Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Umowy podpisane. Rewitalizacja centrum rozpoczęta

Piotr Sławecki   
piątek, 16 grudnia 2011 01:28

Rewitalizacja ulicy Jana Pawła IIOd kilku tygodni prowadzone są prace na ul. Jana Pawła II, stanowiące jeden z etapów realizacji projektu pn. "Rewitalizacja – Przebudowa ul. Jana Pawła II, ul. Międzyrzeckiej i Pl. Wolności w Radzyniu Podlaskim".

Robotnicy wykorzystują sprzyjające jak na tą porę roku warunki pogodowe. Objęte zakresem prace obejmują budowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, przebudowę kolizji instalacji. Prace ziemne muszą być wykonane przed rozpoczęciem na wiosnę robót drogowych. W związku z realizacją inwestycji został zamknięty dla ruchu pojazdów odcinek ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Obowiązuje wytyczony objazd przez ul. Armii Krajowej, Gwardii, Kościuszki i Konstytucji 3-go Maja.

Inwestorem rewitalizacji centrum jest samorząd Miasta Radzyń Podlaski.

Z końcem września b.r. została podpisana umowa pomiędzy Miastem Radzyń Podlaski a wykonawcą Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym Międzyrzec Podlaski S.A., wyłonionym w postępowaniu przetargowym  na realizację projektu pn. "Rewitalizacja – Przebudowa ul. Jana Pawła II, ul. Międzyrzeckiej i Pl. Wolności w Radzyniu Podlaskim".

W grudniu podpisano także umowę z Zarządem Województwa Lubelskiego, potwierdzającą dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013, Osi Priorytetowej III Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, Działania 3.2 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich.

Całkowita wartość projektu wynosi: 3 927 603,81 zł

Kwota dofinansowania z EFRR wynosi: 2 440 758,87 zł

Planowany termin rzeczowego zakończenia realizacji projektu ustalono do dnia 31 października 2012 r.

Projekt przewiduje kompleksową rewitalizację centrum Naszego miasta, z uwzględnieniem jego zabytkowego charakteru, zwłaszcza kiedy wymieniona zostanie nawierzchnia ulic z asfaltowej na kostkę brukową. Objęty rewitalizacją obszar obejmuje ul. Jana Pawła II, ul. Międzyrzecką, od mostu na rzece Białka, do skrzyżowania z ul. Kościuszki oraz Plac Wolności. Inwestycja stanowi kolejny etap prac modernizacyjnych, zapoczątkowany przebudową ul. Lubelskiej w 2010 r.

W zakres prac wchodzą m.in.: remont muru parkowego wraz z bramami w zespole pałacowo – parkowym – pierzeja wschodnia ul. Jana Pawła II i ul. Międzyrzeckiej, przebudowa placu publicznego – Pl. Wolności, przebudowa jezdni i chodników ul. Jana Pawła II i ul. Międzyrzeckiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Ostrowiecką, budowa kanału teletechnicznego dla sieci teletechnicznych i elektrycznych, linii energetycznych oraz oświetlenia, budowa zatoki parkingowej przy ul. Jana Pawła II, budowa kanalizacji deszczowej w ul. Jana Pawła II oraz przebudowa w Pl. Wolności, przebudowa sieci wodociągowej, mała architektura (siedziska kamienne, zegar słoneczny, murki oporowe, kraty przy zieleni), zieleń miejska (trawniki, krzewy, drzewa), monitoring.

rewitalizacja_003rewitalizacja_006rewitalizacja_007rewitalizacja_008rewitalizacja_011rewitalizacja_014rewitalizacja_016

 

Komentarze  

 
#1 Sprzyjająca pogoda!anonim 2011-12-17 01:58
Chyba że z punktu widzenia urzędasa zza biurka z ciepłą herbatką pod nosem! Powiedzcie to temu robotnikowi, że u nas jest jak zwykle co roku - cały rok gruchy obijane, a robotę urzędasy wymyślają październik, listopad, grudzień. Jakby nie dało się tak to ustalić robót na lipiec sierpień. Brak poszanowania robotnika, ohyda mnie bierze.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.