Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 kwietnia 2020 imieniny: Wacława, Izydora

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Działka koło Lidla trafi pod młotek

Michał Maliszewski   
środa, 07 czerwca 2017 06:00

Radny Jakub JakubowskiPodczas ubiegłej, Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta jednym z punktów obrad było zbycie nieruchomości, a dokładnie działki mieszczącej się obok supermarketu Lidl, niedaleko rzeki.

- Mamy w naszych planach sprzedaż nieruchomości położonej przy ulicy Wyszyńskiego – mówił Jerzy Rębek. – Wartość tej nieruchomości przekracza 100 tysięcy Euro, w związku z tym termin, który jest nam potrzebny na ogłoszenie jest wydłużony dwukrotnie, do 60 dni. Czas nagli, chciałbym – jeśli będą zainteresowani – by ta transakcja była przeprowadzona jeszcze w tym roku, byśmy mogli uzyskać określoną kwotę i wykorzystać na realizację naszych zadań i propozycji – tłumaczył burmistrz Radzynia Podlaskiego.

Głos w dyskusji zabrał Jakub Jakubowski: - Czy wiadomo co tam będzie się działo, jaki będzie cel tej działki po sprzedaży? Działka jest położona w bardzo atrakcyjnym miejscu – mówił.

- Ja nie znam podmiotu, który nabędzie tę działkę – odpowiedział burmistrz Rębek. – Tym bardziej, że ogłoszenie dotyczące takiej nieruchomości musi się znaleźć w prasie ogólnopolskiej. Jest program zagospodarowania przestrzeni, który określa funkcję, do których może być ten teren przeznaczony – zakończył.

Za podjęciem uchwały o zbyciu tej nieruchomości zagłosowało 10-ciu radnych, dwóch wstrzymało się od głosu i jeden był przeciwny. Uchwała została podjęta.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Działka koło Lidla trafi pod młotekbanny 2017-06-07 17:11
od kiedy to w Radzyniu ziemię wycenia się w Euro?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.