Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2020 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Harcerze z Radzynia najlepszymi wolontariuszami w Polsce!

Aneta Rater   
piątek, 06 stycznia 2012 12:31

Wolotnariat w ZHPNo i stało się! Po wielu godzinach pracy, zbierania informacji oraz wykonywania zadań konkursowych, nareszcie pierwszy, tak poważny sukces!

Niedawno, bo dzień przed Świętami Bożego Narodzenia zostały ogłoszone wyniki konkursu „1,2,3 Wolontariusz to też...Ja!”, w którym wzięli udział radzyńscy harcerze. Został on zorganizowany przez Główną Kwaterę ZHP, we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu. Konkurs ten polegał na przeprowadzeniu cyklu zbiórek dotyczących wolontariatu, oraz wykonania określonych zadań konkursowych przez drużyny.

Realizatorami projektu byli: Agata Tarnowska, Aneta Rater i Karol Brzozowski- uczniowie I LO oraz  Zuzanna Hołownia, Emilia Hołownia i Szymon Świć- uczniowie Gimnazjum nr 2.  Nad wykonaniem zadań czuwała druhna Anna Zabielska. Przygotowany przez nas projekt trafił pod ocenę komisji konkursowej i… udało się! Zajęliśmy PIERWSZE MIEJSCE w Polsce!

Jest to dla nas niebywały sukces. Nagrodą główną była możliwość zrobienia zakupów w składnicy harcerskiej za  łączną kwotę  1200zł. Dzięki temu konkursowi dowiedzieliśmy się jeszcze lepiej, czym jest wolontariat, jak działa dokładnie, na czym się opiera i jaka jest jego historia. Mamy nadzieję, że to zwycięstwo jest dopiero początkiem naszych przyszłych sukcesów.

123wolontariusz

Wolotnariat w ZHP

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.