Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Filmy edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Karol Niewęgłowski   
środa, 30 listopada 2011 14:16

Cykl filmów dla dzieci i młodzieżyOd kilku dni Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim prowadzi ciąg zajęć, podczas których prezentowane są filmy edukacyjne poświęcone ważnym problemom, związanym z okresem dorastania.

Filmy można podzielić na 3 grupy: Asertywność, Lekcje przestrogi oraz Nie zamykaj oczu, każda z nich zawiera po kilka historii z jakimi dzisiejsza młodzież spotyka się na co dzień, typu: kradzieże, nałogi, agresja, uzależnienie od komputera i internetu, sekty, choroby czy też nawiązywanie niebezpiecznych znajomości.

Scenariusz do każdego z filmów powstał po konsultacjach z lekarzami, psychologami oraz osobami zajmującymi się danym problemem, a tematyka zaczerpnięta jest w większości z codziennych sytuacji i problemów młodego człowieka.

Dzisiejsza historia opowiadała o wzrastającej skłonności do agresywnych zachowań w szkole jak i poza nią. Wypowiedzi bohaterów filmu, uświadamiają jak brutalnymi zasadami rządzi się dzisiejszy świat młodego człowieka, jak łatwo stać się ofiarą, co grozi za używanie agresji i jak tego uniknąć.

Każda prezentacja filmów uzupełniana jest spotkaniami ze specjalistami, zajmującymi się danym problemem. W dzisiejszej wzięła udział sierż. Barbara Salczyńska z radzyńskiej Policji, która odpowiadała na pytania związane z tematyką filmu.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.