Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 czerwca 2021 imieniny: Jolanty, Wita
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Coraz lepsza kondycja finansowa szpitala

Karol Niewęgłowski   
środa, 30 listopada 2011 01:37

SP ZOZ Radzyń PodlaskiOd kilku miesięcy trwają nieustanne prace dyrekcji szpitala nad polepszeniem zaplecza finansowego placówki.

Jak pokazują wrześniowe wyniki finansowe SP ZOZ, sytuacja z dnia na dzień systematycznie się poprawia w czym pomóc ma planowane otwarcie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, o którym pisaliśmy już wcześniej.

- Narastające straty szpitala w miesiącu wrześniu wynosiły 1 060 390,00 zł, lecz w tym samym czasie amortyzacja wyniosła 1 439 778,00 zł, co doprowadza do powolnego bilansowania się radzyńskiego szpitala.

Również NFZ za 9 miesięcy tego roku zwiększył nam kontrakt o 21%, co w przeliczeniu daje około 4 mln więcej dla radzyńskiego szpitala. Porównując dodatkowo plan przychodów, to w tym roku były one większe o 25% w stosunku do roku ubiegłego – mówi starosta Lucjan Kotwica.

- Jeśli byłaby taka konieczność, aby w dniu dzisiejszym podjąć decyzję o prywatyzacji szpitala, to z pełną odpowiedzialnością powiedziałbym, że nie ma takiej potrzeby – dodaje Kotwica.

 

Komentarze  

 
#1 Do pana starostySkorpion 2011-11-30 20:26
Narastające straty szpitala w miesiącu wrześniu wynosiły.... itd,itd.Panie starosto,dlaczego lekarze prosto z dyżuru 24 godzinnego idą bezpośrednio do przychodni leczyć chorych ludzi.Przyjmują po 5 osób,a każdego następnego pacjenta traktują jak piąte koło u wozu.Pan jako ich chlebodawca może wpłynąć na ten wynik.dlaczego tylko pięć osób ,a nie piętnaście.Dlaczego chory pacjent ma czekać na przyjęcie przez specjalistę 50 dni,a nie pięć.Taka prywatyzacja była by skutecznym batem na środowisko lekarskie.Wiem,że wkładam kij w mrowisko.Może królowa wymieni kilku wojowników?
 
 
#2 Z.O.Zbolo2 2011-12-01 19:37
Dyrekcja cieła koszty dzięki pracownikom ,którzy pracują na 7/8 etatu oraz zabraniu pielęgniarkom dodatku za dyżury sobotnie. ostatnio pan dyrektor namawiał żeby OJOM BYŁ ZABEZPIECZANY TYLKO PRZEZ JEDNĄ PIELĘGNIARKĘ-SKANDAL.Natomiast lekarze zarabiali i zarabiają krocie i NIE pracują jak trzeba - np.ma pracować od 8 do 15 a o godzinie 14go już pracuje na drugim etacje np. ZUS
 
 
#3 do bolo2gonia44 2011-12-01 21:43
Niestety, mój przedmówca ma rację. Tzw reforma szpitala odbywa się kosztem niższego personelu medycznego. Czy jest jakiś inny pomysł na niby lepszą kondycję szpitala - ale nie kosztem zwalniania ludzi lub też zmniejszania im poborów? Jeśli to dyrektor Zawada namawiał, żeby OJOM zabezpieczała jedna pielęgniarka -to nawet się nie dziwię. Przecież jako absolwent technikum mechanicznego a następnie politechniki - ma o tym blade pojęcie. A co na to medyczny zastępca?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.