Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 8 kwietnia 2020 imieniny: Julii, Dionizego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Oświetlenie LED na ulicach Radzynia? Jeszcze w tej kadencji!

Michał Maliszewski   
czwartek, 08 czerwca 2017 06:00

Przykładowa lampa LEDPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta Jerzy Rębek, burmistrz Radzynia Podlaskiego oznajmił, że razem ze swoim zespołem opracowują plan wymiany oświetlenia na bardziej wydajne i energooszczędne.

Do naszej redakcji napływały wiadomości, w których mieszkańcy skarżyli się na fatalne oświetlenie przejść dla pieszych. Pisaliśmy o tym tutaj. Wtedy burmistrz odpowiedział, że miasto przystąpi do wymiany tradycyjnych lamp HPS na oświetlenie LED, jednak wiąże się to z kosztami oraz zgodą firmy PGE, która jest właścicielem większości słupów.

- Trwają przygotowania do wykonania audytu oświetlenia drogowego – powiedział podczas obrad burmistrz. - Chcemy zmodernizować w całym mieście oświetlenie drogowe. Wystąpiłem o wykonanie audytu aby przeprowadzić gruntowną modernizację oświetlenia ulicznego w Radzyniu. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Przeprowadziłem już pewne rozmowy, w których uczestniczył naczelnik. Nie będę mówił o szczegółach, bo jeszcze ich nie mamy. Chcemy zadbać o to, aby w Radzyniu było nowoczesne oświetlenie uliczne. Myślę, że zrobimy to w tej kadencji – zakończył Jerzy Rębek.

Mamy nadzieję, że uda się przeprowadzić wymianę oświetlenia miejskiego, co znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa przechodniów.

 

Komentarze  

 
#1 Inwestycjefor_sale 2017-06-08 07:09
Czytam i nie wierzę, 2 lata nic oprócz koszy na psie kupy aż tu nagle wysyp inwestycji i remontów w mieście. Aż się pogubiłem tyle ich jest :)
 
 
#2 Łabędzi śpiewkylo79 2017-06-08 10:15
Jak w tytule łabędzi śpiew. Takie rzeczy powinny zacząć się co najmniej rok temu . Mimo to jestem za wszystkim co poprawi bezpieczeństwo w Radzyniu na drogach :). Można śmiało powiedzieć że w tym przypadku lepiej późno jak wcale :)
 
 
#3 Dywan dziurrafi 2017-06-08 16:37
Wszystko pięknie tylko ciekawe co te oświetlenie będzie oświetlać bo chyba w większości dziury, na niektóre osiedla to już strach wjeżdżać np, Bulwary i inne....
 
 
#4 RE: Oświetlenie LED na ulicach Radzynia? Jeszcze w tej kadencji!Grand 2017-06-08 20:16
Będzie widno jak w Las Vegas hehe
 
 
#5 PozdrawiamOMEGA 3 2017-06-08 20:36
Będzie jeszcze widniej niż w ministerialnym SAN ESCOBAR !!! Prosimy o wybory co roku !!!!!
 
 
#6 żałosnyJB 2017-06-08 21:49
Wąsacz. Współczuję Wam Ziomale. Kiedyś mieszkałam w tym mieście. Było fajnie. Teraz to dziura jest :sad:
 
 
#7 Taaaardzkb 2017-06-09 15:31
I przetarg na zakup lamp i ich wymianę wygra firma należąca do syna Burmistrza...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.