Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 czerwca 2021 imieniny: Jolanty, Wita
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Młodzi Demokraci wybrali nowe władze

Emil Oleśkiewicz   
poniedziałek, 09 stycznia 2012 09:19

Młodzi Demokraci. W środku przewodniczący Emil OleśkiewiczW czwartek, 05 stycznia br. w biurze posła na Sejm RP Stanisława Żmijana w Radzyniu Podlaskim  odbyło się walne spotkanie członków Koła Radzyń Podlaski Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", które miało na celu wybór władz na nową kadencję.

W ciągu roku Młodzi Demokraci przeprowadzili kilka akcji, m.in.: w rocznicę uchwalenia konstytucji rozdawali na ulicach Radzynia Podlaskiego egzemplarze tego ważnego dokumentu, wspomagali także bardzo aktywnie kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej na terenie naszego powiatu.

Przewodniczącym Koła powiatowego na II kadencję został Emil Oleśkiewicz. Do zarządu zostały wybrane następujące osoby: Rafał Kuśmierz, Mariusz Wysokiński, Bartłomiej Mikołajczyk oraz Jakub Trzciński. Delegatami na marcowy Zjazd Regionu Lubelskiego, którego celem będzie zmiana władz na szczeblu wojewódzkim zostali: Emil Oleśkiewicz - jest to delegat tzw. z urzędu, gdyż już jest członkiem władz wojewódzkich, z wyboru natomiast delegatami zostali: Mariusz Wysokiński, Marcin Latoch oraz Bartłomiej Mikołajczyk. Godnym uwagi jest fakt, że pod względem liczby członków nasz powiat zajmuje 4 miejsce w województwie (po Lublinie, Białej Podlaskiej i Łukowie) i jego głos jest słyszalny w wojewódzkich strukturach zarówno S"MD" jak i Platformy Obywatelskiej - Koło S"MD" w Radzyniu liczy 23 członków.

Swoją obecnością zaszczycili nas znamienici goście: Mariusz Skoczylas - wicestarosta radzyński, Jacek Piekutowski - Przewodniczący Rady Miasta Radzyń Podlaski, Daniel Dragan - radny powiatu bialskiego oraz radni naszego powiatu - Ireneusz Antol oraz Zbigniew Smółko. Na spotkaniu padło kilka ciekawych propozycji akcji społecznych m.in. jak co roku 2 maja razem z PO rozdawać flagi RP, cyklicznie w rocznicę uchwalenia konstytucji rozdawać jej egzemplarze, nakłaniać władze miasta do powołania Młodzieżowej Rady Miasta i wiele innych. 

Stowarzyszenie "Młodzi Demokraci" jest to organizacja społeczno-polityczna. Założone zostało w 1994r. i do 2001 roku było organizacją młodzieżową Unii Wolności. Od 2001r. jest młodzieżówką Platformy Obywatelskiej. W Radzyniu organizacja istnieje od roku i jest jedyną tego typu.

Rafał Kuśmierz i Mariusz Wysokiński oraz delegat na Zjazd Regionalny Marcin Latoch

 

Komentarze  

 
#1 MłodzieżówkiŁukaszHetman 2012-01-09 10:43
Jedyną, ale już niedługo.
W Radzyniu powstaną następne ku czci demokracji.
 
 
#2 lolpanzmoskwy 2012-01-09 21:53
a niby co powstanie młodzi solidarni polacy? młodzi pisowcy? czy młodzi palikotowcy?
 
 
#3 Brawogkzm 2012-01-09 23:02
Bardzo ambitne plany działalnosci rozdawanie konstytucji i flag.
 
 
#4 do panzmoskwyŁukaszHetman 2012-01-09 23:39
Powstanie ambitny projekt młodych ludzi.
A jeżeli chodzi o flagi i konstytucje to skad ja to znam, czyżby Forum Młodych PiS w Lublinie sie tym zajmowało, jak wieloma innym akcjami spolecznymi i charytatywnymi? Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
 
 
#5 do lukaszhetmanpanzmoskwy 2012-01-10 08:14
niestety ja to znam od mlodych demokratow z lublina, ale mysle ze nasi mlodzi wymysla cos oryginalnego. a na powaznie ma zamiar cos nowego powstac, czyzby przy rebku?
 
 
#6 panzmoskwyŁukaszHetman 2012-01-10 11:36
A to niech pozostanie małym znakiem zapytania:)
 
 
#7 synowie tuskaKotpiesłoń 2012-01-10 23:19
Napisałbym coś o Waszym prezeSIKU, ale nie będę zaczepiał g***a, bo śmierdzi...
 
 
#8 synowie tuskaKotpiesłoń 2012-01-10 23:22
PrezeSIK = oczywiście przewodniczący zacnego koła
 
 
#9 synowietuskaborkisanajwazniejsze 2012-01-11 08:12
a co w kole czy w nim sameym zlego, bo sam bym sie zapisal?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.