Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Rada Miasta. Dlaczego Komendant Straży Miejskiej nie nosi munduru?

Karol Niewęgłowski   
wtorek, 06 grudnia 2011 00:39

Herb wykonał Krzysztof Lewandowski - były strażnik SM Radzyń PodlaskiOd kilku tygodni głowę radnego miejskiego Adama Adamskiego zaprzątała sprawa munduru Jana Kuszpy, a raczej jego brak.

- Chciałem zapytać pana burmistrza, dlaczego od momentu, kiedy pan Jan Kuszpa przestał być zastępcą burmistrza, nie używa munduru służbowego i cały czas występuje jako osoba cywilna, pełniąc funkcję komendanta Straży Miejskiej? - takie pytanie padło od radnego podczas jednej z sesji rady miasta.

- Przyznam się, że jest to moja wina. Widząc się ostatnio z Janem Kuszpą, poleciłem mu, żeby oszczędzał mundur bo mu nowego nie kupię – odparł krótko na pytanie burmistrz Witold Kowalczyk.

Trochę więcej do powiedzenia w tej sprawie miał sam zainteresowany, który twierdzi, że nie jest najważniejsze to, czy chodzi w mundurze czy nie. - Ja mam prawo do chodzenia po cywilnemu, nie ma nigdzie napisane, że muszę być w mundurze. Inna sytuacja gdybym wychodził na zewnątrz i reprezentował komendę Straży Miejskiej na różnego typu uroczystościach, wtedy mundur musiałbym nałożyć. Ja nie przeprowadzam działań na zewnątrz, zajmują się tym strażnicy, którzy mundur posiadają i go noszą – kończy sprawę Jan Kuszpa.

 

Komentarze  

 
#1 nie noś bo zniszczysz!!!!!!!!!!Sylwka 2011-12-06 08:38
To jakaś kpina :)
 
 
#2 pytanieP.K. 2011-12-06 10:14
tak z ciekawości, jaki stan osobowy liczy ta jakże potrzebna formacja w naszym mieście?
 
 
#3 mundurmimik 2011-12-06 13:05
Cofnijcie się kilka artykułów wstezcz gdy była symulacja przeprowadzana przez Straz Pożarną na terenie miasta czy kuszpa był w mundurze ? Reprezentował przecież swoją formację . A może PSL ?
 
 
#4 śmieszne...meduza38 2011-12-06 14:45
Czy radni naprawdę nie widzą innych problemów w mieście tylko zajmują się takimi rzeczami?
 
 
#5 RE: Rada Miasta. Dlaczego Komendant Straży Miejskiej nie nosi munduru?czarna mamba 2011-12-06 15:47
To w naszym mieście są jakieś problemy??? :)(taki żarcik)
Komendant jest tak mało reprezentatywny, że mundur nic tu nie zmieni, ale komentarze zainteresowanych, jak i sama sprawa są zwyczajnie żenujące.
 
 
#6 pajac jakich małoKonradoo77 2011-12-06 20:05
adamski zazdrości takiej kreacji . Panowie pałą go pałą zapewne to lubi
 
 
#7 mamba ?Konradoo77 2011-12-06 20:07
ty to pewnie kanałami chodzisz żeby dzieci nie straszyć
 
 
#8 Witam, Konradoo77!czarna mamba 2011-12-07 09:58
Widzę, że Mistrz ciętej (cienkiej) riposty jak zawsze w formie i na temat! Pozdrawiam ciepło! ;)
 
 
#9 Konradoorolmar 2011-12-07 10:25
sam pajacujesz, nie wiem czy wiesz ale on od dziesiątek lat reprezentuje Solidarność i za PRL niejeden raz nadstawiał głowę i dostał po niej pałą żebyś pajacu jeden Konradoo żył w wolnej Polsce.
 
 
#10 radzyniakbolo2 2011-12-07 14:53
ta formacja jest NIE potrzebna w Radzyniu ,ale skoro jest to pewne kanony obowiązują i mundur też .więc pan burmist niech głupot NIE gada.
 
 
#11 Mundur komendanta.George 2011-12-08 11:03
Pytanie padło w tej kwestii.Odpowiedzi komendanta i burmistrza również.Sprawa nie jest taka śmieszna jak wygląda to z boku.Przytoczę tu cytat z wypowiedzi komendanta z Białej Podlaskiej przedstawionym w "Słowie Podlasia" cyt."Co mówią na ten temat przepisy?
– Ustawa obliguje nas do tego, że kiedy wykonujemy czynności służbowe, to musimy chodzić w mundurze. To nasza druga skóra – uważa Artur Żukowski, komendant Straży Miejskiej w Białej Podlaskiej". Skoro tak to komendant będący w pracy wykonuje czynności służbowe,czy ich w tym czasie nie wykonuje? Drugą sprawą poruszoną przez Sylwkę we wcześniejszym komentarzu była delikatnie sprawę ujmując nieudolna wypowiedź burmistrza w tej kwestii cyt."- Przyznam się, że jest to moja wina. Widząc się ostatnio z Janem Kuszpą, poleciłem mu, żeby oszczędzał mundur bo mu nowego nie kupię – odparł krótko na pytanie burmistrz Witold Kowalczyk". Moje zdanie w tym temacie jest takie.Skoro straż miejska jest formacją mundurową - to wszyscy strażnicy miejscy powinni chodzić na służbie w mundurach i komendant też.Chyba,że miasto nie stać na ich zakup?
 
 
#12 cywilna służba porządkowaanonim 2011-12-08 22:41
Nikogo nie bronię, ale czy ktoś jest zdolny przytoczyć fragment ustawy o strażach miejskich dotyczących obowiązujących "strojach" służby porządkowej w miastach?
 
 
#13 rolmar????????????????????Skorpion 2011-12-09 11:53
CZŁOWIEKU MOŻE ZACZNIESZ ZBIERAĆ NA POMNIK DLA TEGO SOLIDARNOŚCIOWCA,ZCHN-OWCA I ILE JESZCE UGRUPOWAŃ MAM WYMIENIĆ.A CO CHODZI O PRL TO OWSZEM NADSTAWIAŁ GŁOWĘ MATCE DO SPŁUKANIA PO UMYCIU.W TEJ CHWILI TO PRL JEST BE.MOŻE NIE WIESZ,ŻE JEGO FATER W LATACH 40 Z FLINTĄ W RĘKU JAKO MILICJANT UMACNIAŁ TAK ZNIENAWIDZONĄ PRZEZ NIEGO WŁADZĘ LUDOWĄ.kAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE.JEDEN CACY DRUGI BE.POZDRAWIAM.