Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Rada Miasta. Co Jan Gil robi w ZGL?

Karol Niewęgłowski   
czwartek, 08 grudnia 2011 11:12

Jan GilPodczas ostatniej rady miasta, tuż po wystąpieniu Marka Niewęgłowskiego - dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej, przedstawiającego sprawozdanie z działalności zakładu, padło wiele pytań dotyczących osoby Jana Gila.

Czy prezes PKS pobiera wynagrodzenie w ZGL jako zarządca, czy jest pracownikiem ZGL, czy znajduje się na liście płac, ile kosztuje ZGL świadczenie przez niego usługi, czy konieczne jest zlecanie jemu świadczenia zarządcy i czy nie ma w ZGL-u osoby, która posiadała by wymagane kwalifikacje do objęcia tego stanowiska? - Radny Adam Adamski na zmianę z radnym Sławomirem Sałatą zasypywali Marka Niewęgłowskiego pytaniami dotyczącymi osoby Jana Gila:

Co Jan Gil robi w ZGL? - To pytanie zadaliśmy dyrektorowi ZGL Markowi Niewęgłowskiemu

- Z Janem Gilem nie jesteśmy związani stosunkiem pracy, świadczeniem pracy, nie jest też pracownikiem ZGL. Jan Gil świadczy nam usługę, która jest ujęta w formie cywilno – prawnej, w niej są określone jego obowiązki, a mianowicie zarządzanie nieruchomościami. Co do kwoty spełniania świadczenia... nie możemy takich informacji udzielać, jest to objęte tajemnicą danych osobowych, jeśli jednak radny Adamski chciałby ją poznać, może to zrobić patrząc w zeznanie podatkowe, które Gil będzie składał - mówi dyrektor ZGL. - Ja, jako dyrektor, mam wykształcenie wyższe ekonomiczne, skończone podyplomowe studia zarządzania nieruchomościami, obecnie jestem w trakcie odbywania praktyk i niedługo uzyskam licencję zarządcy nieruchomości. Na dzień dzisiejszy Jan Gil pełni funkcję zarządcy, jak dalej będzie, o tym zadecyduje burmistrz – dodaje Marek Niewęgłowski.

 

Komentarze  

 
#1 KTO NASTĘPNYSkorpion 2011-12-08 20:37
Panowie radni.Po wysłuchaniu waszej aktywności na sesji Rady Miasta narzuca się jedno pytanie.ZA CO POBIERACIE NASZE PIENIĄDZE.Po Piekutowskim mamy następny temat Jan Gil.Otóż jak wiem Pan Gil ma jedną z pierwszych licencji wydanych w kraju.Jeszcze panowie rajcy nie wiedzieliście,że takie coś istnieje jak ten właśnie Jan Gil licencję posiadał.Pytam pana Adamskiego co było przyczyną,a może jakie to ukończone studia pomogły kilka lat wstecz zostać zastępcą dyrektora PUK.Czy tylko pomogły partie począwszy od ZCHN ....... a skończywszy na Ziobrystach.Aktualnie trzeba się wykazać bzdetami,bo już księża nie pomogą.Podpowiadam : Panowie zajmijcie się tematami których treść pomoże Radzyniowi i jego mieszkańcom.
 
 
#2 i co dalej!?anonim 2011-12-08 22:01
W naszym mieście nie potrzeba w zasadzie "mieć szkół" , wystarczy "mieć plecy", aby dostać się na "ekonomiczny stołek" Oczywiście czasami jakaś szkoła jest potrzebna, ale to drugoplanowy warunek! Podobnie ma się do radnych. Gdyby nie ogłoszone listy tych wygranych w wyborach, do dzisiaj bym nie wiedział, że takie "chopy" tu mieszkają, szczególnie te z opozycji. Powód dla którego na nich ktoś głosował na pewno nie wynikał z racji ich udzielania się na społecznym forum miasta. Był to typowy bunt społeczeństwa przeciwko układom i sieci prawie że mafijnego lub rodzinno-biznesowego powiązania różnego tałatajstwa w mieście. Nie winię tu kleru, że namawiał dosłownie lub w sposób bardziej zakamuflowany, do głosowania na ludzi PiSu - niekoniecznie członków tej wywrotowej organizacji, bo chcieli dobrze. Winię tu niejakiego posła pewnej frakcji, który albo został oszukany przez miejscowy PiS lub SOLIDARNOŚĆ lub innych podpowiadaczy i tego nie był wstanie zauważyć, albo on sam chciał sobie stworzyć radnych niegramotnych w 100 % zależnych od jego woli. Albo po prostu wszystko wymknęło się spod jego kontroli. Obecnie coś próbuje uratować, ale nie wietrzę tu sukcesów. Większość radnych opozycji jest tu przypadkowym elementem, jak to młodzi mówią - nie czają bazy.
 
 
#3 i co dalej!? CZ.2anonim 2011-12-08 22:02
I nie jest to ich wina. Nikt ich nie przygotował do roli Radnego. Brak im wizji przyszłości z powodu braku przeszłości politycznej, samorządowej, społecznej. Mam nadzieję że w przyszłych wyborach będziemy bardziej przebiegli jako wyborcy.
 
 
#4 fajne komentarze:)uppage 2011-12-11 02:26
Burmistrz płaci Gilowi za bycie prezesem PKS-u, za zarządzanie lokalami... Za co jeszcze?
 
 
#5 agaaga 2011-12-12 16:16
Jedna strona pyta o wys. wynagrodzenia a druga nie chce odpowiedzieć,Boże przecież tu nie chodzi o 1000 zł który zarabiają nasze pielęgniarki w jakim zakłamanym ,obłudnym państwie żyjemy?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.