Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 12 sierpnia 2020 imieniny: Klara, Lech, Julian

Dlaczego radnego Adamskiego interesuje miejsce zamieszkania przewodniczącego rady?

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 21 listopada 2011 19:29

Dlaczego radnego Adamskiego interesuje miejsce zamieszkania przewodniczącego rady?- Czy to prawda, że Pan zmienił miejsce zamieszkania i nie jest już mieszkańcem miasta? - zapytał przewodniczącego Jacka Piekutowskiego na ostatniej sesji rady miasta radny Adam Adamski.

- Tak się stało, że mam niejedno miejsce zamieszkania. Mam mieszkanie w bloku, mam dom w budowie- jeszcze niewykończony, ale w budowie- i zamieszkuję czasami już tam. Zamieszkuję również w Białce Parczewskiej, gdzie mam dom nad jeziorem - w okresie lata często, a czasami tam, gdzie mnie wiatr poniesie - nawet na jeziorach, na Mazurach i w innych częściach świata - odpowiedział dobitnie przewodniczący.

Dlaczego radnego zainteresowało aktulne miejsce zamieszkania przewodniczącego?

Zdaniem Adama Adamskiego, zmiana miejsca zamieszkania przewodniczącego rady skutkuje wygaśnięciem jego mandatu - Przede wszystkim, nie interesują mnie sprawy osobiste radnego Piekutowskiego. Nie pytałem jak mieszka, w jakim domu, dlaczego ma ten dom - tak jak radny próbował mi odpowiadać. Jest to istotne z najważniejszego powodu, ponieważ radny jeśli jest wybierany, musi zamieszkiwać na terenie danej gminy. Tyczy się to również sprawowania funkcji radnego- radny żeby sprawować funkcję musi być mieszkańcem gminy. Jeśli przestaje w trakcie kadencji rady być mieszkańcem gminy, nie ma prawa do wybieralności, a zatem nie może pełnić funkcji radnego - uzasadnił swoje pytanie radny Adam Adamski.

- Należy rozróżnić co to jest miejsce stałego zamieszkania, a zameldowania- są to zupełnie inne kwestie. W przepisach jest mowa nie o miejscu zameldowania, tylko o miejscu stałego przebywania i mieszkania. W związku z tym, że między innymi niektórzy radni z tej rady, w rozmowach między sobą mówili, że radny przeprowadził się do gminy Radzyń, do miejscowości Białka, zadałem takie pytanie. W przypadku zmiany miejsca stałego zamieszkania na znajdujące się poza tym obszarem, mandat radnego wygasa - dodaje Adamski.

Co zdaniem Adamskiego może grozić radzie miasta w przypadku niewyjaśnienia miejsca zamieszkania przewodniczącego Piekutowskiego?

Posłuchaj:

 

Sprawa zamieszkania przewodniczącego najprawdopodobniej powróci na najbliższych sesjach rady miasta.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Dlaczego radnego Adamskiego interesuje miejsce zamieszkania przewodniczącego rady?zytka 2011-11-21 20:03
Lepiej niech się radny Adamski zajmie swoją rodziną a przede wszystkim miastem a nie tym kto i gdzie"nocuje".To chyba nie jest najważniejsze.A na nocleg to można i do warszawy jeździć.
 
 
#2 do zytkiLomoZ 2011-11-21 21:32
Proponuję czytać i słuchać ze zrozumieniem. Chodzi o przestrzeganie prawa, a nie czepianie się. Ale znając radnego Pikuta koryto ponad wszystko. Koryto dla saby i dla siebie
 
 
#3 do LomoZKonradoo77 2011-11-21 23:24
co żałujesz ze nie maczasz ryjka w tym korycie nie ?
 
 
#4 ad remyzzum 2011-11-22 07:34
panie Konradoo widzę że pan nie żałuje bo pewnie ten ryjek(jak pan to sam nazwał) umoczony po same uszy. Rozumiem że jako zwolennik burmistrza i jemu podobnych używa pan prostackiego i chamskiego języka (żeby pryncypał zrozumiał)ale są pewne granice. Tak na marginesie to jeśli radny zamieszkuję w domu który " jest w budowie " to po prostu łamie prawo. Ale wydaje się że to dla tego pana nie nowość. Proponowałbym zgłoszenie sprawy do nadzoru budowlanego
 
 
#5 eh PolaczkiDamned4 2011-11-22 10:01
...eh Polaczki, Polaczki tylko się spierać potraficie, nie wiem śmiać się może płakać? Zamiast schować urazy jedni do drugich i wziąć się do roboty lepiej szukać sensacji i siedzieć przy korycie... ciepło prawda??
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.