Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 czerwca 2021 imieniny: Jolanty, Wita
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Rada Miasta. Ciąg dalszy sprawy wypłat za przedszkole

Karol Niewęgłowski   
wtorek, 13 grudnia 2011 01:59

Przedszkole w Radzyniu PodlaskimPowracamy do sprawy przedszkola i wypłat z tytułu zwrotu wniesionych opłat za świadczenia.

Dokładniej mówiąc, zrobił to radny Robert Mazurek na ostatniej sesji rady miasta, pytając burmistrza jaka jest podstawa prawna to tego, że miasto nie chce wypłacić rodzicom naliczanych ustawowo odsetek, które im się należą? Złożył Pan również deklarację, że do 30 listopada 2011 roku pieniądze zostaną wypłacone, bardzo dobrze wiemy, że nie mogą być wypłacone, bo dopiero dzisiaj podejmiemy decyzję o tym, żeby uruchomić te pieniądze. Dlaczego burmistrz rzuca słowa na wiatr i nie dotrzymuje terminów, które sam sobie ustala - pytał dalej Mazurek.

Kolejne pytanie w sprawie przedszkola popłynęło od radnego Sławomira Sałaty, który pytał czy wszyscy rodzice otrzymają zwrot nadpłaconych kwot i czy urząd miasta obliczył jaka to będzie kwota?

- 645 tysięcy złotych, tyle udało się zaoszczędzić dzięki planowi wydatków na rok 2011 w radzyńskich szkołach i ta kwota zostanie przeznaczona na zwrot nadpłat dla rodziców za przedszkole. Oszczędności te wynikają z planowanych znacznych wydatków na remonty bieżące obydwu szkół podstawowych, które w ciągu roku zostały ograniczone. W znacznej części są to właśnie oszczędności z niewykorzystanych wydatków remontowych jak również oszczędności na wynagrodzeniach i pochodnych zarówno w szkołach podstawowych jak i gimnazjach – tłumaczy Irena Garbala – skarbnik miasta.

- Zwroty nadpłat będą sukcesywnie wypłacane tym rodzicom, którzy złożyli wymagane dokumenty. Odpowiadam również na pytanie dlaczego do 30 listopada coś tam obiecywałem, nie doczytałem się, żebym coś mówił o 30-tym, ale gdybym nawet mówił, to z prostej przyczyny, przetarg na kredyt wymaga procedur, który został rozstrzygnięty, wcześniej nie udało się rozstrzygnąć, dlatego stało się tak, jak się stało – tłumaczy krótko burmistrz Witold Kowalczyk.

 

Komentarze  

 
#1 30.11zeus 2011-12-13 12:26
o ile sie nie mylę to przetarg na kredyt roztrzygnieto w dniu 7.11.2011r. (taka jest data dokumentu w BIP) a zgodnie z ogłoszeniem kredyt miał byc uruchomiony w ciagu 3 dni roboczych od podpisania umowy.
to albo sie komuś nie chciało podisac umowy, albo byly jakies inne przyczyny, albo termin 30.11 nie został zachowany z innych wzgledów nie zwiazanych z kredytem!!
 
 
#2 RE: Rada Miasta. Ciąg dalszy sprawy wypłat za przedszkolerpps@op.pl 2011-12-13 13:54
witam ja dostałem zwrot opłat już 6.12.2011 to pewnie wszystkim tak wypłacali
 
 
#3 zapłatazenobiusz 2011-12-13 14:08
SZANOWNY PAN BURMISTRZ NIE POWINIEN CZEKAĆ AŻ RODZICE ZWRÓCĄ SIĘ PO SWOJE PIENIĄDZE !!!POWINIEN SAM POWIADOMIĆ O MOŻLIWOŚCI ICH ODEBRANIA !!!JAK BY TO JEMU KTOŚ WISIAŁ KASĘ TO NIE PATRZYŁ BY NA NIC ZDARŁ BY OSTATNIĄ KOSZULĘ PRZEZ KOMORNIKA !!!pOZDRAWIAM PANA BURMISTRZA !!!
 
 
#4 ciekawostkaferbie 2011-12-13 14:29
czy prawdą jest, że po pieniądze zgłosiła się też najbliższa rodzina Przewodniczącego Rady Miasta?
 
 
#5 A resztawysoki 2011-12-13 17:11
tzn że Ci którzy nie zdążyli do 30 listopada ze złożeniem wniosku o zwrot pieniędzy, to już nie dostaną zwrotu jeżeli by nawet złożyli taki wniosek w grudniu? Proszę o podpowiedz internautów. Bo już mam wyliczenia a zamierzam złożyć wniosek o zwrot.
 
 
#6 Hej wysoki?asasas 2011-12-13 17:55
Z skąd mam wziąść podanie żeby złożyć do burmistrza?
 
 
#7 Do wysokiwidz 2011-12-13 20:43
Zwrot dostaną wszyscy, którzy złożą wniosek - sprawa na pewno nie ulegnie przedawnieniu. To Burmistrz ustalił sobie termin 30 listopada na pierwsze wypłaty. A dla zainteresowanych podaję, że wniosek o wypłatę należności można pobrać ze strony http://(...)/index.php?option= com_remository&Itemid=103&func =select&id=23
 
 
#8 @anonim 2011-12-13 20:52
panie mazurek z racji pana wieku rozumiem ze nie wie pan po co tak w zasadzie pana wybrali do rady miasta- ale to zrozumiałe i nie będę tego faktu komentował, to był czysty przypadek. Nie rozumiem, jednak dlaczego ktoś starszy ( nawet z rodziny)panu nie wytłumaczył, że nie tylko pana po to wybrali aby pan zniszczył budżet miasta w imię histerii opozycyjnej, ale przede wszystkim, aby pan przyczynił się do jego rozwoju. Za kilkanaście miesięcy rozliczą pana z pana działalności także na rzecz dobra społeczeństwa miasta jako całości - a tu dał pan d.y - o innych radnych nie wspomnę. Bo nie dociera do mnie wasza motywacja postępowania. Dla kilku niby pokrzywdzonych oszołomów, rujnujecie budżet miasta na długie lata.
 
 
#9 do anonimaniuniek 2011-12-13 22:45
Ty sam jesteś oszołomem pisząc takie głupoty,Gdybym wiedział kim jesteś to naplułbym ci w oczy przed samym Urzędem Miasta,którego głupich decyzji tak zaciekle bronisz.Budżet miasta rujnuje sama rada przez swoje nieprzemyślane decyzje.Jaka rada takie decyzje .
 
 
#10 do tego tam, niuńkaanonim 2011-12-13 22:59
1/ o żadnych oszołomach nie pisałem, a przynajmniej nie użyłem tego słowa.
2/ pan Mazurek jest w radzie miasta, czego nie raczyłeś zauważyć i jak mądrze stwierdziłeś, to rada rujnuje budżet miasta.
3/ nie bronię decyzji urzędu miasta, bo takich nie było, tylko zwróciłem uwagę że to radni zatwierdzili stawki (ci z opozycji też!), a teraz część z nich stara się tego nie pamiętać dla własnej wygody, i była to cóż tu ukrywać właśnie decyzji radnych.
4/ uważam i dalej tak uważam, że radni zostali przez nas powołani w drodze demokratycznego głosowania po to, aby dbali o wspólne dobro, jakim jest los naszego miasta, a tym samym i los ich mieszkańców, co się przekłada na stare przysłowie, że dla dobra ogółu czasami trzeba poświęcić jednostki.
5/ plucie w oczy jest argumentem ostatecznym tych , którym słów brakuje na określenie własnych emocji.
 
 
#11 panie anonimyzzum 2011-12-14 00:59
Rznie pan głupa i ta na całego panie anonim. Otóż nie ma czegoś takiego jak dobro miasta może być co najwyżej dobro mieszkańców miasta a to realizuje się poprzez zwrot wyłudzonych opłat. A tak marginesie co powie pan o człowieku przez którego miasto straciło ponad 600 tys zł ( karne odsetki za wyrok z Mostostalu i za pieniądze wyłudzone od rodziców). I jeszcze jedno jeśli pan tak bardzo chce dbać o dobro ogółu to proponuje aby pan i wszyscy którzy wybrali tego nieudacznika na burmistrza wpłacili takie same kwoty na rzecz miasta jakie miasto wyłudziło od rodziców przedszkolaków i bilans wyjdzie na zero 9 a moze jeszcze dorzucicie 500 tys na odsetki dla Mostostalu)
 
 
#12 do anonimauppage 2011-12-14 02:46
Rozliczaj sobie radnego, na którego głosowałeś. Ja głosowałem na Mazurka i jego postawa bardzo mi się podoba. Burmistrz, który tłumaczy się ze swoich obietnic: "stało się tak, jak się stało" jest bardzo podobny do ciebie.
 
 
#13 Do anonimaLomoZ 2011-12-14 10:09
Ty jak burmistrz najpierw coś palnie a później się wypiera. Napisałeś, że nikogo nie nazwałeś oszołomami to przeczytaj swój wcześniejszy wpis cytuję"Dla kilku niby pokrzywdzonych oszołomów, rujnujecie budżet miasta na długie lata." Zastanów się zanim coś napiszesz choć od wyborców obecnego burmistrza nie ma co wymagać.
 
 
#14 Do anonimaLomoZ 2011-12-14 10:13
Jestem jednym z tych oszołomów i nie mam zamiaru dobrowolnie płacić więcej do kasy miasta niż wszyscy. Jak chcesz to chętnie przyjmę zwrot moich pieniędzy od Ciebie i dam spokój burmistrzowi i odciążę budżet.
 
 
#15 Do anonimaLomoZ 2011-12-14 10:20
I jeszcze coś.
Co do obciążeń budżetu miejskiego, to płacenie P. Gilowi za bycie nadzorcą (pewnie nie małych pieniędzy) choć mógłby robić to wykwalifikowany pracownik ZGL to nie marnotrawienie pieniędzy???
Domena burmistrza jest taka "kto nie jest z nami jest przeciwko nam" nie liczy się dobro ogółu tylko kolesi i ich rodzin, a jak ktoś się postawi i upomni o swoje to jest oszołomem!!!
 
 
#16 RE: Rada Miasta. Ciąg dalszy sprawy wypłat za przedszkolerpps@op.pl 2011-12-14 11:32
zgadzam się z poprzednikiem odnośnie P.Gila,a kto go wybrał a na prezesa pks,doprowadzi do bankructwa i odejdzie,no ale kolega burmistrza,jemu wolno,pewnie dlatego przed wyborami chodził po domach i namawiał zeby głosować na kowalczyka.za to dobra posadka.
 
 
#17 do pracy a nie do kasy miejskiej!anonim 2011-12-14 19:47
nie wiem czy dobrem było dofinansowywanie waszego wykształcenia z kasy miasta, mam głębokie przekonanie że nie była to dobra inwestycja dokonana przez miasto.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.