwróci rodzicom opłaty za przedszkoleAnton 2011-11-19 22:53
nie wiem czy dobrze znasz sprawe przedszkola, na poczatku chodziło o wyjasnienie dlaczego w naszym miescie pobiera sie opłate niezgodnie z prawem. było pismo do burmistrza z podpisami rodzicow. były próby rozmów z burmistrzem zeby ta sprawe załatwic z korzyscia dla obu stron. ale jak mozna rozmawiac z człowiekiem, który nie traktuje cie powaznie a jedynym argumentem w jego ustach jest: usługa została wykonana. Czyli mozna złamać prawo i wszystko bedzie OK? Czy jezeli ja złamałbym prawo i znalazł jakis argument który mi pasuje to tez byłoby ok? Z tego co mi wiadomo to pan burmistrz dostał pismo od wojewody z informacja ze uchwała zawiera błedy i co z tym zrobił? Mogłbym zrozumiec gdyby o niczym nie wiedział ale w takich okolicznosciach to, ze rodzice domagaja sie zwrotu wcale mnie nie dziwi. Dziwi mnie tylko to ze domagaja sie tego rodzice, którzy nie podpisali sie pod pismem do burmistrza, uznajac tym samym ze opłata jest ok?

teraz gdy sad nakazał zwrot niesłusznie pobranych pieniedzy jednemu z rodziców to własnie ta czesc przyleciała w pierwszej kolejnosci po kase. dla mnie to jest swinstwo, skoro ci odpowiadała wczesniejsza sytuacja to nie zmieniaj zdania, ale skoro teraz mozna wyrwac pare groszy bo ktos za nas nadstawił (...) to super, to własnie dla nich liczy sie tylko kasa.
 
 
#7 do antonradzynianin 2011-11-20 07:12
skoro jest ogłoszenie, że mogą składać wszyscy rodzice to czemu im bronisz i wypominasz takie rzeczy. Po drugie nie każdy podpisał to pismo ponieważ ja np. nie widziałem go i nic nie wiedziałem o czymś takim , ze jest napisane.Nie rób jeszcze z tego afery, nie bądź złośliwy:)
 
 
#8 zaświadczeniemimik 2011-11-20 11:10
Sekretarz to przechodzi samego siebie ,chce zaświadczenie za które każdy rodzic zapłacił , ale na pewno w urzędzie nie zrobili kopii , bo i po co ? Te zaświadczenia dostarczymy do Sądu jak również pierwsze bzdurne pisma podpisane przesz p. Dyrektor , niech zobaczą jakich mamy wspaniałych urzędników . Wtedy wyjaśni się dlaczego jesteśmy nazywani Polską B . Pozdrowienia dla wszystkich wyznawców zielonej koniczyny .
 
 
#9 do radzynianiAnton 2011-11-20 15:53
radzynianin nie słyszałes ze było takie pismo? nie prowadzałes dziecka do przedszkola? chodzi mi o tych co wiedzieli ale nie chcieli brac w tej sprawie udziału. nie robie afery tylko nie cierpie ludzi którzy slizgaja sie na cudzej (...). pasuje mi tu powiedzenie mojego kolegi WEZMY SIE ZA TO I ZRÓBTA
 
 
#10 przed wojną nie dopomyśleniaanonim 2011-11-21 00:09
Czy nie ma na tym portalu ludzi inteligentnych? Bo widzę tylko jakichś małolatów co se dzieci narobiły i mają z tym jakiś problem. Nie rozumiem dlaczego wam się wydaje ze to miasto (podatnicy) ma ponosić koszta waszych przygód miłosnych? Za nim się ściągnęło majtochy w łóżku, należało się zastanowić, czy i po co i za ile. Nie rozumiecie że przedszkole to zło konieczne (dla niezaradnych), a prawdziwe wychowanie jest na łonie rodziny?
 
 
#11 do anonimobsarwator 2011-11-21 08:42
Ciebie to chyba trochę poniosło albo zostałeś wychowany na "łonie rodziny" - boś niezaradny umysłowo. Bzdury piszesz i tyle. Miasto jest od tego aby zapewnić placówki oświatowe aby nikt później nie wypisywał powyższych tekstów.
 
 
#12 Odsetkiwidz 2011-11-21 09:35
A ja nie podaruję Burmistrzowi odsetek! Odkąd sprawa wyszła na jaw, to Burmistrz rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkola pomiatał na każdym kroku. I teraz mam mu darować? Przeznaczę je na cele charytatywne a nie podaruję mu ich!
 
 
#13 Do anonimKaO1 2011-11-21 13:13
Są na tym portalu ludzie inteligentni do których nienależysz bo wypisywać takie rzeczy to może człowiek który ostatnie 20 lat spędził w lesie! (na "łonie rodziny i natury")
 
 
#14 zwrotkolo 2011-11-22 09:27
Czy dostał już może zwrot pieniążków na konto?
 
 
#15 zwrotkolo 2011-11-22 09:28
Czy dostał już może ktoś zwrot pieniążków na konto?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.