Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 czerwca 2021 imieniny: Jolanty, Wita
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Od 1 grudnia drożej za energię cieplną

Karol Niewęgłowski   
piątek, 25 listopada 2011 02:35

Przedsiębiorstwo Energetyki CieplnejOd 1 grudnia br. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim podnosi ceny za dostawę energii dla wszystkich z niej korzystających.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki w Lublinie zatwierdził taryfę dla ciepła przygotowaną na sezon 2011/2012 przez radzyński PEC, która została przygotowana dla 4 grup odbiorców.

- Cena w każdej grupie różni się tym, jak daleko ciepło zostaje sprzedawane i kto zarządza danym węzłem cieplnym. Jeśli my ponosimy mniejsze koszty, to wiadomo, że i taryfa będzie miała mniejszą cenę. Wyciągając jednak średnią wychodzi, że w tym roku energia cieplna zdrożeje o 9% - mówi prezes PEC - Ryszard Puchala.

- Podwyżka jest spowodowana między innymi tym, co obecnie dzieje się na rynku paliw. Głównym jednak czynnikiem podwyżki jest wzrost cen za węgiel. Radzyński PEC zaopatruje się w rosyjski węgiel, który jest na pewno tańszy od polskiego. Odchodzą nam koszty transportu, które pokrywają firmy dostarczające. Chcąc pozyskać polski węgiel, musielibyśmy jeszcze dopłacić dostawcy za jego transport ze Śląska. Porównując ceny z ubiegłego sezonu, węgiel zdrożał o 19%, więc nie mogliśmy postąpić inaczej – tłumaczy dalej Puchala.

 

Komentarze  

 
#1 BrawoPiotr79 2011-11-25 14:28
Żeby żyło się lepiej!!!!! Polaku płać albo zamarzaj. A to dopiero początek podwyżek zaraz gaz, prąd, paliwo i tylko patrzeć kiedy jedzenie.
 
 
#2 podwyżki...ferdek kiepski 2011-11-25 15:04
podwyżki a my i tak będziemy płacić za podgrzewanie przez PEC trawników, chodników itp. W największe mrozy mam pod blokiem piękny pas trawnika. A może by tak zamiast podwyżek w końcu zacząć wymieniać izolację rur?
 
 
#3 RE: Od 1 grudnia drożej za energię cieplnąheniek 2011-11-25 15:40
dokładnie, u mnie pod blokiem też jest zawsze zielony trawniczek w środku zimy, ładnie to wygląda i mają gdzie pieski kupę robić ale jednak wszyscy płacimy za tą zieleń w środku zimy:)
 
 
#4 Perełka nasza to jestKonradoo77 2011-11-25 15:52
mamy jedyny taki trawnik na świecie gdzie zimą nie ma śniegu i jest zielony a tu dalej zle !!!

Ps. trawnik taki jest od kiedy powstało osiedle i dopiero teraz jest piaskiem w oku ?
 
 
#5 RE: Od 1 grudnia drożej za energię cieplnąkuba 2011-11-25 21:47
skandal panie Rysku!!!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.